• Хід заняття.

  • Логопедическое заняття з розвитку мовлення на тему «Літо».




    Дата конвертації24.10.2017
    Розмір6.62 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Вікторія Чепуркіна
    Логопедическое заняття з розвитку мовлення на тему «Літо».

    конспект

    відкритого логопедичного заняття

    по темі "Літо"

    вчителі логопеда

    Чепуркіной В. В.

    м Калінінград

    2016 р

    Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей підготовчої групи.

    Цілі: -формування вміння правильно будувати фрази, складати порівняльний описовий розповідь,

    -активізація мовної діяльності по темі "Пори року",

    -формування плавного ротового видиху,

    - розвиток органів артикуляції через фонематичну ритміку,

    -Сприяння розвитку словесно-логічного мислення, уваги, пам'яті,

    - розвиток дрібної моторики рук через пальчиковую гімнастику і малювання,

    виховання почуття взаємодопомоги на занятті.

    Обладнання: посібники "Квіти" на кожну дитину, сюжетні картинки по темі "Ознаки літа", карта - схема по темі "Опис пір року", загадки, магнітофон, аркуші паперу (формат А-4, по 2 фломастера на кожну дитину, дошка і кольорову крейду для педагога, кросворд.

    Хід заняття.

    1. Організаційний момент. Діти запрошуються в країну Почемундію:

    -Чому цю країну так назвали? (всі люблять задавати один одному питання).

    Потрапляємо в Почемундію за допомогою звукового "заклинання".

    2. Розвиток тембру, сили і висоти голосу, слухового уваги через фонематичну ритміку:

    -І-І- ... тихо, високий регістр голосу, вказівні пальці випрямлені вгору, руки витягуються вперед,

    -У-У ... - голосно, низьким голосом, руки йдуть вгору від грудей,

    -попеременно І-І- ... -У-У ...

    -С-С- ... -руки вперед, поштовхи кистями рук,

    -Ш-Ш ... - S-образне рух тілом,

    -З-З- ... - "тремтіння" на одній нозі, лікті притиснуті до боків,

    Ж.-Ж.-Ж ... - як Ш.

    3. Розвиток ротового видиху. Діти дмухають на квіти.

    -Коли з'являється багато квітів? Чому квіти ростуть і розпускаються влітку?

    4. Складання описового оповідання про ознаки літа. Розгадування загадок, заповнення кросворду.

    Діти сідають на "квіткові галявини" - подушки. Вивішується карта-схема для планування розповіді, кросворд.

    -Хлопці, давайте спробуєте розповісти про літо, розгадаєте загадки і заповніть кросворд.

    1). Відгадайте пору року:

    Пісень сповнений ліс і крику,

    Бризкає соком суниця,

    Діти плескалися в річці,

    Танцюють бджілки на квітці ...

    Як зветься час це?

    Вгадати неважко (літо)

    -дитина записує слово

    в кросворд.

    2). Яка погода буває влітку?

    (Сонячна, хмарна, похмура, дощова).

    Відгадайте: Крупно, дрібно зачастило,

    Всю землю напоїло. (Дощ).

    Яку ще загадку про дощ ви знаєте?

    Дитина: Подивлюсь в віконце -

    Йде довгий Антошка.

    або Йшов довготелесий,

    У сиру землю загруз.

    3). Які природні явища бувають влітку, відгадайте:

    Над лісами, над річкою

    Семиколірний міст дугою.

    Якщо б міг я встати на міст -

    Я б дістав рікою до зірок! (Веселка)

    -Хто знає загадку про веселку?

    Дитина: Через поля, через луки

    Встала святкове дуга.

    4). Відгадайте ще одне природне явище:

    Спершу блиск,

    За блиском тріск,

    За тріском плескіт. (Блискавка, грім, дощ - гроза) -

    "Грім" - в кросворд.

    5). Чим влітку покрита земля? (Травою, квітами).

    -Про яку квітку загадка?

    Золотий і молодий

    За тиждень став сивий.

    А денечка через два

    Облисіла голова.

    Сховаю-ка в кишеньку

    Колишній (кульбаба).

    -Які польові квіти ви знаєте?

    (Ромашка, дзвіночок, волошка, незабудка, мак, конюшина, в'юн).

    6) .Як виглядають дерева влітку? (Покриті листям). Давайте згадаємо деякі дерева і зобразимо могутній дуб, струнку берізку, плакучу вербу, тремтячу осинки (логопед називає в довільному порядку, діти виконують вправу).

    7). Які птахи прилетіли навесні з теплих країн (відповіді дітей). Чому?

    -Що птиці роблять влітку, про кого дбають? (Висиджують, годують пташенят).

    Вправа "Пташеня" (під спокійну музику):

    -Уявіть, що ви під деревом побачили пташеняти, який випав із гнізда. Здивувалися (діти піднімають брови). Ви акуратно взяли його в руки, зігріли і підняли в гніздо, посміхнулися.

    -Чим харчуються птахи? (Комахами). Перерахуйте.

    -Про кого загадка? смугаста господиня

    Полетіла над галявиною.

    Поклопочеться над квіткою -

    Він поділиться медком. (Бджола) -в кросворд.

    8). Пальчикова гімнастика з промовляння:

    Прилетіла до нас вчора (махають долоньками)

    Смугаста бджола.

    А за нею - джміль-Шмелек (на кожну власну назву комахи

    І веселий метелик, загинають один палець)

    Два жука і бабка,

    Як ліхтарики очі. (Кружочки з пальців - до очей)

    Пожужжать, політали, (Ж-Ж ... -З-З)

    Від втоми впали (руки долонями вниз).

    9). -Що відбувається влітку з тваринами в лісі? (Поміняли забарвлення, доглядають за дитинчатами).

    -У який одяг одягаються люди влітку?

    -Які головні убори носять? Чому навіщо?

    -Які літні розваги ви знаєте?

    Відгадайте: Хто мені скаже, хто мені скаже,

    Що несуть люди з пляжу -

    Чи не в кишенях, не в кошиках -

    На руках, носах і спинах! (Засмага) - в кросворд під цифрою 7.

    Отже, ми згадали багато ознак літа.

    4. Тепер намалюємо сонце, море, птицю (двома руками одночасно - кінезіологічні прийом).

    5. Підсумки заняття.

    Повертаємося в дитячий сад: закриваємо очі і робимо оборот.

    -В якій країні ми побували?

    -О який пори року розповідали?

    Яке час року ви любите? Чому?

    Позитивна оцінка роботи кожної дитини.





    Логопедическое заняття з розвитку мовлення на тему «Літо».