• Хід заняття. Діти входять в зал і сідають на свої місця.

  • Літературна вікторина за творами С. Я. Маршака для дітей старшого дошкільного віку




    Дата конвертації25.05.2017
    Розмір9.27 Kb.
    ТипЛітературні вікторини та конкурси

    Світлана Комарова
    Літературна вікторина за творами С. Я. Маршака для дітей старшого дошкільного віку

    Мета: сформувати повноцінну фонетичну систему мови, автоматизувати слухопроизносительное вміння і навички в різних ситуаціях. Розвивати інтерес до художньої літератури і читання.

    Завдання: 1. Формувати артикуляційні навички звуковимови, розвивати слухове сприйняття, пам'ять і мову;

    2. Виховувати граматично правильну зв'язну мова;

    3. Закріплювати знання дітей про творчість С. Я. Маршака.

    4. Здійснювати спадкоємність в роботі з батьками вихованців і співробітниками Мадоу.

    Попередня робота: Корекція мовленнєвих порушень у дітей старшого дошкільного віку. Читання і заучування віршів і казок С. Я. Маршака, перегляд мультфільмів та прослуховування аудіозаписів за творами поета, підготовка виставки малюнків до творів С. Я. Маршака (дитячі та спільні малюнки дітей і батьків).

    Дійові особи (дорослі): Листоноша. Дама. Розсіяний.

    Хід заняття. Діти входять в зал і сідають на свої місця.

    Ведучий: Доброго дня хлопці, здрастуйте шановні дорослі! Сьогодні наша літературна вікторина присвячена творам Самуїла Яковича Маршака.

    Лунає стук у двері.

    Ведучий.

    Хто стукає у двері до мене

    з товстою сумкою на ремені,

    з цифрою п'ять на мідній бляшці,

    У синій форменому кашкеті? (Відчиняються двері, входить Листоноша) Це він, це він ....

    Діти (хором): Ленінградський листоноша!

    Листоноша: Доброго дня діти!

    Діти: Доброго дня!

    Листоноша: А звідки ви мене знаєте?

    Ведучий: Ви прийшли до нас з книги чудового письменника - С. Я. Маршака.

    Листоноша: Вчинено, вірно! А хлопці знають, як називається цей вірш? (Відповіді дітей)

    Листоноша: Молодці! Я приношу в будинку різні листи, телеграми, посилки, і газети. Але сьогодні у мене дивний день. Всі листи, посилки і телеграми адресовані в одне місце, а саме до вас хлопці, в ваш дитячий сад!

    Ведучий: Дякую дорогий листоноша! Ми з задоволенням приймемо всі листи, посилки і телеграми, які ви принесли.

    Листоноша: Моя пошта незвичайна. У кожному листі знаходяться різні завдання, які допоможуть мені дізнатися, чи добре хлопці з вашого дитячого садка знають твори С. Я. Маршака. (Дістає конверт і читає перше завдання).

    - Ви повинні показати сценку з будь-якої казки С. Я. Маршака, а я спробую здогадатися з якої ж це казки?

    Ведучий: Добре, шановний, листоноша наші діти покажуть сценку з одного твору С. Я. Маршака.

    (Інсценування «Казки про дурне мишеня». Діти не беруть участь у сценці, разом з листоношею відгадують).

    Листоноша: Всі ви знаєте цю казку. Це дуже повчальна історія про мишеня, яка б не любила пісні своєї мами, тому мамі довелося шукати няньку для свого улюбленого синочка. Давайте згадаємо, кого ж ще запрошувала мишка-мати?

    - Ква-ква-ква, не треба плакати!

    Спи, мишеня, до ранку,

    Дам тобі я комара.

    (Жаба)

    - Спи, мишеня, солодко-солодко,

    Повернись на правий бік,

    Дам вівса тобі мішок.

    (Кінь)

    - Баю - спатки, хрю-хрю

    Заспокойся, кажу.

    (Свинка)

    - Куд-куди! Не бійся, дитино!

    Забирайся під крило:

    Там і тихо і тепло.

    (Курка).

    А чию пісеньку не зміг почути мишеня. (Щуки).

    (Листоноша хвалить дітей і пропонує наступний конверт, а в конверті колечко).

    Листоноша: Це, напевно, те саме колечко, яке втратила дівчинка Оля з вірша С. Я. Маршака. Давайте з ним пограємо.

    Гра «Колечко». (Кому вкладено колечко той читаємо вірш-е С. Я. Маршака).

    Діти стають біля стільчиків, складають долоні "човником".

    Листоноша: покотився, покотилося Оліна колечко,

    Покотилося, покотилося з нашого ганку

    Покотилося колесом, причаїлося за кущем.

    Колечко, колечко, вийди на ганок!

    (Звєрєв Діма, Горбунова Олена, Ткачова Світу, Звєрєва Віка, Колмаков Стьопа, Каргинов Рома, Овчинников Вова, Муравйова Настя, Кирилов Єгор, Матвєєв Максим). Листоноша хвалить дітей.

