• Хід заняття.

  • Скачати 15.37 Kb.

    «Наш друг світлофор»




    Дата конвертації23.08.2019
    Розмір15.37 Kb.
    ТипТемочка

    Скачати 15.37 Kb.

    марина машітлова
    Конспект заняття по ознайомленню з ПДР в старшій групі «Наш друг світлофор»

    Конспект заняття по ознайомленню з ПДР в старшій групі «Наш друг світлофор»

    Мета: формування та систематизація знань дітей про світлофор, його призначення і сигналах.

    освітні:

    - продовжувати формувати уявлення дітей про світлофор, його і їх значенні;

    - навчати дітей правилам дорожнього руху;

    -Дати уявлення про види світлофора.

    Розвиваючі:

    -розвивати мовні навички, сприяти активної розумової діяльності дітей;

    -розвивати увагу, пам'ять, образне і логічне мислення, зосередженість, спостережливість, ініціативність;

    Словникова робота: активізація слів по темі «Світлофор»

    виховні:

    -виховувати у дітей культуру поведінки на дорозі;

    -виховувати вміння слухати свого однолітка, не перебиваючи.

    Матеріал й устаткування:

    - чорні прямокутники і гуртки різного кольору (червоний, жовтий, зелений,

    -макет дороги, олівці чотирьох кольорів (червоного, жовтого, зеленого, чорного,

    -листи із зображенням дороги за кількістю дітей (на кожному аркуші зображення: на одному намальований перехрестя, на іншому пішохідний перехід з автомобільним світлофором, на третьому дорога з пішохідним переходом і знаком «пішохідного переходу»).

    Освітні технології: Методичні пріё ми:

    -словесний (питання, пояснення, художнє слово).

    наочний (картинки, макет).

    -Ігровий (Комунікативна гра для психологічного настрою, Д / і «Дорисуй світлофор», словесна гра «Так, немає»)

    Хід заняття.

    1. Організаційний момент: (Мета: Сприяння підвищенню загального емоційного фону і поліпшенню психологічного клімату в групі; Встановлення позитивних взаємовідносин).

    Комунікативна гра для психологічного настрою.

    вихователь:

    Подивіться один на одного, посміхніться, візьміться за руки.

    Зліва один і праворуч один, дуже дружний, загальне коло.

    Всі ми за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось.

    Теплота від наших рук побіжить навколо, навколо.

    День розпочнеться з теплоти

    З теплоти і доброти.

    Зігрівають нас посмішки

    І збуваються мрії.

    2. Підготовка до освоєння програмного матеріалу через актуалізацію опорних знань. (Мета: залучення уваги, установка дітей на спільну діяльність).

    Хлопці ми подивилися один на одного, посміхнулися своїм друзями. А кого ми можемо назвати другом?

    Відповіді дітей: Другом ми називаємо того, хто нам допомагаємо, знаходиться поруч, коли нам потрібна допомога.

    Вихователь: У мене теж є друг, але він не зовсім звичайний. Хлопці я загадаю вам загадку, а ви спробуйте здогадатися хто це.

    1) Загадка:

    У нього завжди три очі,

    Він не дивиться всіма відразу:

    Два будь-яких вічка примружить,

    А один не спить, чергує.

    Він очима каже:

    «Можна їхати!», «Шлях закритий!»,

    Іль «Увага! Стривай! ».

    Хто ж цей постової?

    Відповіді дітей: (Світлофор)

    2) Сюрпризний момент:

    Вихователь: Хлопці подивіться у мене в руках мішечок, в ньому лежить розгадка на мою загадку. Хочете дізнатися, правильно ви відгадали загадку чи ні?

    Діти: Так, хочемо.

    Вихователь: Ну-ка руку опускайте і відгадку діставайте (діти підходять до вихователя і дістають з мішечка три кола-червоного, зеленого, жовтого кольору і прямокутник чорного кольору).

    Вихователь: Що ви дістали?

    Відповіді дітей: Кола зеленого, червоного, жовтого кольору, чорний прямокутник.

    Вихователь: Це світлофор?

    Відповіді дітей: Так це світлофор. Це деталі світлофора.

    Вихователь: Ви правильно відгадали загадку, а що означають ці кольорові кола?

    Відповіді дітей: Це сигнали світлофора.

    Вихователь: Що вони означають?

    Відповіді дітей:

    Червоне світло - стояти!

    Жовте світло - приготуйтеся!

    Зелений - шлях вільний!

    Вихователь: А що це за чорний прямокутник?

    Відповіді дітей: Це будиночок світлофора, його основа, деталь.

