Скачати 11.07 Kb.

НОД по художньо-естетичному розвитку з дітьми старшої групи «Підводний світ»




Дата конвертації12.10.2017
Розмір11.07 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Скачати 11.07 Kb.

Ольга Попова
НОД по художньо-естетичному розвитку з дітьми старшої групи «Підводний світ»

ОРГАНІЗАЦІЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ДІТЬМИ СТАРШІЙ ГРУПИ

Тема: Підводний світ (граттаж)

Мета: формування у дітей знань про морських жителів планети.

завдання:

- збагачення знань дітей про підводний морському світі, його мешканців,

- формування умінь аналізу і синтезу, роздуми і висновки,

- розширення словникового запасу дітей, розвиток зв'язного мовлення,

-Виховання естетичного ставлення до підводного світу і його зображення в різних художніх техніках (граттаж);

- розвиток уяви, фантазії, почуття композиції;

- розвиток дрібної моторики рук.

Освітні області: пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток.

Попередня робота: бесіди про море, як водоймі і життя морських мешканців, розглядання репродукцій морських пейзажів, ілюстрацій, листівок на морську тему, перегляд мультфільмів, пізнавальних фільмів «Море», «Морські мешканці», «Скарби моря», «Дайвінг», перегляд мультимедійних презентацій. Слухання музики «звуки моря». Малювання морських мешканців в різних техніках восковими крейдою і аквареллю «Підводне царство», виконання аплікації «Рибки в акваріумі». Оформлення виставки дитячих малюнків, виготовлення макетів «сухий водойму».

Устаткування і матеріали: мультимедійна установка, магнітофон, виставка дитячих робіт, «сухий акваріум», магнітна дошка. На кожну дитину готовий фон для граттажа, зубочистки, кулькові ручки, клейонки, серветки.

хід заняття

Привіт, хлопці. Сьогодні у нас незвичайне заняття, до нас прийшли гості. Привітайтеся з ними.

А ви знаєте, чому до нас прийшли гості? Вони дізналися, що ми вирушаємо в захопливу підводне подорож. І їм дуже захотілося відправитися разом з нами. Ми спускаємося в морські глибини, щоб помилуватися красою підводного світу і познайомитися з його мешканцями.

А запрошує нас в подорож наш старий знайомий. (Слайд: Незнайка)

-Як його звати? (Незнайка).

Наш герой став працьовитим і допитливим.

Незнайка дуже любить подорожувати, він вже побував в Сонячному місті, злітав на Місяць. І йому дуже захотілося побувати у володіннях Золотої рибки. Золота рибка попередила, що назад ми зможемо повернутися, якщо на всі питання, які задасть нам Незнайка, ми дамо правильні і повні відповіді. Сьогодні ми вирушаємо в подорож на морське дно.

Звучить шум моря, крик чайок.

- Що за звуки ви чуєте? (Відповіді дітей). Хто перший раз побачить безмежне море, той без сумніву буде вражений. А якщо доведеться заглянути в таємничий підводний світ, ці враження не забудеш ніколи. Підводний світ захоплює, заворожує і дивує. Різноманіття підводного життя привертає увагу.

Послухайте вірш В. Орлова "Для чого морю наряди?"

У ніч будь-яку, в день будь-який

Море зайнято собою:

Вранці воно одягнене

У плаття рожевого кольору.

Днем одягнене в блакитне,

З білою стрічкою прибою.

А бузкове плаття

Одягає на заході.

Ночами на чорній гладіні -

М'який оксамитовий наряд,

А на оксамитовому вбранні

Коштовності горять.

- Море, якщо не секрет,

Дай, будь ласка, відповідь:

Для чого тобі наряди?

Щоб люди були раді!

Отже, ми вирушаємо до моря. (Слайди: море)

Яке буває море? Вона буває спокійним, тихим, злегка хвилюється. А буває бурхливим, гучним, грізним.

-А в його глибинах ховається дивовижний, загадковий, таємничий підводний світ. (Слайд: підводний світ)

Ось ми і потрапили у володіння Золотої рибки. (Слайд)

-Ось і перший його мешканець.

1. (Слайд: восьминіг) Незнайка побачив дуже дивну тварину. Вісім ніг, велика голова - Хто це, хлопці? (Це - восьминіг).

- Восьминіг, восьминіг,

Скільки ти маєш ніг?

Розсміявся восьминіг:

- У мене ж вісім ніг!

- Що зумієш зробити ти

У разі великої біди?

- Я мисливець дуже сміливий,

Захистити себе зумію:

Випущу струмінь чорнила -

А ворога і сліду не було!

- Хлопці, дайте відповідь Незнайку, для чого восьминогу така велика кількість ніг?

(За допомогою ніг восьминіг плаває і ловить здобич, на ногах у нього є присоски).

- Для чого восьминіг випускає чорнильну струмінь? (Так він маскується коли йому загрожує небезпека, обманює ворогів, щоб легше було спливти.)

- Який восьминіг за розміром і форе? (Восьминіг великий. Голова у восьминога кругла, є вісім довгих ніг.)

- Якого він кольору? (Восьминіг може бути різного кольору: сірого, червоного, зеленого. Коли він сердиться або лякається, то змінює колір). (Слайд.)

Спустився Незнайка глибше і здивувався. Що за диво? Зірки кругом, як на небі. (Слайд: із зірками)

На небі нічному сяяла зірка,

І дуже сумувала вона іноді.

Запитала у зірочки я обережно:

- Чи можу допомогти тобі, мила, можна?

