• Мета
  • КОНСПЕКТ логопедичних занять

  • Скачати 19.98 Kb.

    Логопедическое заняття "Подорож в майбутнє"




    Дата конвертації09.06.2017
    Розмір19.98 Kb.
    Типконспекти

    Скачати 19.98 Kb.

    Заняття.

    Тема: «Подорож в майбутнє».

    Мета: розвиток мовної здатності.

    завдання:

    Корекційно-освітні:

    - уточнювати уявлення про способи словотворення складних прикметників;

    - вправляти у вживанні іменників у родовому відмінку з приводом;

    - вправляти у вживанні дієслів 1-го і 3-го особи майбутнього часу;

    - вправляти в складанні описових текстів;

    - розширювати словник прикметників, вправляти у використанні прикметників чоловічого і жіночого роду в орудному відмінку, вживанні негативних конструкцій з частинками НЕ і НІ

    Корекційно-розвиваючі:

    - розвивати зв'язну мова;

    - розвивати загальну і тонку моторику, координацію мови з рухом;

    - розвивати спостережливість, зорову увагу і пам'ять;

    - розвивати словесно-логічне мислення (операцію порівняння), опановувати прийоми творчого мислення;

    - розвивати уяву.

    Корекційно-виховні:

    - виховувати ввічливість;

    - формувати позитивний образ себе в майбутньому, вміння знаходити для себе позитивний ідеал;

    - формувати навички мотивованої відповіді;

    - виховувати вміння бачити і знаходити в людях не тільки погане, але і хороше.

    устаткування:

    предметні картинки; стаканчики з трубочками, наповнені паперовим «снігом»; альбомні листи; набори кольорових олівців; магнітні дошки, магніти, мнемотабліца (в допомогу при складанні розповіді), аудіозапис «Чарівна музика для годинок».

    Хід заняття.

    1. Організаційний момент.



    Привітання

    Доброго ранку, сонечко ясне!

    Доброго ранку, небо прекрасне!

    Доброго ранку всім малюкам!

    Доброго ранку і нашим гостям!



    Привіт, хлопці! Ви все сьогодні дуже красиві. Зараз сядуть ті, у яких очі зелені. Зеленоокі. Тепер сядуть на свої місця кароокі. Що це означає? (Карі очі.) Блакитноокі. Що це означає? (Блакитні очі.) Хто з вас темноволосий - підніміть руку ... Що це значить, хто здогадався? (Темне волосся.) Хто світловолосий (рудоволосий)? Що це означає? .. (Діти сідають півколом біля дошки.)



    1. Бесіда з дітьми.



    Логопед.

    Все - і рудоволосі, і світловолосі, і чорняві - діти схожі на своїх батьків. Чим ще ви схожі на них? (Відповіді: очима (носом, волоссям.)

    А які якості характеру є і у ваших батьків, і у вас? (Відповіді: доброта (працьовитість, сміливість.)

    Хотіли б ви бути схожими на своїх батьків, коли виросте?

    А хто не хоче, підніміть руки. Чому, поясніть ...



    Тепер нехай кожен з вас уявить собі маму чи тата, бабусю або дідуся, а може бути, просто людини, може бути, казкового героя, або навіть президента, який би вам так подобався, що ви б хотіли бути схожим на нього. Який це людина? (Відповіді дітей: Я хотів би бути схожим на тата, тому що він сильний ...)



    А тепер уявіть собі людину, на якого ви не хотіли б бути схожими. Який це людина? (Відповіді дітей: Я не хотіла б бути схожою на Бабу-Ягу, тому що вона зла.)



    1. «Подорож в майбутнє».



    Логопед.

    Ви дуже добре відповідали. Мені навіть захотілося заглянути в майбутнє - дізнатися, на кого ви стали схожими. А вам хотілося б? Для цього нам знадобиться ... «машина часу».



    Спочатку потрібно дізнатися, з чого ми її будемо будувати.

    У мене на жовтих картках, на їх обороті, буде зображений предмет, який показує, з чого буде побудована наша «машина часу». (Сніговик, дерево, ласти, бутель, вилка, електрочайник. Дитина вибирає картку і каже, наприклад: Наша машина буде з дерева. Ця картка відкладається. Іншим дітям пропонуються інші картки, і вони також становлять пропозиції.)