    Вихователь: Так, хлопці наш світлофор складається з частин, він розібраний. Подивіться у нас на столі на кожного з вас лежать деталі світлофора. Такі ж, як ви дістали з мішечка. Прямокутник чорного кольору - це світлофор, також там знаходяться гуртки різного кольору. Ваше завдання правильно зібрати світлофор. Отже, на старт, увага, марш! (хлопці самостійно виконують завдання) Які молодці! Майже всі впоралися!

    Вихователь: У якому порядку розташовуються кольору у світлофора?

    Відповіді дітей: Знизу зелений, в середині жовтий, зверху червоний.

    Вихователь: Хлопці, що таке світлофор?

    Відповіді дітей: Прилад, пристрій.

    Вихователь: Для чого він нам потрібен?

    Відповіді дітей: Керувати рухом машин і пішоходів. Регулювати рух.

    Вихователь: Світлофор, пристрій для подачі світлових сигналів, що регулюють рух на вулиці. Найперше пристрій світлофорного типу було встановлено в 1868 році на вулицях Лондона, а електричний триколірний світлофор, який називають «Автомобільним» з'явився в 1918 році в Нью-Йорку, у нас в Москві в 1930 році і ви сьогодні зібрали світлофори в нашій групі.

    3) Пальчикова гімнастика «Світлофор»

    Мета: розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

    Вихователь: Допомагає з давніх-давен

    Вірний друг наш

    Діти: світлофор.

    Вимовляють слово «світлофор», ляскають три рази в долоні (отхлопивают склади).

    У нього великих три очі,

    Чи не горять вони все разом. (Показують три пальці)

    Якщо червоний загорівся,

    То не можна переходити,

    Треба чекати на тротуарі

    І машини пропустити.

    Піднімають руки вгору і «малюють» в повітрі коло.

    Хитають головою.

    «Крутять рулі».

    Якщо жовтий загорівся,

    Значить, скоро ми підемо.

    Піднімають руки вгору і «малюють» в повітрі друге коло.

    Око зелений загорівся -

    Стоп, машини, ми йдемо!

    Піднімають руки вгору і «малюють» в повітрі третього кола під другим.

    Ми дорогу перейшли,

    За їхніми вчинками пішли.

    Марширують по приміщенню, ритмічно вимовляючи текст.

    Допомагає з давніх-давен

    Вірний друг наш - світлофор.

    Вимовляють слово «світлофор», ляскають три рази в долоні (отхлопивают склади).

    Вихователь: Світлофор нам говорить: (Читає вірш)

    4) Читання вірша.

    Знаєш правила рухи

    Значить, ти мій вірний друг!

    Але двох нас замало.

    У мене девіз такий:

    Потрібно, щоб всі хлопці

    Стали дружними зі мною!

    Розрізняти ти повинен ясно

    Колір зелений, жовтий, червоний!

    На сигнали подивись,

    А потім переходь!

    3. Ознайомлення з новим матеріалом.

    Вихователь: Подивіться на цьому столі (звертає увагу дітей на інший стіл, у нас стоїть макет вулиці. Що ви тут бачите?

    Відповіді дітей: Будинки, дерева, дорогу, тротуар, пішохідний перехід, залізницю, дорожні знаки, світлофори.

    Вихователь: Подивіться, що знаходиться поруч з пішохідним переходом?

    Відповіді дітей: Автомобільний світлофор і світлофор з двома сигналами на червоному сигналі намальований чоловічок, який стоїть, а на зеленому - йде людина.

    зображення людини.

    Вихователь: Руху кого регулює світлофор з двома сигналами?

    Відповіді дітей: Рух пішоходів.

    Вихователь: Якщо загорівся червоний сигнал, такого світлофора, що ми повинні робити і чому?

    Відповіді дітей: Червоний сигнал означає, стій. На червоному сигналі намальований чоловічок, який стоїть, значить, ми повинні стояти.

    Вихователь: Якщо загорівся зелений сигнал, що ми повинні робити і чому?

    Відповіді дітей: Зелений сигнал означає, йди і на ньому йде людина. Ми можемо переходити дорогу.

    Вихователь: Як ви думаєте, як називається цей світлофор?

    Відповіді дітей: Пішохідний.

    Вихователь: А ви бачите тут ще світлові прилади?

    Відповіді дітей: Так, ось на дорозі стоїть звичайний (автомобільний) світлофор, біля знаку пішохідного переходу знаходиться світлофор з одним жовтим сигналом.

    Вихователь: Що означає жовте світло?

    Відповіді дітей: Приготуйся, будь уважний, почекай.

    Вихователь: Як ви думаєте, навіщо його встановлюють поряд з пішохідним переходом?

    Відповіді дітей: Що б привертати уваги.

    Вихователь: Кого?

    Відповіді дітей: Водія, пішохода.

    Вихователь: Хлопці це додаткове обладнання на нерегульованих пішохідних переходах, яке служить для залучення уваги водіїв з метою підвищення безпеки дорожнього руху.