    До зали входить Дама

    Дама: Добрий день діти! Добрий день шановні дорослі! Ви собі не уявляєте! У мене до цих пір не знайшовся багаж!

    Ведучий: Я думаю, зараз ми зможемо усунути вашу проблему, а допоможуть нам наші діти.

    Гра «Багаж». (Стіл з предметами: диван, чемодан, саквояж, картина, кошик, картонка, маленька собачка і ін. Діти повинні вибрати тільки ті предмети, які Дама здавала в багаж. Дама звіряє відповідність предметів «зеленої квитанції», забирає своє майно і прощається з дітьми).

    Листоноша: Молодці, хлопці! Нарешті Дама знайшла свій багаж, і ви допомогли їй в цьому! А тепер подивіться у мене в сумці ціла пачка телеграм. Але є одна проблема - апарат, який на пошті приймає телеграми, зламався і не надрукував останні слова. Але якщо ви добре знаєте твори Маршака, ви мені допоможете прочитати телеграми повністю:

    1) Бегемот роззявив рот

    Булку просить ... (бегемот).

    2) Воробей просив ворону

    Викликати вовка до ... (телефону).

    3) Гриб росте серед доріжки -

    Голова на тонкій ... (ніжці).

    4) Дятел жив в дуплі порожньому

    Дуб довбав як (долотом)

    5) Жук упав, і встати не може

    Чекає він, хто йому ... (допоможе)

    6) Іній ліг на гілки ялини,

    Голки за ніч ... (побіліли)

    7) Крот ловив мишей і щурів

    Кролик лист капустяний ... (гриз)

    8) Мед в лісі ведмідь знайшов, -

    Мало меду, багато ... (бджіл).

    9) Панцир носить черепаха

    Ховає голову від ... (страху).

    10) Риє землю старий крот-

    Розоряє (город).

    11) Тарган живе за піччю -

    Дуже тепле ... (містечко).

    12) Учень вчив уроки-

    У нього в чорнилі (щоки).

    13) Щіткою чищу я Цуценя

    Лоскочучи йому (боки).

    14) Це кнопка і шнурок.

    Електричний ... (дзвінок).

    Листоноша: Спасибо ребята, допомогли мені прочитати телеграми!

    (Входить в зал Розсіяний).

    Ведучий: О, а це хто до нас завітав! Яка зустріч!

    Розсіяний (звертається до листоноші): Вельмишановний вагоновод!

    Вагоноуважаемий глубоковожатий!

    У що б то не стало мені треба виходити

    Чи не можна у трамвай вокзал зупинити?

    Ведучий: (дітям). Хлопці, здається, наш Розсіяний знову все переплутав! (Розсіяний) Шановний Розсіяний з вулиці Бассеянной! Ви прийшли в дитячий сад, і перебуваєте ви не в трамваї! А це не вагоновод, а листоноша! Але ми дуже раді, що ви зайшли до нас, тому що наші хлопці прекрасно знають і люблять історію про Вас!

    Розсіяний: У моєму житті весь час відбуваються дивні історії, я завжди все плутаю і забуваю. Так я дуже розсіяний людина - це правда!

    Ведучий: Не переживайте, шановний, Розсіяний ми хочемо Вам допомогти і пограти з Вами в гру!

    Гра «Розсіяний з вулиці Бассеянной» (на стільцях лежать кофтинки, штани, шапки, рукавички, вивернуті навиворіт. Діти по команді надягають на себе, а Розсіяний допомагає дітям, іноді плутаючи їх. Виграє той дитина, який швидше за всіх і правильно одягне речі . 5-стільців з однаковою кількістю речей).

    Розсіяний: Молодці хлопці, спасибі допомогли мені! (одягає правильно свій одяг. Звертається до листоноші) А це що у вас за сумка на плечі?

    Листоноша: Так адже я ж листоноша з вірша С. Я. Маршака ...

    Діти: «Пошта»!

    Листоноша: І сьогодні я приніс хлопцям листи, телеграми і навіть є одна посилка, а в цій посилці призи хлопцям за їх малюнки які вони малювали разом зі своїми мамами і татами! Подивіться, які чудові малюнки!

    Розсіяний: Ой, по-моєму, вони намальовані до творів С. Я. Маршака! Як гарно! Молодці, хлопці!

    Ведучий: Так, шановні гості, наші діти і їх батьки дуже постаралися, давайте вручимо їм дипломи та призи!

    (Листоноша і Розсіяний дарують призи, дипломи прощаються і йдуть).

    Ведучий: Наша вікторина підійшла до кінця. Ми говоримо до побачення всім героям казок, але не прощаємося, тому що знову і знову будемо перечитувати веселі і добрі книжки Самуїла Яковича Маршака!





    Літературна вікторина за творами С. Я. Маршака для дітей старшого дошкільного віку