• Хід ЗАНЯТТЯ

  • Скачати 12.41 Kb.

    Майстер-клас для батьків з розвитку дрібної моторики рук Ліплення з солоного тіста «Моя долонька»




    Дата конвертації07.04.2017
    Розмір12.41 Kb.
    ТипДолоньки. Вироби з долоньок, малюнки долонями

    Скачати 12.41 Kb.

    татьяна Краковний
    Майстер-клас для батьків з розвитку дрібної моторики рук Ліплення з солоного тіста «Моя долонька»

    Майстер-клас для батьків з розвитку дрібної моторики рук дітей молодшого дошкільного віку

    Ліплення з солоного тіста «Моя долонька»

    Мета: підвищення професійної компетентності батьків в питаннях дрібної моторики в домашніх умовах

    завдання:

    1. Активізувати самостійну роботу батьків. Дати їм можливість запозичувати елементи педагогічного досвіду для поліпшення власного.

    2. Викликати інтерес у батьків до різних образотворчим матеріалами і бажання діяти з ним;

    3. Доставити дітям позитивні емоції від спільної діяльності з батьками.

    4. Ознайомити з прийомами ліплення з солоного тіста.

    5. Розкрити актуальність пальчикових ігор.

    Попередня робота:

    1. Підготовка зразків образотворчого матеріалу.

    2. Складання конспекту, знаходження необхідного методичного матеріалу.

    Учасники: батьки і діти.

    Форма проведення: Майстер-клас.

    хід заходу

    вихователь

    Шановні батьки!

    Мета нашої сьогоднішньої зустрічі - це познайомити Вас з різними іграми, спрямованими на розвиток дрібної моторики і мовних навичок і оволодіння методикою використання солоного тіста як засобу пластичного моделювання спрямованого на розвиток художньої творчості

    Сьогодні ми поговоримо з вами про різні способи розвитку дрібної моторики у дітей дошкільного віку.

    Чому ж розвиток дрібної моторики рук надає розвиваюче дію на дитину в цілому? Відомо, що за останній час рівень мовного розвитку дітей помітно знизився. Як ви думаєте, з чим це пов'язано? (вислуховуються думки батьків).

    Це можна пояснити кількома причинами:

    - дорослі менше говорять з дітьми, тому що багато хто з них зайняті і на роботі, і вдома.

    -діти і самі менше говорять, тому що більше дивляться і слухають (теле-аудіо-відео.).

    - діти рідко роблять щось своїми руками, тому що сучасні іграшки та речі влаштовані максимально зручно, але не ефективно для розвитку моторики (одяг і взуття з липучками замість шнурків і гудзиків, книжки та посібники з наклейками замість картинок для вирізання і т. Д .)

    Вчені, які вивчають діяльність дитячого мозку, психіку дітей, відзначають, що рівень розвитку мовлення дітей знаходиться в прямій залежності від ступеня розвитку тонких рухів пальців рук.

    Для розвитку дрібної моторики рук можна використовувати різні ігри та вправи.

    (Показати батькам матеріал, який використовується для розвитку дрібної моторики в групі, обумовити деякі ігри).

    Мастер-класс для родителей по развитию мелкой моторики рук Лепка из солёного теста «Моя ладошка»

    наприклад:

    1. Гра з олівцем.

    зміст:

    • Плавно обертати олівець великим і вказівним пальцями лівої і правої руки.

    • Перебір олівця усіма пальцями лівої і правої руки.

    Обертання олівця долонями обох рук.

    • Затискання олівця між двома пальцями обох рук (вказівним і середнім, середнім і безіменним і т. Д.).

    Пропоную вам пограти в гру олівець.

    Олівець в руках тримаю

    Пограти я з ним хочу.

    Олівець в долоні взяли

    І трохи пошуршать

    Олівчик я візьму

    Кожен пальчик бути слухняним навчу.

    2. Ігри з прищіпками.

