Скачати 10.86 Kb.

Майстер-клас «Нетрадиційні прийоми і методи розвитку музичних здібностей дошкільнят»




Дата конвертації29.04.2017
Розмір10.86 Kb.
ТипТемочка

Скачати 10.86 Kb.

Сніжана Солодченко
Майстер-клас «Нетрадиційні прийоми і методи розвитку музичних здібностей дошкільнят»

Мета: Ознайомити учасників з нетрадиційними прийомами і методами використання вправ, мовних ігор, пальчикової гімнастики і музичних ігор, що сприяють розвитку у дітей почуття ритму.

завдання:

• Уявити учасникам майстер-класу прийоми і методи розвитку почуття ритму у дітей дошкільного віку.

• розкрити зміст майстер-класу за допомогою активної участі педагогів в іграх і вправах з розвитку ритмічного почуття.

• Показати педагогам важливість і доцільність розвитку ритмічного почуття у дітей дошкільного віку нетрадиційними прийомами і методами.

Форма проведення: практичне заняття з педагогами.

Матеріально-технічна база: приміщення для проведення майстер-класу, ритмо-палички, дитячі музичні інструменти, саморобні шумові інструменти.

Практична значимість: підвищення рівня професійної компетенції педагогів ДНЗ (вихователів, музичних керівників) по використанню різних прийомів і методів розвитку метроритмического почуття у дітей дошкільного віку.

Учасники: майстер - клас пропонується для музичних керівників та вихователів ДНЗ.

Структура майстер - класи:

• Вступне слово по темі.

• Практична частина - заняття з педагогами з показом ефективних прийомів розвитку почуття ритму.

• Рефлексія - підсумок заняття.

Очікуваний результат: учасники отримають досвід використання вправ, мовних ігор, пальчикової гімнастики і музичних ігор, який сприяє розвиткові у дітей почуття ритму.

Хід заходу:

Кожна дитина відкритий для музики з народження, треба тільки допомогти йому побачити багатство і різноманітність світу, пізнати себе і тоді, ставши частиною душі, музика оселиться в ньому навічно. Саме музика покликана допомогти знайти почуття гармонії і злиття свого внутрішнього світу зі світом зовнішнім. Музика - більше, ніж прикраса і естетичне доповнення до життя.

Музичне рух - це синтез музики і руху, де сутнісної є музика. Чим раніше дитина сприйме гаму різноманітних вражень чуттєвого досвіду, особливо в такому виді діяльності, як рух під музику, тим більш гармонійним, природним і успішним буде подальший розвиток дитини і, можливо, менше буде проблем у наших дітей з розвитком мови, уваги, пам'яті, мислення, формування гарної постави. Діти ефективніше сприймають музику, коли вона впливає в комплексі з рухом, жестом, словом.

Давайте почнемо наше заняття з гри - вправи, яке ви можете використовувати на заняттях і в повсякденному житті дітей для розвитку музичних і творчих здібностей дошкільнят.

Музичний керівник: Прошу уваги! Прошу вашої дружньої участі і розуміння! Я майстер - клас сьогодні покажу, багато цікавого, повірте, розповім. Діти люблять ці вправи. Захоплять вони і вас, поза всяким сумнівом.

Всім учасникам лунають картонні нотки, різні за кольором: червоні, жовті, сині ... і т. Д.

1. Пісня танець, марш. (Беруть участь червоні нотки)

Музичний керівник: Всю музику можна розділити на три види: пісня, танець, марш. Це основні жанри музики.

• Гра «Жанри» (метод переинтонирования)

Звучить російська народна мелодія «Як під горою під горою». Учасники з червоними нотками на дерев'яних паличках акомпанують в жанрі пісні, танцю або маршу (в залежності від звучання фонограми).

Така вправа розвиває музичне мислення, почуття ритму і слух дошкільника.

2. Ритмічна гра «Зайці». (Учасники з помаранчевими нотками).

Музичний керівник: Розвитку координації рухів і почуття ритму сприяє вправа «зазвучали жести».

