Музичне заняття в дитячому садку для середньої групи «Веселий Петрушка, чарівний металофон і дзвінкі брязкальця»




Дата конвертації16.04.2017
Розмір8.65 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Тетяна Баринова
Музичне заняття в дитячому садку для середньої групи «Веселий Петрушка, чарівний металофон і дзвінкі брязкальця»

Мета: за допомогою позитивних емоцій впливати на емоційну сферу дітей; впливати на формування у них основ художньо-образного осмислення; закріпити знання про металлфоне; наблизити дітей до понять «сумно-весело»; створити в групі атмосферу гарного настрою.

Устаткування: металофон, Петрушка (лялька бибабо, святкове коробка для Петрушки, дзвіночок, іграшки котик і собачка, корзина з брязкальцями, подушечка.

хід заняття

Музичний керівник і вихователь заздалегідь готуються до заняття.

Близько металофона (в секреті від малюків) захований Петрушка. Діти сидять на килимі. Музичний керівник з'являється в групі в заклопотаному настрої, вітається з дітьми. У нього в руках святкове, але порожня коробка, в якій раніше знаходився Петрушка.

Музичний керівник (М. р.). Діти, пропав наш Петрушка, втік ... Ви його випадково не бачили? От біда, де ж його шукати? А де лежить металлфон, знаєте?

Діти вказують. Вихователь підходить до металофоні і зауважує біля нього Петрушку.

В. Ось він, знайшовся наш Петрушка! (Подає іграшку музичному керівнику разом з металофоні. Музичний керівник одягає іграшку на руку.)

М. р. Ах ти, шалунишка, Петрушка, втік від мене!

Петрушка. (Музичний керівник змінює голос.) Я скучив по музиці, по чарівному металофоні.

(Пробує грати музичну пісеньку. Збивається, плутається, примовляючи: «Ой, о-е-ей! Ось так диво - я забув, як грати« вгору-вниз! ». Пробує знову грати, смішить дітей. Діти приходять Петрушці на допомогу. музичну драбинку вони навчилися грати в групі. Результат приходить не відразу. Сценка захоплює малюків. Нарешті, Петрушка весело грає «вгору-вниз». Діти йому аплодують. Петрушка величається: «ді-ді-ді, да-да-да! Я Петрушка хоч куди! »)

Петрушка. Ви молодці і я - молодець. Я так старався, так старався, що навіть маленечко втомився ... Хочу відпочити. (Звертається до музичного керівника.) Покладіть мене в мою красиву коробку! (Заглядає в коробку.) А ось і ваш дзвіночок, діти, повертаю його вам. (Віддає дзвіночок вихователю.) Я з ним добре повеселився! А тепер до побачення, до нової зустрічі. (Музичному керівникові.) І забудьте металофон! Я буду на ньому ще грати.

Музичний керівник укладає Петрушку в коробку і обв'язує її пишною стрічкою.

М. р. Підійдіть, дітки, до мене ближче! (Діти встають з килимка і підходять до столу.) У нас знову в гостях котик і собачка. (Показує іграшки.) Скучили за вас і знову прибігли. Ви раді їм? Котик тільки що прибіг знадвору, йому холодно, холодно. (Вихователь озвучує настрій кошеня сумним «мяу-мяу».) Повернувся кошенятко додому, влаштувався на своїй м'якій подушечці і заспокоївся. (Вихователь показує руху, а музичний керівник в цей час грає на металофоні звукосполучення «мяу-мяу». Спочатку сумно і тихо, потім - дзвінко й радісно. Ось так музика у металофона, прямо як чарівна казка! Давайте, діти, разом зі звуками металофона заспіваємо «мяу-мяу» спочатку сумно, а потім весело. (Діти співають в супроводі дорослих і металофона.)

