• Хід заняття.

  • "Моя улюблена іграшка". Вивчаємо казахську мову в дитячому садку




    Дата конвертації16.06.2017
    Розмір3.99 Kb.

    Айман Тукенова
    "Моя улюблена іграшка". Вивчаємо казахську мову в дитячому садку

    Автор: учитель казахської мови - Тукенова Айман Айтмухамедовна.

    ГККП "Ясла-садок № 126 - дитячий центр естетичного розвитку", місто Павлодар, Казахстан.

    Тема: "Моя улюблена іграшка"

    Вік: підготовча група

    Мета: Закріпити назви іграшок на казахською мовою. Розвиток вміння розуміти звернені до них репліки і реагувати на них. Закріпити артикуляцію специфічних звуків. Виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

    Словник: ойинши - іграшка, оян- заєць, аю- ведмідь, піл - слон, ат кінь, миси - кішка, ІТ собака, Балапан - курча, теш - півень, тауи - курка. Обладнання: мікрофон, іграшки, розрізні картинки,

    ребуси, мнемотабліца

    Хід заняття.

    І. Організаційний момент.

    Мета: Створення інтересу, емоційного настрою до заняття.

    -Слеметсідер ме, балалар! / Привіт, діти!

    -Слеметсіз бе, Айман айтмухамедовна.

    -алдарин алай? / Як ваші справи?

    -Жаси!

    Гра: «Інтерв'ю»

    Ведучий дитина задає питання дітям.

    - Сені ати кім? /Як тебе звати?

    - вересень Неше жастаси? /Скільки тобі років?

    -Вересні гайда барасин? / Куди ти ходиш?

    Фонетична зарядка: «Хто виглянув у віконце»

    И-и-и - тауи, іл-іл- міне піл, и-и-и - отир миси, ян-ян-секірді Оян.

    ІІ. Основна частина.

    Мета: реалізація завдань програмного змісту.

    1. Ігрове завдання «Наведи порядок на полицях»

    Педагог: - Хлопці, подивіться на полицях переплуталися іграшки, нам потрібно все розставити правильно.

    1 Домашні тварини -Мис, ат, ит

    2 Звірі - аю, Оян, піл

    3 Птахи - тауи, теш, Балапан

    2. Словникова робота.

    -Хлопці, давайте поставимо до них цінники і назвемо іграшки.

    -Минау ойинши піл / Це іграшка слон.

    -Минау ойинши Оян / Це іграшка заєць.

    -Минау ойинши Балапан / Це іграшка курча. (т. д)

    Слова повторюємо повільно, пошепки, голосно, тихо.

    3. Физминутку. «Иди» «Чух» рухлива гра.

    -Мина жердини аю бар,

    -Мина жердини Оян бар,

    -Мина жердини піл бар,

    -Мина жердини иди бар.

    4. Індивідуальна робота. Різнорівневий пакет завдань.

    * «Збери і назви» (собераюсь розрізну картинку, називають іграшку)

    -Минау ойинши піл. / Це іграшка слон.

    * «Скільки іграшок?»

    - Кіра Сенде Неше ойинши Оян?

    - Менде біс ойинши Оян.

    * «Шіфровщікі» (розшифрувати слова за першими літерами слів)

    ?

    Алмрт - тауи - (АТ)

    ке Тйе Ешкі Шйнек - (ТЕШ)

    5. «Вчимося складати речення» (по опрно схемами)

    1 2 3 4 5

    +

    -Менде Демі ойинши Оян бар. / У мене є гарна іграшка заєць.

    -Менде сари ойинши Балапан бар. / У мене є іграшка курча жовтого кольору.

    -Менде лкен, Демі ойинши піл бар. / У мене є гарний, великий слон. (і т.д.)

    ІІІ. Підсумок заняття.

    Мета: Підвести підсумки заняття.

    Методика: «Мій настрій» (використовуємо кольорові кулі)

    -Що ти дізнався на занятті? - Що для тебе було найважчим? -З чим ти впорався легко? - Що тобі сподобалося найбільше? (діти відповідають і вибирають кулі)

    Педагог: Балалар, бгінгі сабаимиз аяталди. Сау болиндар!

    Діти прощаються казахською мовою.





    "Моя улюблена іграшка". Вивчаємо казахську мову в дитячому садку