Звучить полька «Добрий жук». Учасники, яким дісталися помаранчеві нотки, на кожну фразу по черзі виконують ритмічні рухи, які звучать жести: а) бавовна; б) ляпас по колінах; в) притупування; г) два пальчика над головою.

В таких іграх використовуються звучать жести (хлопки, клацання, шльопанці і притупування, при цьому у дітей виробляється швидкість реакції, увагу, вміння діяти колективно. Розвивається координація рухів.

3. Поетична музикування (оркестр шумових інструментів).

Музикальний керівник:

Якщо тільки зв'яжемо ми музику і слово,

Захочемо вчити вірші знову ми і знову.

Ви навчитеся читати їх з почуттям, виразом.

Попереду у вас, друзі, море досягнень.

Учасники з жовтими нотками озвучують вірш «Ніч».

«Ніч»

- Пізно вночі двері співали, пісню довгу скрипіли (тріскачка).

- Підспівували мостини: «Нам не спиться, нам не спиться!» (Кастаньєти)

-Ставні чорні тремтіли і віконця деренчали (дзвенить дзвіночок).

- І забравшись в куточок, печі пісню заспівав цвіркун (свистулька).

Музикальний керівник:

Удосконалення навичок, набутих в роботі з мовними вправами (почуття ритму, володіння темпом, динамікою, сприяє розвитку почуття ансамблю, діти вчаться підбирати до тексту звучання інструментів по тембрів, а це вже елементи творчості. Дорогий інструментарій з успіхом можна замінити самостійно виготовленими шумовими і ударними музичними інструментами.

4. Співаємо мовчки (беруть участь зелені нотки).

Вправа «Зіпсована пластинка».

Виповнюється фрагмент пісні «Коник» В. Шаїнського і одночасно супроводжується спів ритмічними ударами.

Виділена рядок співається вголос, а не виділена про себе.

У траві сидів коник (вголос,

У траві сидів коник (про себе,

Зовсім як огірочок (вголос,

Зелененький він був (про себе).

Уявіть собі, уявіть собі (вголос)

Зовсім як огірочок (про себе)

Уявіть собі, уявіть собі (вголос)

Зелененький він був (про себе).

5. Театр пантоміми (завдання для учасників з блакитними нотками).

Вправа «Казкові чоловічки».

Зображуючи, учасники гри рухаються ритмічно під музику:

а) як Буратіно рухають руками, - на шарнірах;

б) чоловічків скляних - йдуть обережно, на носочках, бояться «розбитися»;

в) мотузкових чоловічків - розслаблені м'язи рук, ніг, голови, руки рухаються хаотично;

г) чавунних чоловічків, важко переступаючи, напружено, повільно, суглоби нерухомі.

Музикальний керівник:

Ігротренінг - крім широкого спектра, що розвиваються завдань, вирішують проблему захоплюючого і корисного заняття. Подібне колективна творчість дозволяє навіть боязкому дитині проявити себе, тим більше, що деякі ролі (або партії) можуть виконувати кілька дітей одночасно. Дорослий м'яко направляє дітей, не пригнічуючи ініціативу, підтримуючи їх пошуки.

6. Релаксація (вправа для синіх ноток).

Музичний керівник: Уявіть ляльок, що до кожного їх суставчіков прив'язана нитка. Спочатку всі нитки натягнуті: «ляльки» стоять з прямими спинами і високо піднятими руками, так як до кінчиків їхніх пальців теж прив'язані нитки. Але ось я починаю по черзі «відрізати ножицями» нитки, що йдуть від пальців, і вони спокійно опускаються. Коли «відрізаю» нитки від ліктів, вільно опускаються руки. Далі «відрізаю» нитки від голови, спини, колін. Наша «маріонетка» або зовсім розслабилася, або села навпочіпки, або м'яко опустилася на підлогу.

Вправа «Ляльки-маріонетки».

