• Хід заняття

  • Музичне заняття в старшій групі «В гості до Весни»




    Дата конвертації21.11.2019
    Розмір6,12 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Роза Корчагіна
    Музичне заняття в старшій групі «В гості до Весни»

    Мета заняття: Виховувати в дітях естетичне почуття прекрасного, любов до природи і дбайливе ставлення до неї через музику.

    завдання:

    Формувати передумови екологічної свідомості.

    Закріплювати навички виразного виконання пісень.

    Розвивати почуття ритму ,. вокально-хорові навички.

    Розрізняти жанри, відзначати ритм, темп і характер музичних

    творів.

    Інтеграція областей:

    Художня творчість:

    Розвивати естетичне сприйняття, вміння споглядати красу навколишнього світу, формувати творчі здібності.

    пізнання:

    Закріплювати знання про ознаки весни. Розширювати кругозір дітей.

    Формувати уявлення про те що людина-частина природи.

    комунікація:

    Розвивати у дітей уміння вести діалоги.

    Вчити будувати правильні відповіді на питання дорослого.

    Розвивати почуття до емпатіі- вміння співчувати і співпереживати.

    Фізична культура:

    Розвивати основні рухи і фізичні якості для оволодіння музичної ритмікою.

    Попередня робота:

    Розучування пісень про весну, і про природу. Бесіди про весну і її прикмети. Пояснення значення слова «умирзая», Шаян нн башк. мовою.

    Індивідуальна робота: Розучування логоритмічних гри з Оскаром, Регіною і Емілією. Робота над ритмом з Ліліаною і Айназом.

    Матеріали, обладнання: Музичний центр, диски з музикою, проліски, весняна галявинка.

    Хід заняття:

    Муз. рук:

    Йде весна по світу

    І ось вже немає зими

    За радісним прикметами

    Весну дізналися ми!

    А які прикмети весни знаєте ви?

    Діти: (відповіді)

    Муз. рук: Так, давайте прислухаємося до звуків весни.

    - Ось і дзвінка крапель!

    Це березень або квітень? (звуки капели)

    - Промениста весна пташиним щебетом повна (щебет птахів)

    - голубить струмочок!

    Вдалину забирає - чир-лили, саморобки кораблі (звук струмка)

    Логоритмічних гра «У весняному лісі»

    Муз. рук: Діти, а ви хочете побачити весну в усій її красі?

    Діти: Так!

    Муз. рук: Тоді разом ми в лісі зустрінемо добру весну.

    Всі зі мною в гурток вставайте, і рухи повторюйте!

    Ліс кличе: «Гуляти пора!» - плескають

    Будемо по лісі гуляти, - марширують

    Свіжим повітрям дихати - вдих-видих

    На носочках по стежці один за одним ми підемо - йдуть один за одним на носочках

    Струмочки ми перестрибнемо - стрибки з просуванням вперед

    Ну а калюжі обійдемо - йдуть, високо піднімаючи коліна

    Муз. Рук: Ось ми і прийшли в весняний ліс, подивіться як тут красиво, тепло, сонечко світить. Давайте ми з вами повеселимося, станцюємо танець парами.

    Парний башкирський танець «Озорная полька»

    Муз. рук:

    Всіх присісти я запрошую, пісні співати ми продовжуємо

    А щоб музика звучала, сядемо рівненько спочатку

    Муз. рук: Ви чуєте, скільки різних звуків в лісі? Всі лісові мешканці почули про прихід весни.

    Прокинулися всі жучки, черв'ячки і павучки.

    І хочуть послухати пісеньку «Про жука». Давайте її заспіваємо.

    Пісня «Веселий жук»

    Муз. рук: А зараз пограємо в гру, будемо намагатися правильно прохлопать ритм крапельок. Уявіть, як можуть капати крапельки.

    Логоритмічних гра «Крапля - раз»

    Крапля-раз, крапля-два,

    Крапля повільно спершу. (діти повільно прохлопивают ритм)

    Стала крапля ударяти,

    Крапля краплю наздоганяти (ритм стає швидше)

    А потім, потім, потім

    Все бігом, бігом, бігом. (дуже швидко)

    Муз. рук: А зараз -Слідуйте завдання. Щодо вступу до пісні, ви

    спробуєте сказати, яку наступну пісню ми з вами заспіваємо.

    Пісня «Прийшла весна»

    Муз. рук: Щоб тваринками не нудьгувати,

    Ми їх будемо розважати.

    Стоячи в кружечку

    Пограємо на лужочке.

    Гра «Шукай»

    Муз. Рук: Весело пограли, а тепер станцюємо

    Російський танець «Сударушка»

    (звучить башкирська музика «Умирзая»)

    (Поставити проліски)

    Муз. рук: Прийшла весна-красна

    Яскраво світить ласкаве сонечко, природа оживає. Ось потягнулися до сонечка перші весняні квіти-підсніжники. А хто знає, як на башкирською мовою називаються ці квіти? Правильно, умирзая. Давайте уявимо, що ми з вами подснежнікі- маленькі, тендітні і зовсім беззахисні. (присіли)

    Ми намагаємося пробитися через мерзлу землю, тягнемося до світла і сонечку. Дивуємося прокинувся лісі.

    Наші ніжні квіти розпускають пелюстки,

    Вітер трохи дихає, пелюстки колише.

    Муз. рук: звучить башкирська музика «Умирзая» Яка вона за характером (відповіді дітей)

    Світ в якому ми жівем- наш чудовий спільний дім.

    І для птахів, і для звірів, риб, комашок і людей.

    Буде сонечко тепліше, буде небо голубів,

    якщо ми наш загальний будинок-світ, в якому ми живемо,

    один для одного збережемо.

    Муз. рук: З лісом треба нам попрощатися і один одному поклонитися,

    Гарні ми були всі. співали пісні про весну.





    Музичне заняття в старшій групі «В гості до Весни»