• Хід заходу

  • Майстер-клас «Створення інтерактивних дидактичних ігор для дітей дошкільного віку засобами програми Power Point»




    Дата конвертації08.05.2017
    Розмір8.09 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Катерина Кузьміна
    Майстер-клас «Створення інтерактивних дидактичних ігор для дітей дошкільного віку засобами програми Power Point»

    Конспект заходу у формі «майстер-класу»

    для працівників дошкільних освітніх організацій

    на тему:

    «Створення інтерактивних дидактичних ігор

    для дітей дошкільного віку засобами програми Power Point »

    Склала: старший вихователь Кузьміна Катерина Борисівна

    Мета: навчання педагогів ДНЗ створення дидактичних інтерактивних ігор для дітей дошкільного віку.

    завдання:

    1) формувати уявлення про нові можливості застосування програми Power Point.

    2) формувати вміння створювати і налаштовувати активні модулі інтерактивних дидактичних ігор.

    3) розвивати творчу активність у педагогічних працівників дошкільних установ міста.

    Обладнання: Столи, стільці за кількістю учасників; мультимедійний проектор, екран; супровідна презентація, кейси для навчання та самостійної роботи учасників; портативні електронні пристрої (ноутбуки, ні-буки).

    Хід заходу:

    I Організаційний момент.

    Здрастуйте, шановні колеги. Я рада вітати вас в стінах нашого закладу. Мене звуть Анастасія Юріївна, сьогодні я представлю свій досвід роботи зі створення інтерактивних ігор для дошкільнят, потім покажу вам, які засоби використовуються і, на завершення, ви самостійно попрацюєте над створенням авторської гри.

    Перш, ніж почати роботу, пропоную вам організувати коло і привітати один одного.

    Гра-привітання «Привітання без слів».

    Учасники стають в коло і кожен з них придумує своє вітання. Але вітання повинне бути невербальних (за допомогою жестів). Воно може бути контактним (в цьому випадку потрібно привітати кожного) і безконтактним - інші учасники відповідають тим же жестом.

    Після закінчення гри всі проходять на свої місця.

    II Занурення в тему.

    Тепер хочу звернути вашу увагу на екран.

    Слайд 1. Титульний.

    Останнім часом до педагога висувають високі вимоги. Вихователь повинен володіти комп'ютером, виготовляти презентації та ігри для дітей. Програма Power Point надає великі можливості для створення інтерактивних ігор.

    Слайд 2. Екскурс в історію.

    Почнемо з невеликого екскурсу в історію питання. Поняття «інтерактивний» до нас прийшло з англійської мови (interactive: inter - між, між; active від act - діяти, дія). Воно означає можливість взаємодіяти, вести бесіду, діалог з будь-ким. На відміну від активних методів інтерактивні орієнтовані на більш широку взаємодію дошкільнят не тільки з вихователем, а й один з одним і на домінування активності дошкільників у процесі навчання.

    Інтерактивні ігри виступають засобом, яке активізує роботу, дозволяє зробити освітню діяльність з дітьми старшого дошкільного віку більш цікавою, наочною і захоплюючою.

    Робота в підгрупах «Мозковий штурм».

    Учасники діляться на 3 підгрупи: ПЕДАГОГИ, ДЕТИ, БАТЬКИ. Перед ними стоять столи, на які ставляться таблички з відповідною назвою підгрупи і лунають заздалегідь підготовлені листи з графами: плюси і мінуси. Пропонується написати плюси і мінуси використання інтерактивних дидактичних ігор з позиції дитини, педагога, батьків.

    Дякую за роботу. Давайте продовжимо.

    Гра на слайді «Чи знаєте ви ?.»

    Слайд 3. Гра.

    Пропоную вам гру в формі міні-вікторини «Чи знаєте ви ?.»

    1 питання. Яка безперервна тривалість роботи з комп'ютером для дітей старшого дошкільного віку?

    Діти 5-6 років не більше 10 хв, 6-7 років до 15 хв.

