• Хід уроку.
  • Прикріплені файли

  • Майстер-клас для студентів коледжу «Ручна праця в дитячому саду. Вироби з паперу »




    Дата конвертації09.08.2017
    Розмір8.41 Kb.
    ТипКонструювання, ручна праця

    Ольга Литвинова
    Майстер-клас для студентів коледжу «Ручна праця в дитячому саду. Вироби з паперу »

    МЕТА: оволодіння організацією ручної праці у професійній діяльності та відповідними професійними компетенціями навчається в ході освоєння професійного модуля.

    ЗАВДАННЯ

    навчальна

    Ознайомити студентів познайомити з

    • методикою планування ручної праці спілкування дітей;

    • змістом і способами організації ручної праці дошкільнят;

    • особливостями планування організації ручної праці дошкільнят

    Закріпити вимогу програми по організації ручної праці в дитячому садку.

    розвиваюча

    Вчити вислуховувати товаришів, не перебивати, робити висновки, умовиводи на основі почутого матеріалу і наявних знань

    Виховна

    Викликати інтерес до даного виду діяльності в роботі з дітьми, бажання організовувати ручна праця з дітьми дошкільного віку.

    МАТЕРІАЛ І ОБЛАДНАННЯ: презентація, ноутбук, діапроектор, екран, мольберт.

    Викрійки з паперу. Зразки виробів.

    Взаємозв'язку з іншими МДК

    Практичне навчання художньої обробки матеріалів

    Організація продуктивних видів діяльності дітей раннього та дошкільного віку

    Хід уроку.

    1. Організаційний момент.

    • Постановка мети

    • Мотивація

    2. Закріплення знань.

    1. Види праці дошкільнят в ДОО і в якій групі з'являється

    2. Яке значення має ручну працю на розвиток дитини

    3. Що важливо формувати, здійснюючи морально трудове виховання старших дошкільників,

    4. Визначте основну мету в організації ручної праці з дошкільнятами

    5. Назвіть форми організації ручної праці дошкільнят

    6. Визначити форму організації ручної праці дошкільнят

    7. Які два напрямки можна виділити в роботі дошкільнят з ручної праці?

    8. Який документ допоможе вихователю визначити завдання і зміст при плануванні і організації ручної праці дошкільнят?

    9. В якій освітній галузі можна знайти цілі і завдання з ручної праці з дошкільнятами

    10. Назвіть види ручної праці старших дошкільників, які рекомендує організовувати з дітьми програма дошкільної освіти

    11. Назвіть технічні прийоми, які відпрацьовуються з дітьми старшої і підготовчої групи

    3. Виклад нового матеріалу. РОБОТА З паперу та картону

    РОБОТА З ПАПЕРОМ групуються за серіями

    старша група

    • Формувати вміння працювати з викрійкою

    • Формувати вміння працювати з готовій викрійці (квадрат, розділений на 9 частин)

    • Формувати вміння працювати з готовій викрійці (прямокутник, розділений на 16 частин)

    • Формувати вміння згинати аркуш паперу в різних напрямках

    1. На заняттях ПЕРШОЇ СЕРІЇ діти ФОРМУЄТЬСЯ ВМІННЯ З викрійки: знаходити на викрійці основну і додаткові частини іграшки, на основі аналізу готової іграшки розкладати і наклеювати деталі іграшок на викрійці, а потім робити надрізи і склеювати викрійку. Таке навчання дітей конструювання сприяє розвитку у дітей просторових уявлень і уяви, вміння бачити готову об'ємну іграшку в її плоскою викрійці-розгортці.

    ФОРМУЮТЬСЯ ТЕХНІЧНІ НАВИЧКИ Лінії згину діти повинні навчитися добре загладжувати гладилкою (паличкою, неотточенним олівцем і т. П.) І робити це надалі без нагадування.

    ФОРМУЄТЬСЯ ВМІННЯ ПЛАНУВАТИ РОБОТУ Дітей вчать запам'ятовувати послідовність в роботі по виготовленню іграшки і коротко розповідати про основні етапи роботи.

    2. На заняттях ДРУГИЙ СЕРІЇ ДІТЕЙ ЗНАЙОМЛЯТЬ З викрійки-розгортки цих коробочок, вчать розуміти значення лінії на ній.

    Закріплюються навички І ВМІННЯ, придбані на заняттях першої серії, точно згинати папір по накресленим лініях робити надрізи точно по лініях згину.