М. р. Сподобалася вам музика кошеня, зіграти ще? (Повторює на металофоні звукосполучення різної емоційного забарвлення: сумно-весело ». Поняття« сумно-весело »закріплюються в русі. Діти, як кошенята, легко бігають по групі і, в залежності від інтонації мелодії,« нявкають ». Музичний керівник підіграє їм на металлофоне різні звукосполучення, змінюючи їх висоту.)

М. р. Ось і пограли! Ви були хорошими музичними кошенятами, діти. Але і собачка теж хоче з вами пограти. А як гавкає наш добрий Дружок? (Діти вимовляють «гав-гав» разом з іграшкової собачкою, яка в руках у вихователя.) Який веселий і дзвінкий гавкіт у нашого цуценятко! Але коли він зголодніє і захоче поїсти, то гавкає вже по-іншому. (В цей момент собачка в руках вихователя «гавкає» просяще, ласкаво, жалібно. Діти повторюють звуки, наслідуючи вихователю.)

М. р. Мій металофон СВІМ музичними звуками теж може вам розповісти про собачку, висловити його настрій. Послухайте.

(Музичний керівник молоточком витягує то сумні, тужливі, то веселі звуки. Ігри в «котика і собачку» захоплюють дітей, і вони слухають звуки, які програє їм на металофоні музичний керівник.

У цьому час вихователь непомітно дістає ошатну кошик, показує її.)

В. Цікаво, який подарунок приготували вам наші тваринки-іграшки - котик і собачка? (Заглядає разом з дітьми в кошик.) Ось це так! Та тут брязкальця! Спасибі котику і собачці за такий подарунок!

М. р. Візьміть, будь ласка, діти, по одній брязкальця. Давайте з ними влаштуємо маленьке свято! Чи згодні?

В. Ще як згодні! Адже буде знову звучатиме музика!

(В руці у вихователя дзвіночок. А музичний керівник грає на металофоні мелодію.).

Діти в такт пританцьовують, радісно шумлять брязкальцями. Музичний керівник і вихователь пропонують дітям пограти з брязкальцями.

Обігрування відомої репертуарної пісеньки-ігри для малюків «Гремушечка- погремушечка».

Такти 1-5. На вступ діти ходять вільно по групі, струшуючи брязкальцем на кожну чверть. Зупиняються.

(Вихователь і музичний керівник весело виконують пісеньку.)

Такти 6-7. Пружинячи, діти трусять брязкальцем на кожну четвертну ноту.

Такти 8-9. Весело гримлять брязкальцем.

Такти 8-9. На повторення один раз легким бігом кружляють навколо себе, трясучи брязкальцем.

Такти 6-7. На другий куплет ховають брязкальце за спину. Пружинять.

Такти 8-9. Негативно махають головою.

Такти 6-7. На третій куплет, пружинячи, трусять брязкальцем перед собою на кожну четверту ноту.

Такти 8-9. Вільно танцюють.

Такти 8-9. Весело кружляють навколо себе, трясучи брязкальцем.

В. А тепер, діти, заховайте брязкальце за спинку. Давайте побіжимо до чарівного металофоні!

М. р. Це ви, мої хороші! Це ви, мої гожі! А де ж ваші брязкальця? (Діти показують брязкальця.) Ось вони! Погреміте ними дзвінко і весело! (Діти весело гримлять брязкальцями. Музичний керівник їм допомагає високими звуками металофона.)

Погреміте тихенько, обережно! І я так постараюсь!

Вправа повторюється кілька разів.

М. р. Ось як добре ми з вами пограли! Вам сподобалося, хлопці? Спасибі за це металофоні, за його чарівну музику!

В. І брязкальцям спасибі.

Брязкальця складаються в кошик. У групі з вихователем діти потім будуть повторювати вправи з брязкальцями.

М. р. Ви і сьогодні, діти, були просто молодці. Згадали металофон, пограли з брязкальцями, були дружні і веселі. І Музика знову скоро до вас прийде, а разом з нею і я. До побачення.





Музичне заняття в дитячому садку для середньої групи «Веселий Петрушка, чарівний металофон і дзвінкі брязкальця»