    2 питання. Для зниження стомлюваності дітей в процесі здійснення НСД з використанням комп'ютерної техніки необхідно забезпечити раціональну організацію робочого місця. У чому вона полягає?

    - Відповідність меблів зросту дитини

    - Достатній рівень освітленості

    - Екран відеомонітора повинен знаходитися на рівні очей або трохи нижче

    - Відстань до монітора не ближче 50 см

    3 питання. Чи повинна дитина, що носить окуляри, знімати їх, сідаючи за комп'ютер?

    НІ

    4 питання. Що рекомендується проводити з дітьми після роботи з ПК?

    Г імнастіку для очей.

    Презентація готових ігор. Слайд 4.

    Шановні колеги, ми з вами досить докладно розглянули теоретичні аспекти застосування інтерактивних ігор в освітній діяльності.

    Перш, ніж перейти до практичної частини, пропоную вам ознайомитися з іграми, розробленими в стінах нашого закладу. На слайді представлені ігри, складені мною, але в медіатеці дитячого садка є ігри, розроблені нашими вихователями.

    Всі ігри використовуються педагогами в рамках комплексно-тематичного планування і відповідають тематичними блоками і темам тижні.

    IIIПрактіческая частина. Відкрити програму Power Point.

    Ознайомлення зі структурою програми. Основні вкладки, які стануть в нагоді нам у роботі. Головна: створити слайд, шрифт, абзац. Вставка: фігури, напис, звук. Дизайн. Переходи (в більш ранніх версіях програми може розташовуватися у вкладці «Анімація»). Анімація: настройка анімації / область анімації.

    Алгоритм створення інтерактивних ігор (на прикладі навчального кейса).

    З чого почати?

    1. Розробити зрозумілі для дошкільнят правила і захоплюючий сюжет гри

    2. Визначити цілі і завдання гри

    3. Визначити дії дошкільнят в грі, спрямовані на рішення навчальної завдання

    4. Поставити ігрову мотивацію (що будемо робити, для кого і для чого) - інструкція

    5. Показати спосіб виконання завдання.

    Алгоритм створення інтерактивних ігор та пам'ятка по роботі з

    тригерами / перемикачами

    1. Створіть новий слайд (порожній)

    2. Встановіть фон (якщо потрібно)

    3. Розмістіть на слайді необхідні зображення

    4. Налаштування анімації:

    - виділіть об'єкт, задайте анімацію (вкладка «Анімація» «Налаштування анімації»)

    - додати ефект (вхід / виділення / вихід)

    5. Налаштування тригера / перемикача:

    - правою кнопкою миші клацаємо на об'єкті у вікні «Налаштування анімації» (праворуч від робочого простору)

    - вибираємо в випадаючому списку пункт «час»

    - натискаємо кнопку «Перемикачі»

    - встановлюємо прапорець «почати виконання одним помахом»

    - в випадаючому списку вибираємо назву потрібного нам об'єкта.

    Налаштування зміни слайдів

    1. Вибираємо вкладку «Анімація», шукаємо на робочої стрічці розділ «зміна слайдів». У більш пізніх версіях програми потрібно знайти вкладку «Переходи».

    2. Знімаємо галочку з пункту «одним помахом»

    3. ОБОВ'ЯЗКОВО! Натискаємо кнопку «застосувати до всіх»

    Зазвичай після таких дій керуючої кнопкою стає «коліщатко» на мишці (або стрілки і на клавіатурі).

    Самостійна робота в мікрогрупах.

    Учасникам пропонується відкрити запропоновані кейси та використовувати матеріали для створення інтерактивної гри, відповідно до алгоритму в пам'ятці.

    Презентація продукту кожною підгрупою. Попередньо матеріали скинути на флешку.

    Заповнення рефлексивних листів учасників майстер-класу.

    Дякую за увагу!





    Майстер-клас «Створення інтерактивних дидактичних ігор для дітей дошкільного віку засобами програми Power Point»