НОД по пізнавальному розвитку «В світі пластмаси»




Дата конвертації17.04.2017
Розмір4,19 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Ксенія Форофонова
НОД по пізнавальному розвитку «В світі пластмаси»

Мета: формувати уявлення дітей про властивості і якостях пластмаси.

завдання:

освітня:

1. Допомогти дітям виявити властивості і якості пластмаси (гладка, легка, кольорова, чи не прозора, водонепроникна)

розвиваюча:

1. Розвивати допитливість.

Виховна:

1. Виховувати дбайливе ставлення до речей.

матеріал:

1. Лялька Маша

2. Предмети з пластмаси

3. Спеціальна паличка

4. Пластмасовий стакан

5. Скляний стакан

6. Прозорий контейнер з водою.

Хід заняття.

Організаційний момент.

- Хлопці! Подивіться, хто до нас прийшов у гості? (Марійка)

Маша до нас прийшла до нас не з порожніми руками. Подивіться, вона тримає в руках посилку. Давайте дізнаємося, що в ній, і розглянемо ці предмети краще? (Вихователь дістає пластмасові предмети з коробки і роздає їх дітям).

Основний момент

Розгляньте уважно предмети, які лежать перед вами. З чого вони? (З пластмаси)

Правильно! Тепер послухайте вірш.

Така різнобарвна,

На вигляд я примітна.

Легка і тонка,

А на звук не дзвінка.

З мене предметів маса,

А називаюся я пластмасою.

Хлопці, запам'ятайте, якщо предмети зроблені з пластмаси, значить вони пластмасові.

Тепер подивіться навколо і скажіть мені, які у нас в групі ще є пластмасові предмети? (Діти оглядають кімнату і називають предмети з пластмаси)

Тепер подивіться, у мене в руках зараз деталь конструктора. Якого вона кольору? (Відповіді дітей)

А якого кольору в нас інші деталь конструктора? (Відповіді дітей)

Тепер подивіться на предмети, які лежать перед вами, якого вони кольору? (Відповіді дітей)

Це означає, що всі пластмасові предмети можуть бути різним кольором.

Тепер скажіть мені, будь ласка, яку форму має ця деталь? (Квадратну)

А ваші предмети? (Відповіді дітей)

Що це означає? (Відповіді дітей)

Правильно! Предмети з пластмаси можуть мати не тільки різний колір, але і різну форму.

Хлопці, давайте трохи відпочинемо.

Физкультминутка «Ми - друзі»

Ми в долоні плескає хлопки в долоні

Хлоп-хлоп-хлоп.

Ніжками ми тупотимо тупотіти ногами

Топ-топ-топ.

А тепер пострибати стрибки на двох ногах

Стриб-стриб-стриб.

Ніжками подригаться стояти на одній нозі і базікати інший по черзі

Дриг-дриг-дриг.

А тепер ми посидимо сісти навпочіпки

Один на одного подивимось. повороти голови вліво і вправо.

Ось подивіться, у мене в руках пластмасовий і скляний склянки. Скажіть мені, чим вони відрізняються? (Відповіді дітей)

А якщо я зараз покладу в кожен з них по предмету, чи зможемо ми з вами їх побачити? (Відповіді дітей)

Що це означає? (Що пластмаса не прозора)

А тепер візьміть в руки пластмасові предмети, що лежать у вас на столах. Поторкайте їх і скажіть, які вони на дотик? (Відповіді дітей)

А тепер я постукаю по скляному і пластиковому склянці по черзі, а ви уважно послухайте і скажіть, який звук буде у пластмасового склянки? (Глухий)

А тепер давайте подивимося, що станеться з пластмасовий предметом, якщо його опустити в воду. Що відбувається в предметом? (Він не тоне)

Значить, у нас пластмаса яка: легка або важка? (Легка)

А якщо ми наллємо води в пластмасовий стакан, що станеться? (Відповіді дітей)

Правильно, хлопці! Пластмасові предмети не тільки не тонуть у воді, але і не пропускають її.

Підсумок.

А тепер давайте підведемо підсумок. Що ми дізналися на занятті? (Відповіді дітей)

Тепер скажіть, будь ласка, які речі з пластмаси використовують ваші батьки в домашньому господарстві? (Відповіді дітей)

Молодці хлопці! Заняття закінчено.





НОД по пізнавальному розвитку «В світі пластмаси»