    Вихователь: Як він ви думаєте, він називається?

    Відповіді дітей:...

    Вихователь: Він називається (односекційний) жовтий миготливий світлофор.

    Вихователь: Ви руху повторюйте і сигнали закріплюйте.

    5) Физкультминутка «Світлофор» (діти дивляться на вихователя, повторюють за ним руху)

    Мета: формування рухової активності у дітей, зняття м'язової напруги, профілактика втоми.

    Червоне світло нам говорить:

    Стій! Небезпечно! Шлях закритий!

    Жовте світло-попередження:

    Жди сигналу для поруху.

    Зелене світло відкрив дорогу:

    Переходити хлопці можуть!

    - Хлопців! На червоне світло потрібно стояти на місці,

    На жовтий плескати в долоні, а на зелений - крокувати на місці.

    (вихователь показує різні кольори світлофора)

    Щоб аварій уникати. (руки на пояс - повороти в сторони)

    Треба строго дотримуватися

    Правила руху (почергове піднімання рук - вперед, вгору, розвести в сторони, опустити)

    І норми поведінки.

    Ви запам'ятайте, друзі.

    На дорозі нам не можна

    Бігати, стрибати і скакати (стрибки на місці на двох ногах)

    І з м'ячем в футбол грати.

    І не думайте марно (ходьба на місці з високим підніманням колін)

    Що тут зовсім не небезпечно.

    Вивчайте потроху, як переходити дорогу.

    Вихователь: Я питання ставлю, а ви голосно відповідайте, не соромтеся, не губіться.

    6) Словесна гра «Так, немає»

    Мета: закріпити правила дорожнього руху і сигнали світлофора.

    Хід гри: Вихователь задає питання, діти хором відповідають "так" або "ні".

    Світлофор знаком всім дітям?

    Знають всі його на світлі?

    Він чергує біля дороги?

    У нього є руки, ноги?

    Є ліхтарики - три очі!

    Він включає всі їх відразу?

    Ось включив він червоне світло

    Це означає, ходу немає?

    На який йти нам треба?

    Синій - може бути перешкодою?

    А на жлтий ми пойдм?

    На зелний - запом?

    Ну, напевно, тоді

    На зелний встанемо, так?

    Пробігти на червоний можна?

    Ну, а якщо обережно?

    А гуськом пройти тоді,

    Те, звичайно, можна? Так!

    Вірю я очам, вухам

    Світлофор знаком всім вам!

    І, звичайно, дуже радий

    Я за грамотних хлопців!

    Вихователь: До цього столу пройдемо, тихо сядемо ми на стільці і листок собі візьмемо. На аркуші дорога є, тільки немає тут світлофора, щоб уваги привернути. В руки олівець беріть світлофори накресліть. Але подумайте друзі, вибрати потрібно для себе, де який дружок варто і що сигналом говорить.

    4. Первинне осмислення і закріплення матеріалу.

    Мета: Закріпити різновиди світлофора, їх призначення і сигнали.

    Гра «Дорисуй світлофор»

    Мета: Формувати вміння дітей зображати світлофор і його сигнали.

    На столі перед кожною дитиною лежать листи із зображенням дороги. На кожному аркуші зображення: на одному намальований перехрестя, на іншому пішохідний перехід з автомобільним світлофором, на третьому дорога з пішохідним переходом і знаком «пішохідного переходу». Діти повинні домалювати світлофор, що підходить до кожної зображеної ситуації.

    Вихователь: Як називається світлофор, який ти намалював?

    Відповіді дітей: Автомобільний, пішохідний, жовтий миготливий світлофор.

    Вихователь: Для чого він потрібен?

    Відповіді дітей: Регулювати руху машин, пішоходів, привертати увагу.

    Вихователь: Що означають його сигнали?

    Відповіді дітей: червоний-стій, жовтий-увагу, зелений-шлях вільний.

    IV. Підсумок. Рефлексія.

    (Мета - розвиток самоаналізу і навичок узагальнення отриманої інформації)

    Вихователь: Ось і підійшла до кінця наша зустріч. Хлопці, ви чудово впоралися з усіма завданнями! Мені дуже сподобалося сьогодні як швидко і правильно Саша, і Катя зібрали світлофор; Маша і Діма знають все про його сигналах.

    Вам було цікаво сьогодні? Що нового ви сьогодні дізналися? Що вам сьогодні сподобалося найбільше? Що було найцікавішим?

    Відповіді дітей:...

    Вихователь: Я дуже рада, що ви такі розумні і так добре знаєте правила дорожнього руху, значення сигналів світлофора і його види.



    Скачати 15.37 Kb.


    «Наш друг світлофор»

    Скачати 15.37 Kb.