• Хід заняття

  • НОД по пізнавальному розвитку старший дошкільний вік. Математична казка «Пригоди Колобка»




    Дата конвертації16.06.2017
    Розмір9.99 Kb.
    ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

    Олеся Мікіртумова
    НОД по пізнавальному розвитку старший дошкільний вік. Математична казка «Пригоди Колобка»

    Безпосередньо-організована діяльність по пізнавальному розвитку

    старший дошкільний вік

    Математична казка «Пригоди колобка»

    з театралізованими діями.

    Мета: Закріплення знання про число «чотири» і порядковому рахунку до чотирьох.

    Завдання: Тренувати у відліку предметів в межах 4 (з використанням у мові кількісних і порядкових числівників). Формувати уявлення про послідовність частин доби. Закріплювати знання геометричних фігур, форм (куля, квадрат, трикутник). Вчити порівнювати чотири предмети по висоті. Розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення. Продовжувати вчити дітей вживати ввічливі слова, виховувати дружні стосунки в колективі.

    Обладнання: Іграшки з лялькового театру: колобок, заєць, вовк, лисиця, ведмідь, дід з бабою, картинки «Част доби» ранок, день, вечір, ніч, картинки вулика, півня, лисиці, ялинок і будиночка, клубок ниток, зображення лісової стежки, штучні ялини. 10 трикутників зеленого кольору на кожну дитину, підкладки, тарілочки.

    Хід заняття:

    1. Гра-привітання «Чарівний клубок» Діти стають на килим по колу.

    Вихователь: Хлопці, у мене в руках чарівний клубок, який може перенести нас в казку, але для цього нам потрібно назвати ввічливі слова, зараз кожен по черзі візьме клубочок і скаже чарівне слово (спасибі, будь ласка, здрастуйте, доброго ранку, добрий день, добрий вечір, будьте ласкаві, дякую, вибачте, прошу вибачення, до побачення, до нових зустрічей, вихователь передає клубок ниток дитині, той передає клубок наступному по колу, промовляючи чарівне ввічливе слово, поки не дійде черга до вихователя. Хлопці, а у нас гості, давай ті ввічливо привітаємося з ними.

    Потім вихователь пускає клубок до будиночка, все переміщуються за клубком.

    2. Вихователь: Подивіться, хлопці, клубочок нас привів в незвичайну математичну казку про Колобка. Я буду розповідати, а ви слухайте і допомагайте.

    Спекла бабуся Колобок і поклала його, щоб остудити, на віконце. Лежав, лежав Колобок, і набридло йому лежати: покотився він з вікна на лавку, з лавки на підлогу, та до дверей, стриб через поріг в сіни, з сіней на ганок, з ганку на двір, а там і за ворота.

    Викотився Колобок на вулицю, глядь, сонце сходить, піднімається. Зупинився Колобок в роздумах: який же час доби настає?

    Вихователь: Діти, допоможіть, підкажіть Колобку, як називається частина доби, коли сонце встає. (Ранок)

    Покотився Колобок по доріжці, а назустріч йому Заєць.

    Заєць каже: - Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

    А Колобок відповідає: - Спочатку загадку мою відгадай, а потім можеш їсти. На яку геометричну форму я схожий?

    Задумався Заєць: на моркву не схожий, на лисицю теж. Ох і важка загадка!

    Поки заєць думав Колобок від нього покотився.

    Вихователь: Хлопці, допоможіть Зайцю відгадати загадку: На яку геометричну форму схожий Колобок? (На куля)

    Котиться Колобок лісовою стежкою, а сонце - по блакитному небу. Високо вже піднялося, яскраво світить, сильно гріє. Жарко стало Колобку. Зупинився він, піт з чола витирає, думає, який же час доби настав. Підкажіть Колобку, як називається частина доби, коли сонце в небі високо знаходиться і жарко гріє. (День)

    Назустріч йому сірий Вовк.

    Сірий Вовк каже: - Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

    Колобок відповідає: - Стривай сірий Вовк з'їсти ти мене завжди встигнеш. А ось завдання мою зумієш вирішити? Скільки ніжок у стола?

    Присів сірий Вовк, задумався, столів в лісі немає, за столом сірий Вовк ніколи не сидів. А Колобок тим часом далі покотився.

    Вихователь: Хлопці, допоможіть сірому Вовку вирішити задачу: порахуйте, скільки ніжок у стола?

    Покотився Колобок далі. Котиться і пісеньку веселу виспівує:

    3. Гімнастика для очей - Я Колобок, Колобок (підніміть очі вгору)

    За комори замітання, (опустіть очі вниз)

    По засіках шкребу, (підніміть очі вгору)

    На сметані мешен, (опустіть очі вниз)

    У грубку сажнів, (відпочивають очі дивимося прямо)

    На віконці холоднеча,

    Я від дідуся пішов, (подивилися вліво)

    Я від бабусі пішов, (подивилися вправо)

    Я від зайця пішов. (подивилися вліво)

    А від тебе, вовка, (подивилися вправо)

    Чи не хитро піти. (відпочивають очі дивимося прямо)

    Йде назустріч Колобку Ведмідь. Над зображенням Медведя виставляю зображення вулика. Картинку «День» виставляю.