    З їх допомогою можна розвивати не тільки дрібну моторику, а й навчитися рахувати, розвивати фантазію.

    3. Кришки (кольорові, від різних пляшок)

    Кришки, виготовлені з пластмаси різного кольору, легко миються і при необхідності можуть бути схильні до обробці, бувають різного розміру і привертають увагу дітей різного віку, тому їх можна використовувати в іграх по сенсорному розвитку дітей з самого раннього віку.

    4. Сухий акваріум. (для дітей 2-7 років).

    «Сухий акваріум» - набір кольорових кришок, зібраних в пластмасовому тазику або коробці, можна запропонувати дитині в будь-який час: коли у нього поганий настрій, або, навпаки, він дуже збуджений, або йому просто нічим зайнятися.

    Головна цінність цієї допомоги в тому, що малюк не боїться щось зламати або втратити. Занурюючись якомога глибше в наповнювач «акваріума» (кришки, ручки дитини масажуються, пальці стають більш чутливими, а їх руху координованими.

    5. Гра з гумками для волосся.

    - дрібну моторику;

    -увага;

    -Закрепляется уявлення про колір;

    просторова орієнтування та ін.

    Зміст гри: надіти гумки на пальчики, згідно з запропонованою картці, можна проводити змагання - хто швидше одягне гумки.

    6. Ігри - потішки або пальчикові ігри.

    Цей пальчик хоче спати.

    Цей пальчик ліг в ліжко,

    Цей пальчик трохи задрімав,

    Цей пальчик вже заснув,

    Цей пальчик міцно спить,

    Більше ніхто не шумить

    (Взяти долоню дитини в руку і загинати пальці по черзі, починаючи з мізинця.)

    Які пальчикові ігри ви знаєте, і як часто ви граєте в них з дитиною вдома? (вислуховуються думки батьків)

    (До уваги батьків пропонується кілька пальчикових ігор.)

    Пальчикові ігри - це унікальний засіб для розвитку дрібної моторики і мови дитини в їх єдності і взаємозв'язку. Розучування текстів з використанням «пальчикової» гімнастики стимулює розвиток мови, просторового мислення, уваги, уяви, виховує швидкість реакції і емоційну виразність. Дитина краще запам'ятовує віршовані тексти; його мова робиться більш виразною.

    наприклад:

    Ми капусту рубаємо-рубаємо (по черзі вдаряє ребрами долонь об поверхню столу)

    Ми капусту солимо-солимо (солимо невеликими пучками лівої і правої руки)

    Ми морквину трьом-трьом (потираємо долонькою)

    Ми капусту жмем- тиснемо (сжімаем- разжимаем ліву і праву руки в кулачки.

    Поради батькам:

    Також можна малювати на підносі з манкою.

    Малювати пальчиками і долоньками використовуючи для цього пальчикові фарби (добре розчинну гуаш.)

    Нанизувати макарони, гудзики на нитку.

    Катати з шипами м'ячі між долонями.

    Цікаві вироби з дітками можна виконувати з підручних засобів. Практично в кожному будинку є паперові серветки. Крім, як використовувати їх за прямим призначенням, ми пропонуємо вам застосувати їх у творчості. Цей вид творчості сприяє розвитку у дітей дрібної моторики рук, тактильного сприйняття, фантазії, уваги, естетичного смаку.

    Так само можна грати з пальчиками під музику

    Крім того, для розвитку дрібної моторики рук можна використовувати: різні шнурівки

    гри з піском, крупами, намистинками та іншими сипучими

    гри з глиною, пластиліном або тестом.

    малювання олівцями. Саме олівці, а не фарби або фломастери, «змушують» м'язи руки напружуватися, прикладати зусилля для того, щоб залишити на папері слід - дитина вчитися регулювати силу натиску, для того, щоб провести лінію, тієї чи іншої товщини.

    мозаїка, пазли, конструктор - розвиваючий ефект цих іграшок теж неможливо недооцінити.

