Малювання «Ліс в жовтні». Інтегроване заняття в середній групі




Дата конвертації20.06.2017
Розмір4,4 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Валентина Куропятник
Малювання «Ліс в жовтні». Інтегроване заняття в середній групі

Рисование «Лес в октябре». Интегрированное занятие в средней группе

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання» (формування цілісної картини світу, «Художня творчість» (малювання, «Музика», «Читання художньої літератури», «Комунікація».

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька, сприйняття художньої літератури, музично-художня.

Цілі: вчити порівнювати природу в жовтні і вересні, помічати зміни в природі, описувати погоду в жовтні, відзначати красу осіннього лісу; вчити передавати співвідношення предметів за величиною.

Плановані результати: проявляє чуйність до художнього слова при заучуванні уривка з вірша А. Плещеєва «Осінь», позитивні естетичні почуття і емоції при прослуховуванні п'єси «Жовтень» П. Чайковського; цікавиться образотворчої дитячої діяльністю (малювання на тему «Ліс в жовтні»).

Матеріали та обладнання: вирізані з паперу листя жовтого, червоного, оранжевого кольору.

Зміст організованої діяльності дітей

1. Організаційний момент.

Повторення вірша.

Вересень, жовтень, листопад І птахи відлітають,

З дощем і листопадом, І дітям в школу треба.

Завдання: назвати осінні місяці.

2. Опис погоди.

Вихователь. Згадайте, яка була погода у вересні? На вулиці було спекотно або холодно? Чи були дощі? Яке небо у вересні? Цвітуть чи квіти? Які квіти цвітуть у вересні? Якого кольору трава, листя на деревах? Чи є овочі і фрукти? Що роблять птахи?

Зараз жовтень. Подивіться на небо. Якого воно кольору? (Сіре.) Який вітер дме: теплий або холодний? Стало тепліше або холодніше? Що роблять птахи? Який одяг носять люди? Подивіться на дерева і кущі. Якого кольору листя на деревах і чагарниках? А на землі є листя? У жовтні листя падають з дерев. Це називається листопад.

Послухайте, як можна описати жовтень: стало прохолодно. Небо сіре, вкрите хмарами. Дме холодний вітер. Часто йдуть дощі. Листя на деревах стали жовті, червоні, коричневі. Почався листопад. Птахи відлітають в теплі краї. Люди наділи теплий одяг.

3. Порівняння.

Вихователь. Продовжіть пропозиції.

У вересні небо блакитне, в жовтні - ... (сіре). У вересні тепло, в жовтні - ... (прохолодно). У вересні листя ще зелені, в жовтні - ... (жовті). У вересні дощ йде рідко, а в жовтні - ... (часто).

4. Гра «Знайди помилки».

Діти слухають пропозиції і виправляють помилки.

У жовтні розпускаються бруньки. У жовтні прилітають з теплих країн птиці. У жовтні люди надягають легкий одяг. У жовтні жарко, яскраво світить сонце. У жовтні дощів не буває.

5. Завчання уривка з вірша А. Плещеєва «Осінь».

Що ти рано в гості,

Осінь, до нас прийшла?

Ще просить серце

Світла і тепла.

6. Слухання п'єси «Жовтень» П. Чайковського (з «Дитячого альбому»).

Діти, прослухавши композицію, описують характер музики, виконують руху з осіннім листям, кружляють, махають ними, прикривають листочками особа ( «ховаються»).

7. Малювання на тему «Ліс в жовтні».

Діти відображають у своїх малюнках ознаки, характерні для ранньої осені.

8. Рефлексія.

Діти спостерігають у вікна, описують погоду, відзначають зміни, характерні для осені.





Малювання «Ліс в жовтні». Інтегроване заняття в середній групі