• Хід заняття

  • НОД по ГО «Пізнавальний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток» «Матрьошка» (друга молодша група)




    Дата конвертації17.04.2017
    Розмір4,82 Kb.

    Євгенія В'ячеславівна Носкіна
    НОД по ГО «Пізнавальний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток» «Матрьошка» (друга молодша група)

    цілі:

    познайомити дітей з російською народною іграшкою - матрьошкою, із зовнішнім виглядом, особливостями, дати уявлення про те з чого зроблена матрьошка, що зроблена руками людини,

    - познайомити з елементами російського народного костюма: хустка, сорочка, сарафан, фартух,

    - продовжувати вчити дітей порівнювати предмети за величиною, позначати результат порівняння словами: великий, середній, маленький, вчити вважати в межах трьох, вчити розуміти питання «Скільки всього?»

    - продовжувати вчити дітей працювати з пластиліном: катати грудочки круговими рухами долонь, вчить розрізняти і називати основні кольори, працювати акуратно, користуватися дошками для ліплення, серветкою, розвивати дрібну моторику рук. Вчити працювати в колективі, не заважати один одному, не свариться.

    - вчити чітко вимовляти слова потішки, вчити узгоджувати числівники та іменники в роді і відмінку, розширювати словниковий запас дітей, познайомити з новими словами: майстер, розпис, сарафан, фартух, хустка, сорочка.

    Хід заняття:

    Діти вільно стоять в групі на килимі. Звучить російська народна музика. Входить вихователь в костюмі матрьошки з кошиком в руках

    - Здрастуйте, хлопці. Я матрьошка. Прийшла до вас в гості, подивитися, як у вас тут гарно і весело. Прийшла я не одна, а зі своїми подружкою (дістає з кошика матрьошку), а прийшли ми до вас подивитися, як ви тут живете, та себе показати, та про нас мотрійках розповісти. Ой як у вас в групі красиво, скільки всяких різних іграшок. А ось раніше, давно, давно у дітлахів не було стільки багато іграшок і грали вони з матрьошками, адже матрьошки це те ж іграшки. Робили матрьошок з дерева, тому ця іграшка дерев'яна. Люди-майстри, підуть в ліс знайдуть відповідну гілку (показ гілки) і зробить майстер з неї матрьошку, ось таку (показ матрьошки не розписані, а потім інший майстер одягав її в красиві, яскраві, наряди - розписував і ставала вона красивою та нарядною.

    -Хлопці, а ви любите грати, танцювати? І ми матрьошки той же любимо танцювати.

    (проводиться танець-гра)

    -Хлопці, а ви знаєте матрьошки не тільки веселі і красиві, люблять танцювати, а ще вони люблять грати в хованки. Вони ховаються одна в одну. (відкриваю матрьошку і виставляю три на стіл)

    - Подивіться, на матрьошок. Що ви можете сказати про них? Які вони? (відповіді дітей)

    - Хлопці подивіться, а за розміром вони які? (різні).

    -одна велика, інша поменьше- середня, а у це маленька.

    - Ой, хлопці! Я щось сумніваюся що всі мої подружки прийшли до вас в гості, може бути хтось загубився по дорозі. Давайте ми їх порахуємо. Одна матрьошка, дві матрьошки, три матрьошки. Скільки всього матрьошок? (три матрьошки). Ні, хлопці все таки одна моя подружка десь затрималася. (стукіт у двері). Ой, а ось напевно і вона. (вношу велику матрьошку). Хлопці, а ось і ще одна моя подружка, подивіться, яка вона нарядна. Який у неї гарний хустинку, яка яскрава сорочка, який ошатний фартух на ній. Так вона і не одна прийшла а ще з собою матрьошок привела (показ матрьошок, намальованих). Ой, хлопці подивіться у цих матрьошок красиві хусточки. Якого вони кольору? (відповіді дітей) - Сині, в горошок. а горошок якого кольору? А сарафани зовсім ошатні? Давайте ми прикрасимо сарафани матрьошок горошинками. Прикрашати ми будемо з вами пластиліном, але спочатку давайте розімніть наші пальчики, щоб горошинки вийшли круглі і рівні. Ми з вами зробимо веселу гімнастику, про мого дружочки, який завжди зі мною ходить в гості (дістаю з кошика іграшку кота, далі пальчикова гімнастика «Тінь, тінь, потетень ...». Потім пропоную дітям пройти до столів, нагадую дітям, що горошини катають круговим рухом долонь, відщипувати треба невеликі шматочки (показ, пластилін потрібно класти тільки на дощечки, після роботи витерти руки серветкою. Діти виконують колективні роботи. В кінці заняття розглядаємо роботи, підводжу підсумок. Дарую дітям подарунки- півники на паличці, прощаюся і йду.)





    НОД по ГО «Пізнавальний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток» «Матрьошка» (друга молодша група)