    орігамі - конструювання з паперу - це ще один спосіб розвитку дрібної моторики рук у дитини, який до того ж, може стати ще й по-справжньому цікавим сімейним захопленням.

    Тісто (солоне тісто). Тісто розвивають у дітей здатність працювати руками під контролем свідомості. Дитина вчитися спілкуватися з тестом, вгадувати її якості, розвиваються творчі задатки у дитини, відбувається розвиток окоміру. Дуже важливо і те, що одночасно працюють обидві руки, що гармонізує роботу півкуль мозку. Звичайно, при роботі з дітьми молодшого Дуже добре поєднувати солоне тісто з крупами і природним матеріалом. Можна дати дитині картонну основу - пиріг, або картонний будинок з вікном, і запропонувати всю основу заліпити товстим шаром тіста. Потім даємо дітям по чуть-чуть крупу - і пропонуємо прикрасити пиріг або будинок. Не варто давати відразу багато крупи, інакше діти будуть її просто рухати і пересипати, а не вдавлювати в тісто. Дайте 5-6 квасолі, потім 5 горошин, 5 гілочок, 2 шишки. Можна встромляти квасоля, горох, сочевицю, гречку, макарони різної форми, бісер, бусинки, шматочки фольги.

    Ми пропоную вам зараз разом з дітьми зробити прості вироби з солоного тіста.

    ОБЛАДНАННЯ: Солоне тісто, дощечка, одноразова паперова тарілка, вологі серветки.

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    Вихователь: старовинна мудре прислів'я говорить: «Не доріг подарунок дорога любов». Давайте спільно зі своїми дітьми зробимо подарунки (сувенір). Зробимо з любов'ю. Адже саме це найважливіше - любити своїх близьких. Про це та прислів'я говорить: «Не доріг подарунок дорога любов».

    - Сьогодні пропонуємо вам зробити сувенір «Моя долонька».

    Ми виліпимо сувенір із солоного тіста. Це тісто приготоване з борошна, великої кількості солі. І ще трохи клею додається в це тісто. Тому є його не можна, воно неїстівне і призначене тільки для виготовлення виробів.

    Діти разом з батьками протирають руки вологими серветками, займають робочі місця.

    Вихователь. Почнемо роботу з того, що зробимо з тіста кулю.

    За допомогою батьків діти розгортають корж.

    Для того щоб підготувати наші пальчики до такої непростої, але цікавої роботи, давайте їх потренуємо, зробимо розминку.

    пальчикова гімнастика

    «Пальчики»

    Палець Товстий і Великий (Загинати пальці на лівій руці)

    В сад за сливами пішов.

    Вказівний з порога

    Вказав йому дорогу.

    Палець Середній - самий влучний,

    Він знімає сливи з гілки.

    Безіменний поїдає,

    А Мізинчик-панок

    В землю кісточки садить. Чотиривірш повторюють кілька разів.

    вихователь; Тепер наші пальчики розім'ялися і готові до роботи. Приготували долоньки і акуратно залишили відбиток на тесті.В процесі роботи проводиться бесіда.

    результати:

    На закінчення, хочеться відзначити, що для дітей з підвищеним або зниженим тонусом рук особливо корисна тістопластика - ліплення з солоного тіста, т. К. Вона сприяє нормалізації тонусу і активізації дрібної моторики. При ліпленні задіяні всі десять пальців, а також обидві долоні. Відбувається потужний вплив на тактильні рецептори. У процесі ліплення з солоного тіста у дітей підвищується сенсорна чутливість (здатність до тонкого сприйняття форми, фактури, кольору, ваги, пластики, пропорцій); розвивається загальна ручна умілість, дрібна моторика, синхронізуються робота обох рук, що грає позитивну роль в розвитку мови.



    Скачати 12.41 Kb.


    Майстер-клас для батьків з розвитку дрібної моторики рук Ліплення з солоного тіста «Моя долонька»

    Скачати 12.41 Kb.