Музичний керівник: Ця вправа вчить дітей релаксації (розслаблення). Та й повалятися на підлозі під час заняття - велике задоволення для малюка.

Музичний керівник: Карл у Клари вкрав корали, а Клара у Карла вкрала кларнет.

Що я вам прочитала? (Скоромовка). А що таке скоромовка? (Відповіді). А які ви знаєте скоромовки? (Читають). Скоромовки, в основному, складаються з декількох слів, пропозицій. А є скоромовки з двох слів. Як ви думаєте, чи легко їх вимовити? Пропоную для розминки проговорити лише два слова: «Пароль - орел».

Ігри зі скоромовками можуть бути запропоновані дітям в різних варіантах. І ви зараз в цьому самі переконаєтеся. Скоромовки можна розучувати в русі, в різними інтонаціями, з м'ячем або зі скакалкою. (Виходять учасники з фіолетовими нотками).

7. Гра - скоромовка. Троє трубачів сурмлять в труби. Ударяти, по черзі, кожним пальчиком по столу або по колінах, супроводжуючи рухи пальців ритмічним послогового промовляння скоромовки.

Тупотіли так тупотіли,

Дотопалі до тополі,

До тополі дотопалі,

Так ніженьки оттопал.

Встаємо все в один ряд. У повільному темпі читаємо скоромовку і виконуємо невеликі кроки вперед, повертаємося в початкове положення і поступово прискорюють темп.

Грати на барабані і ритмічно промовляти скоромовку. Використання інтонації в процесі виконання, допомагає розвитку інтересу до даного виду діяльності.

Білі барани били в барабани.

Без розбору били, лоби собі розбили.

Такі ігри розвивають такі процеси: музичну пам'ять, мислення, уяву, логіку.

8. танцтерапії.

Музикальний керівник:

Звуки ми зображуємо за допомогою рухів.

Виконуємо і творимо з великим піднесенням.

Запрошую всіх учасників виконати ритмічну дитячу пісню з рухом.

«Допомогатор» з м / ф «Фіксікі»

Необхідною умовою розвитку уяви, пластичної виразності є вміння дитини володіти своїм тілом, так звана м'язова свобода.

9. Музичний керівник: Великий інтерес у дітей викликає гра - хоровод на закріплення і автоматизацію звуків, наприклад:

Встали діти в хоровод

І пішов кружляти народ.

Де ж звук, визначте

І рухом покажіть.

• Гра - хоровод.

• Під музику я вимовляю слова зі звуком «х»: якщо цей звук стоїть на початку слова, то ми йдемо хороводні кроком по колу; якщо в середині слова, то ми сходимося до центру кола; якщо в кінці слова - розходимося.

Слова: халва, хвалько, вухо, хутро, хвоя, муха, хоровод, сухарі, пух, холод, хід, цукор, хлопавка, хуліган, півень, вихід, вірш, художник, лопух, хитрун, горох, птаха, хамелеон, пастух, господиня.

рефлексія

Музичний керівник: Не секрет для всіх нас, що музичне заняття є одним з найулюбленіших у дітей різного віку. Саме на них вони розкріпачуються, розкривають свій творчий потенціал, вільно рухаються. Рух під музику володіє позитивним впливом на психіку. Психотерапевтичний вплив засноване на створенні особливої ​​атмосфери емоційної теплоти, емпатії, довіри в процесі роботи. У музично-рухових вправах дитина одночасно виконує і творить, так як він придумує руху, виходячи з характеру, темпу, ритму, тембру пропонованої йому музики. Дитина починає усвідомлювати музику через рух.

Наша пам'ять зберігає з 100% інформації:

10% зі ста того, що ми чуємо;

50% зі ста того, що ми бачимо;

90% зі ста того, що ми робимо.

Просто, необхідно в процес освоєння музичної мови, ввести в дію.

Дякую за увагу!



Скачати 10.86 Kb.


Майстер-клас «Нетрадиційні прийоми і методи розвитку музичних здібностей дошкільнят»

Скачати 10.86 Kb.