    3. На заняттях ТРЕТЬОЇ СЕРІЇ ДІТЕЙ ЗНАЙОМЛЯТЬ з прямокутною коробочці у вигляді бруска. Діти дізнаються, що у багатьох предметів основна частина схожа на коробку, у якій дно прямокутне. До цього часу діти добре розрізняють прямокутник і квадрат; знають, що у прямокутника дві протилежні сторони одного розміру, а дві інші - іншого, у квадрата всі сторони однакові.

    4. На заняттях ЧЕТВЕРТОЇ СЕРІЇ, що проводяться головним чином навесні, діти вправляються в складання паперу В РІЗНИХ НАПРЯМАХ, РОБЛЯЧИ ІГРАШКУ ДЛЯ ІГОР НА ПОВІТРІ. Це іграшки-забави, стріла, човен, будьонівка, шолом космонавта, парашут і ін.

    РОБОТА З ПАПЕРОМ групуються за серіями

    підготовча до школи група

    • Формувати вміння самостійно готувати викрійку фігури кубічної форми

    • Формувати вміння робити іграшки з фігур циліндричної форми

    • Формувати вміння самостійно готувати викрійку фігури брусковой форми

    • Формувати вміння робити розмітку за допомогою шаблону

    • Формувати вміння створювати предмети зі смужок кольорового паперу

    • Формувати вміння створювати об'ємні іграшки в техніці орігамі

    1. На заняттях ПЕРШОЇ СЕРІЇ дітей навчають ІЗ КВАДРАТНОГО ЛИСТА ПАПЕРИ, поділений на 16 МАЛЕНЬКИХ квадратики, робити викрійку кубічної коробочки і фігури кубічної форми, з яких потім діти конструюють різні іграшки, додаючи до них відповідні частини, деталі.

    Складається КВАДРАТНИЙ ЛИСТ ПАПЕРИ НА 16 МАЛЕНЬКИХ квадратики, РОБИТИ З НЬОГО викрійки кубічних коробочки, ЗНАХОДИТИ НА викрійки ВСЕ СТОРОНИ І ДНО коробочку і правильно розташовувати УЗОР

    Кошичок Стіл і стілець Чарівна скринька Діда Мороза

    2. У ДРУГІЙ СЕРІЇ занять діти вчаться робити ІГРАШКИ З ФІГУР ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ

    Відерце, Стакан, Ліхтарик ....

    4. іграшки-забави, зроблені ним: різноманітних звіряток, ляльок, що грають на «музичних інструментах» - гітарі, балалайці, гармошці, барабані.

    ВИДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ

    • за зразком

    • по темі

    • за задумом

    При організації та проведенні діяльності вихователь ОРІЄНТУЄТЬСЯ НАСАМПЕРЕД НА ДОСВІД ДІТЕЙ.

    СТРУКТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ

    • ВСТУПНА ЧАСТИНА

    • виклик інтересу і постановка мети

    • обстеження

    • показ способів виконання роботи

    • закріплення послідовності виконання роботи

    • ВИКОНАННЯ РОБОТИ ДІТЬМИ

    • загальні вказівки

    індивідуальні вказівки

    • АНАЛІЗ ДИТЯЧИХ РОБІТ

    ВИМОГИ ДО ЗРАЗКОМ

    • величина (зразки більше дитячих робіт в 1, 5-2 рази)

    • естетичність

    • варіантність

    ДЛЯ АКТИВІЗАЦІЇ МИСЛЕННЯ ДІТЕЙ,

    ВНОСИТИ елементів проблемного

    НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ варіантність ЗРАЗКІВ

    • виявити знайомий спосіб виготовлення

    • використовувати його в роботі

    • самостійно визначити, як приклеїти деталі до основної частини вироби

    • продумати оформлення вироби, як розташувати аплікацію на іграшці і т. П.

    основні форми і методи організації АНАЛІЗУ ДИТЯЧИХ РОБІТ ті ж, що використовуються на продуктивної діяльності

    ДОЦІЛЬНО ЗВЕРТАТИ УВАГУ

    • якими способами користувалися діти при створенні іграшки

    • чи вдало застосували методи роботи

    • вдале прояв ініціативи в вигадуванні оригінальної конструкції

    • давати оцінку естетичних якостей вироби

    • ЗАПИТАННЯ ПОВИННІ змушуйте дитину ДУМАТИ

    • якою мірою виконана робота задовольняє завданням, поставленим на початку діяльності

    • навчити усвідомлювати свої дії та дії товаришів

    • помічати переваги і недоліки в своїй роботі і роботі товаришів

    Прикріплені файли:

    ruchnoi-trud_60j9l.ppt | 11750,5 КБ | Завантажено: 58




    Майстер-клас для студентів коледжу «Ручна праця в дитячому саду. Вироби з паперу »