    Тепер треба дізнатися, що буде робити наша «машина часу». Відповіді - предмети знаходяться на синіх картках. (Дитина вибирає картку, показує, наприклад, повітряна куля (дельфін, равлик, м'ячик, Колобок) і каже: наша машина буде літати.)

    Що в цьому хорошого? .. Поганого? .. (Пропонуються невибрані картки іншим дітям для складання пропозицій.)



    Зараз дізнаємося, як машина буде сигналити на зупинках. (Пропонуються червоні картки із зображенням собаки або магнітофона (барабана, рота, музичних тарілок) і складаються пропозиції, наприклад: Наша машина буде співати (говорити, стукати, дзвеніти і т. Д.)



    Тепер придумаємо, ніж вона буде пахнути. (Пропонуються зелені картки із зображенням гвоздики або суниці (ліси, диму з труби, флакона з духами, дощу). Також складаються пропозиції: Наша машина буде пахнути духами (вогкістю, свіжістю, суницею і т. Д.).



    За відкладеним картинкам діти ще раз говорять, яка буде наша «машина часу».



    1. Дихальна гімнастика.



    Наша «машина» може рухатися і крізь вітер, і туман.

    Поду в стаканчики, подивимося, який вітер і туман може подолати наша «машина часу». (Діти спочатку слабо, а потім сильно дмуть через трубочку в стаканчик з «снігом».)



    1. Динамічна пауза.



    «Шофери».

    (Діти йдуть по колу.)

    Їдемо, їдемо на машині ( «крутять кермо»),

    Натискаємо на педаль (ногою «натискають» педаль),

    Газ включаємо, вимикаємо (рукою «рухають важіль»),

    Дивимося уважно ми надалі будем (долоню «козирком» над очима)

    Двірники зчищають краплі,

    Вправо, вліво.Чистота (руху зігнутими руками),

    Волосся куйовдить вітер (пальцями масажують голову),

    Ми шофери - хоч куди! (рука вперед, великий палець відігнутий)

    (Діти сідають за столи.)



    1. Виставляється мнемотабліца (в допомогу: для складання розповіді)

    Логопед.

    А тепер уявіть, що ви сіли в «машину часу» і відправилися в «Подорож в майбутнє», проїхали в ній цілих 20 років, стали дорослими. Закрийте очі на кілька секунд.

    Якими ви стали?

    Ким працюєте?

    Чи є у вас сім'я, діти

    Як ви з ними живете, добре, або не дуже, ругаетесь, сваритеся?



    1. Пальчикова гімнастика з олівцем



    «Пальчики - друзі».

    (Затиснути олівець в вертикальному положенні чотирма пальцями однієї руки, відвівши великий палець в сторону до упору. Подушечкою великого пальця натискати по черзі на ніготь кожного пальця, відводячи після натиску великий палець в сторону до упору, промовляючи слова. Повторити вправу з іншою рукою. Після чого покласти олівець, струсити кисті, розслабивши м'язи.)



    Пальчики - мої друзі!

    Малювати вмію я!



    1. Малювання за задумом.



    А тепер намалюйте себе в майбутньому. Тільки врахуйте, якщо ви хочете вирости добрими, то й малювати потрібно, не заважаючи і не сварячись з сусідами. А не посваритися буде складно - на кожен стіл я даю тільки один набір олівців. (Діти малюють під музичний фон «Чарівна музика для годинок».)



    1. Короткі оповідання дітей.

    Логопед розвішує малюнки. Діти по черзі, як екскурсоводів, розповідають про них. (Я буду будівельником. Я буду будувати будинки, мости. У мене буде двоє дітей. Моя сім'я буде дружною.)



    1. Підсумок заняття. Оцінка діяльності дітей.

















    КОНСПЕКТ логопедичних занять



    по формуванню лексико-граматичних категорій

    і розвитку зв'язного мовлення

    для дітей підготовчої групи з ФФНР



    НА ТЕМУ: «Подорож в майбутнє».













    підготувала:

    Учитель-логопед

    I категорії

    логопункта

    ГБДОУ «Дитячий сад 125»

    Мартишина С. В.













    м Севастополь, 2016



    Скачати 19.98 Kb.


    Логопедическое заняття "Подорож в майбутнє"

    Скачати 19.98 Kb.