Музичне заняття «Весняний настрій»




Дата конвертації21.06.2017
Розмір5.5 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

ольга чевичалова
Музичне заняття «Весняний настрій»

Музичне заняття в логопедичній групі

«Весняний настрій»

квітень 2014 року

Музичний керівник: Чевичалова О. А.

• МЕТА: Розвивати музичне сприйняття, здатність відчувати настрої в музиці, їх зміну. Розвивати здатність дітей передавати рухами характер музичного твору. Розвивати творчу уяву і фантазію, накопичення музичних вражень; виховання поваги і любові до російського народної творчості.

ЗАВДАННЯ:

1. Продовжувати знайомити дітей з класичною музикою. Демонструвати вміння дітей не тільки слухати і чути музику, але і досить розгорнуто її інтерпретувати, самостійно порівнювати прослухані твори.

2. Розвивати творчі здібності дітей у танцювальних імпровізаціях,

3. Розвивати самостійність, активність, уважність, чуйність, рішучість, упевненість, акторська гра (легкість зміни ролей і прояв себе в них, почуття партнера.

4. На високохудожньому класичному музичному матеріалі виховувати морально-естетичні почуття дошкільнят, прищеплювати любов до музичного мистецтва, розвивати естетичне сприйняття, творче мислення.

Методи навчання: словесний, наочний, ігровий.

Запланований результат заняття: прослуховування музичного твору, активну участь дітей в обговорення музичного твору.

Матеріали та обладнання:

фортепіано, портрет П. І. Чайковського, комп'ютер, стільчики для дітей.

закріпити знання дітей про російською композитора П. І. Чайковського;

• познайомити з новими творами композитора;

вчити розрізняти характер музики, розуміти зміст п'єс;

• спонукати дітей до активного сприйняття музики;

• викликати емоційну реакцію на музику П. І. Чайковського;

хід ЗАНЯТТЯ

З казками все дружать, і казки дружать з кожним.

Вони необхідні, як сонечка привіт.

Хто любить слухати казки - тому вони розкажуть.

Про те, що, може, було, а, може бути, і немає.

І сьогодні ми вирушимо з вами в казку

ведучий:

Дні, немов стрілочки годин,

Поспішають. Поспішають вперед.

І ось вже який рік весни настала черга.

сонечко:

Вам дарую своє тепло, щоб все кругом цвіло.

Щоб листочки розпускалися,

Пташки піснею заливалися.

А ви, дивлюся, причепурилися!

А підросли як! Змінилися!

Ну що? Чи готові починати?

Так будемо разом повторювати!

Ведучий і Сонечко:

1-2-3 Казка, приходь!

(під музику кружляють)

ведучий:

Ось ми і на місці. Але де ж прекрасна фея?

Разом: Треба нам її покликати, розспівування дружно починати:

(встають до дітей особою і започатковують диригувати)

розспівування

фея:

Привіт, мої друзі! Всіх вас рада бачити я! Все весною розквітає і танцює, і грає. Ось веселий струмочок, танцює перший пелюстка, в танці кружляють капели, встигаючи ледве-ледве.

танець крапельок

ведучий:

Як же дітям встояти? Теж треба танцювати!

полька

Музика в цей час дівчатка сідають або красиво встають в масочкой квітів навколо Феї.

фея:

У моїй країні живуть бажання, я перетворюю їх в весняні квіти. Ось мій квітку-семицветик, яскравіше, яскравіше розквітай і мої бажання швидше виконуй!

3. 2. Раз! Гість приходить до нас зараз!

Входить Ємеля:

Привіт, хлопці! Де це я?

Відповідь дітей: в дитячому садку!

Допоможіть мені в казку повернутися, будь ласка!

дитина:

А ти співати вмієш?

Ємеля:

Ноту «до» беру я чисто, «сі» фальшівлю іноді. Співати частівки міг завжди я. Ну а пісні ніколи!

фея:

Паличкою своєї махну і мелодію почну,

Ну а ти не зівай. з нами разом підспівуй!

Хоровод «Веснянка» з рухами

Ємеля:

Навчили співати, танцювати, а навчіть грати?

Гра на музичних інструментах

Кот:

Я вас вітаю, друзі!

У гарному настрої я!

Ви мене впізнали?

Діти: Так!

Кот:

Виходьте всі сюди!

Пропоную пограти і рухи показати.

Гра «Скворушка» (физкультминутка)

Входить Лісовичок:

Я почув музику і сюди прийшов,

Скриньку музичну в лісі своєму знайшов.

Музика для всіх не дарма - чудове творіння!

Вгадайте-но, друзі, мелодію без співу.

Слухання музики, нові відомості про музику.

фея:

У світі стільки краси!

У світі стільки доброти!

Я всюди - скрізь буваю.

Всі бажання виконую!

Діти: Ми хочемо виступати і свій номер показати.

Танець «Жар-птиця», сценка «Пасхальна»





Музичне заняття «Весняний настрій»