- Шукаю я сестричку, що в морі глибокому

Грає з медузами і восьминогом.

- Ти вниз подивися! - відповіла я.

- Сестричка з моря дивиться на тебе!

Незнайка запитує:

- Чим схожі зірки, які сяють у небі і зірки, які живуть в море? (Морські зірки і зірки в небі схожі за формою).

- Чим вони різняться? (Морська зірка - це жива істота. Лучики - це ноги з присосками, за допомогою яких вона пересувається. А ще вона відкриває ними раковини).

Якого кольору морська зірка? (Морські зірки бувають червоними, жовтими, синіми, яскравими. Яскравий колір - сигнал небезпеки: так вона каже своїм ворогам не підходь).

-А це що за різнокольорові парасольки навколо? - Запитує Незнайка. (Слайд з медузами). Відповіді дітей.

прозоро блакитні

Парасольки пливуть,

Похитуючись м'яко,

Свій хоровод ведуть!

Те опускаючись низько,

Те піднімаючись вгору,

Вони блищать на сонці

І радують нас всіх!

Ви будьте обережні:

Торкатися їх не можна -

Вжалити парасольку може,

Як злюща оса!

- На що медузи можуть бути схожі?

-Який вони форми? (Медузи схожі на розкриті парасольки: вони можуть нагадувати за формою дзвіночки, ліхтарики, блюдця, капелюхи).

- Чому до медуз не слід доторкатися? (Медузи бувають отруйними. Вони можуть обпекти).

- Якого кольору медузи? (Медузи бувають прозорі, блакитні, рожеві, червоні, лілові).

- Ой, Незнайко на кого-то мало не настав! Хто це ховається на морському дні? (Це риба камбала)

(Слайд Камбала 1.)

На піщаному дні жила

Чудо-риба камбала.

Рака в гості запросила,

І багатий стіл накрали.

Рак до господині в будинок прийшов,

Але її там не знайшов!

Дуже шкода, що камбала

Непомітна була!

(Слайд Камбала 2.)

- Чому рак не знайшов камбалу, коли прийшов до неї? (Камбала була такого ж кольору, як її будинок, рак її просто не побачив. Камбала забарвлена ​​в такий же колір, як і пісок).

-Чому камбала такого ж кольору, як пісок? (Такий колір допомагає камбалі легко ховатися від ворогів; так вона захищається; ляже на дно - і її не видно)

-Яка камбала по формі? (Камбала плоска, плеската, витягнута з двох сторін, нагадує млинець).

-Ось блиснули плавники

Це риб'ячі косякі-

Івасі, тріска, оселедець,

Їжак на дні лежить, як щітка (слайд із зображенням їжаків)

Яскраво-сині голки

У нього тверді і кілки.

-А ось і ще один мешканець підводного царства. Хто це?

Товстий краб повзе, поспішає,

Риб лякає і смішить.

(слайд краб)

У раковинах мідії,

Немов їх образили:

Трохи відкрили стулки,

Вузенькі щілинки.

(слайд мідії)

Що за дивна конячка?

Дуже дивні звички:

Кінь не сіє і не оре

Під водою з рибку танцює.

Назви його дружок:

Рибок друг ...

(Морський коник)

Обхопивши хвостом травинку,

Не за край, за серединку,

За кораловий пеньок.

Хоче сісти в воді коник, але не виходить:

Все в воді гойдається

(слайд морський коник)

Пропливає повз скат-

Електричний розряд.

Кожній рибку з дитинства ясно:

Зустріч з ним завжди небезпечна!

(слайд -скат)

У кальмара десять ніг,

Але кальмар НЕ осминог.

Він сидить серед актиній.

Фіолетових і синіх

(слайди із зображенням кальмара, актиній)

У м'яч грає, веселиться

І в воді завжди пустує.

Плаває він, і пірнає,

І людей завжди рятує.

(Дельфін)

(Демонструються слайди).

- Правильно. Це дельфін. А що ви знаєте про дельфінів?

Дельфіни - це морський ссавець тварина. Водяться в морях і океанах, а також річках, що мають вихід в море. Харчуються, як правило, ракоподібними, молюсками, рибою, а деякі не гребують навіть морськими черепахами і птахами. Дельфіни не можуть тривалий час перебувати під водою, тому вони періодично спливають на поверхню, за повітрям.

- Яких ще мешканців моря ви знаєте? (дельфін, акула, риба-клоун, риба-пила, риба-меч, касатки, креветки і т. д.) (слайди)

У вас на столах лежать фони для наших робіт.

-В якій техніці ми сьогодні будемо працювати? (Гратаж)

-Що таке граттаж? (процарапиваніє)

Море чудове, море величезне, море живе. Зараз ми будемо пожвавлювати наші картини. (Далі йде робота по зображенню морських мешканців).

Подумайте, хто кого хоче зобразити. (За вибором діти зображують веселих рибок, морського коника, восьминога, краба, морську зірку і т. Д.)

Підсумок заняття:

1. Сподобалося вам подорож?

2. Що сподобалося найбільше?

3. З якими тваринами познайомився Незнайка?

4. В якій техніці ми сьогодні з вами працювали?

5. Що нам знадобилося для роботи?

6. Чим ще ми займалися?

Давайте на пам'ять про нашу подорож малюнки подаруємо нашим гостям.

До побачення!



Скачати 11.07 Kb.


НОД по художньо-естетичному розвитку з дітьми старшої групи «Підводний світ»

Скачати 11.07 Kb.