    Побачив ведмідь Колобка, зупинився і каже: - Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

    Колобок відповідає: - Бач, який ти швидкий, Ведмідь! Спочатку на моє запитання відповідай, а потім їж. Ти, ведмідь, любиш мед з вуликів тягати, ось і скажи з яких геометричних фігур складається зображення вулика?

    Ведмідь задумався, та так, що навіть не помітив як Колобок від нього і покотився.

    Вихователь: Хлопці, а ви можете відповісти на питання Колобка? З яких геометричних фігур складається вулик? (квадрат і трикутник)

    Котиться сонце по небу, а Колобок - лісовою стежкою. Назустріч йому Лиса.

    Лисиця каже: - Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

    Колобок відповідає: - Стривай, руда! Давай, з'їж мене після того, як завдання мою вирішиш. На скільки більше у тебе лап, ніж у півня?

    Задумалася Лиса. Багато птахів вона побачила на своєму віку, а ось на скільки лап у неї більше, ніж у півня, ні разу не вважала. Поки Лиса думала, Колобок покотився.

    Вихователь: Хлопці, допоможіть Лисиці вирішити задачку Колобка: на скільки у Лисиці лап більше, ніж у Півня? (на дві)

    А Колобок тим часом опинився в дрімучому лісі. Глянув він на небо, а сонце вже за верхівки дерев ховається. Виставляю зображення «Вечір»

    Страшно стало Колобку, зрозумів він, що настав уже ... Який час доби настав? (Вечір)

    Згадав Колобок про бабусю і дідуся, дуже захотілося йому швидше повернутися додому. Згадав він бабусину загадку: «Підходити до дому стала, з неба сонце вкрала» - відразу зрозумів, що скоро настане ... А ви, хлопці, відгадали бабусину загадку? (Ніч)

    Заквапився Колобок назад додому. Підемо і ми за ним.

    4. Проводиться розминка.

    Вихователь: Тихенько на носочках прокрадемося повз Лисиці. (Йдемо на носочках)

    Перевалюючись пройдемо повз Медведя. (Йдемо на зовнішній стороні стоп)

    Пробіжимо підтюпцем мимо Вовка. (Легкий біг на носочках)

    Пропригал повз Зайця. (Стрибки на двох ногах)

    Ось і прикатился Колобок до будиночка дідуся і бабусі. Покласти колобка на віконце.

    Зраділи дідусь бабуся, що Колобок повернувся. Сіли вони чай пити, і став Колобок розповідати, що з ним сталося. Давайте і ми згадаємо, що з ним сталося. Діти відповідають на питання, вчити дітей відповідати повним відповіддю.

    - Скільки звірів зустрів Колобок на своєму шляху?

    - Кого Колобок зустрів першим? Другим? Третім? Четвертим?

    - Яким за рахунком був заєць? Сірий Вовк? Ведмідь? Лиса?

    - В який час доби покотився Колобок від дідуся з бабусею?

    - В який час доби Колобок зустрівся з Зайцем?

    - В який час доби Колобок зустрів сірого Вовка і Ведмедя?

    - В який час доби Колобку зустрілася Лиса?

    Потім разом з вихователем діти хором промовляють назви частин доби.

    5. Робота з роздатковим матеріалом.

    Вихователь: Колобок розповів дідусеві та бабусі, що побував в дрімучому лісі, де багато ялинок, одна вища за другу. (Діти сідають на стільці)

    Викладіть чотири ялинки в порядку зростання з одного, двох, трьох, чотирьох трикутників. Починаємо викладати зліва направо. (Діти виконують завдання і відповідають на питання)

    - Скільки трикутників треба, щоб викласти найнижчу ялинку? А ялинку вище? Найвищу ялина?

    - Скільки трикутників у другій ялинці? У третій? У четвертій?

    - Яка за рахунком ялинка складається з одного трикутника? З двох? З трьох? З чотирьох?

    Молодці!

    Дивіться, Колобок заснув. Видно, й справді дуже втомився. Не будемо його будити, а потихеньку відійдемо. (Вихователь виходить на килим, утворюючи коло)

    6. Гра-прощання «Зустрінемося знову»

    Всі діти дружно встають в коло, простягають вперед ліву руку «від серця, від душі» (виходить піраміда з долоньок) і говорять слова: «Раз, два, три, чотири, п'ять - скоро зустрінемося знову!» І ввічливо попрощаємося з нашими гостями «до побачення, до нових зустрічей!»





    НОД по пізнавальному розвитку старший дошкільний вік. Математична казка «Пригоди Колобка»