• Хід бесіди

  • «Мій улюблений селище - Понтонний!» Конспект заняття (старший дошкільний вік)




    Дата конвертації27.05.2017
    Розмір6,74 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Марія Шубіна
    «Мій улюблений селище - Понтонний!» Конспект заняття (старший дошкільний вік)

    «Мой любимый посёлок — Понтонный!» Конспект занятия (старший дошкольный возраст)

    мета:

    Виховувати любов до рідного селища, гордість за славну історію, викликаючи пізнавальний інтерес до рідного краю.

    завдання:

    1. Дати уявлення про селищі, в якому живемо.

    2. Формувати початкові знання про п. Понтони, його історії, прапорі (гербі) і визначні пам'ятки.

    3. Розширення і активізація словникового запасу за рахунок слів (герб, прапор, мала батьківщина, Корчмин і т. Д.).

    Демонстраційний матеріал: альбом з фотографіями селища, прапор селища.

    Попередня робота: розгляд ілюстрацій про селищі, бесіди про заходи, що відбуваються в селищі (Масниця, День ВМФ, суботники і. Т. Д.)

    Хід бесіди:

    Організаційний момент: Хлопці, яке прекрасне вірш я сьогодні прочитала! Хочете його послухати?

    «Білий пух в липні закрутив хуртовиною,

    Тополя в понтони знову зацвіли,

    Залита округу солов'їної треллю,

    Куточок затишній пітерської землі.

    Тиха і скромна варто понтонів

    Світла, мала Батьківщина моя.

    Небо тут бездонне,

    Над Невою схилені,

    станція понтонів

    З дитинства, до кінця

    (Відповіді дітей - це ст. Понтонів або наше селище Понтонний).

    - І сьогодні ми здійснимо подорож по нашому славному селищу. (Трохи історії).

    - Наш селище побудували дуже, дуже давно, майже 109 років тому. До цього на березі річки Нева стояло село Вознесенське (пізніше перейменували в Корчмин). На території нашого селища розташовувався полк понтонёров, які налагоджували переправу через Неву. Звідси і пішла назва нашого селища. Ось це наш прапор. (Демонструю). Пояснюю символіку прапора - молот, якоря і фанера (це символи містоутворюючих підприємств селища - СНСЗ, УІФК).

    Сьогодні ми погуляємо по селищу.

    - Вранці ми встали, вмилися і пішли куди? (В дитячий сад, в школу, на роботу). Відповіді супроводжуються показом фотографій.

    - Вадик, а на чому ти їдеш в дитячий сад, і що ти бачиш по дорозі?

    (Відповіді дітей).

    Правильно, по території селища проходять шосе і залізнична дорога. (Показ фотографій).

    - Давайте згадаємо правила дорожнього руху! (Відповіді дітей).

    - Так! І навіть є два світлофора. (Показ фото). Що ж означає червоне світло світлофора? (Відповіді дітей).

    - Після дитячого саду діти з батьками зазвичай йдуть в магазини. В які магазини ви ходите? (Відповіді дітей).

    - Навіщо потрібні магазини? (Відповіді та показ фото).

    - Де ви любите гуляти з батьками у вихідні дні? (Відповіді дітей - дитячі майданчики, Будинок Культури, пляж, Парк Відпочинку, стадіон).

    - Що ви там робите? (Відповіді дітей). Нагадати дітям про правила поведінки в громадських місцях.

    П / І з м'ячем «Один і багато».

    Діти знаходяться в колі, вихователь в центрі, кидаючи м'яч, говорить про те, чого багато в нашому селищі.

    Наприклад: в нашому великому селищі не один будинок ... а багато (відповідь дітей)... будинків.

    Не одна дитяча площадка ... а багато ... майданчиків.

    Не один магазин ... а багато ... магазинів.

    Не один дитячий сад ... а багато ... дитячих садків і. т. д.

    - У спекотні дні багато жителів відпочивали на річці Нева. Територією нашого селища проходить головна річка Санкт-Петербурга. Там же стоїть пам'ятник загиблим воїнам (показ фото). У дні свята 9 травня і зняття Блокади до пам'ятника несуть квіти і вінки в пам'ять про захисників нашої Вітчизни.

    - Буває, що хтось захворів. Куди поспішають ваші батьки? (Відповіді дітей - Аптека, Поліклініка). Показ фотографій.

    - Сьогодні 1 вересня. Хто знає, що це за день? (Відповіді дітей). Правильно, це День Знань. Діти йдуть до школи (показ фото школи). Поруч з нашим садком знаходиться школа.

    В майбутньому, і ви будете в ній вчитися. Навчіться читати, писати. У кожній школі є бібліотека.

    - А ще в нашому селищі є велика бібліотека. Що всередині бібліотеки? (Книги та журнали). Як ви думаєте, для чого потрібна бібліотека? (Відповіді дітей, демонстрація фото).

    А якщо мені треба відправити посилку або телеграму, куди куди я піду? (На пошту). А що ви можете розповісти про пошту? (Відповіді дітей, демонстрація фото).

    - Погуляли ми трошки по селищу, пора нам повертатися в дитячий сад і намалювати, що нам сподобалося (Хлопчикам можна запропонувати конструктор. Зробити вулицю, будинки, дороги та інші об'єкти).





    «Мій улюблений селище - Понтонний!» Конспект заняття (старший дошкільний вік)