«Лісовий переполох, або Чому погано не вміти рахувати». Конспект заняття з математики для старших дошкільнят




Дата конвертації19.06.2017
Розмір4,64 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Ольга Желдакова
«Лісовий переполох, або Чому погано не вміти рахувати». Конспект заняття з математики для старших дошкільнят

Склала: вихователь Желдакова Ольга Михайлівна МБОУ Ясногорская «Середня загальноосвітня школа» Кемеровського району

Заняття з математичного розвитку старших дошкільників. Дане заняття сприяє закріпленню знань дітей з математики.

Обладнання: кубики, палички Кюїзенера, Блоки Дьениша, картинки із завданнями на рахунок.

Мета: Закріплення математичних знань і умінь за допомогою гри.

Завдання заняття: Вправлятися в прямому і зворотному рахунку; Розвивати обчислювальні навички; Закріплювати вміння орієнтуватися на тетрадном аркуші; Виховувати інтерес до предмету «Математика»; Розвивати мова, мислення, увагу дітей; Розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес, формувати навички самостійної роботи; Виховувати посидючість, акуратність; Виховувати в дітях впевненість у собі, бажання допомагати іншим.

Хід заняття:

Вихователь: Дорогі хлопці, сьогодні ми поштою отримали незвичайне лист. (Лист у формі сувою) та це ж лист від лісових мешканців, а воно ще й непроста, давайте послухаємо

- «Хлопці, ми жителі лісового царства, дуже любимо математику. Але зовсім недавно ми втратили чарівні кубики, в які так любить грати наша Королева. Допоможіть нам, швидше за їх знайти! Ми не впораємося без вашої допомоги, допоможіть нам, будь ласка ».

Вихователь: Хлопці ви допоможете Королеві математики та її лісовим жителям знайти чарівні кубики? Чи готові? (Діти відповідають)

(Звучить музика лісу)

Вихователь: Діти ви чуєте, це Королева кличе нас до себе в гості! Давайте скоріше вирушимо до неї! Сядемо кружечком на килим-літак, і полетимо. (Руки витягають в сторони і вимовляють звук УУУУ).

(Звучить музика лісу)

Вихователь: Ось ми в лісове царство дивіться ось наше перше завдання:

Гра «Склади послідовність чисел». Діти отримують перемішані картки з цифрами від 1 до 5 або 10, і вони повинні розкласти їх у правильній послідовності.

Завдання «Порахуй предмети». Дитина отримує бланк з картинками, біля яких є цифри. Треба порахувати предмети на зображенні і обвести відповідну цифру.

Вихователь: молодці, і тепер я хочу запропонувати вам пограти в незвичайну гру, це гра-головоломка. Давайте поділимося парами, кожна пара отримає набір з квадратів, кіл і трикутників. З них потрібно скласти фігури самостійно.

Діти виконують завдання

Вихователь: Дуже добре, ви все успішно впоралися із завданням. А ось наступне випробування.

Завдання «Сонечка». Треба на тільце комахи намалювати вказану кількість точок.

Лісові мешканці дуже люблять вважати за допомогою рахункових паличок, давайте і ми спробуємо.

«Складання предметів по картинках». Перед дитиною кладеться картинка з зображенням якогось предмета. Це може бути будиночок. Дитина повинна, орієнтуючись на зразок, скласти з паличок аналогічний предмет. Згодом можна ускладнити завдання, попросивши дитину скласти показану картинку, не маючи перед очима приклад, тобто по пам'яті.

-Молодци хлопці, у вас відмінно вийшло!

(Физминутку)

Три ведмеді йшли додому

(Діти йдуть як ведмідь)

Папа був великий-великий.

(Піднімають руки вгору)

Мама з ним - менший на зріст,

(Руки на рівні грудей, витягнуті вперед)

А синочок просто крихта,

(Сідають навпочіпки)

Дуже маленький він був,

З брязкальцями ходив.

(Встають і імітують гру на брязкальце, піднімають руки вгору і вимовляють слова: дзень-дзень-дзень)

Королева: Молодці, хлопці, тепер ви розумієте, чому потрібно вміти рахувати. Бачу, ви вже готові грати зі мною в ігри, стати моїми помічниками - чарівниками.

Гра «Предмети з кубиків». Дивлячись на зображення предмета, дошкільник з кубиків будує такий же.

Вихователь: Хлопці дивіться, ми з вами правильно виконали всі завдання, і знайшли кубики Королеви. Нам пора прощатися і летіти назад до себе в дитячий сад! Сідаємо на килим-літак, і в путь!

Звучить весела музика.

Вихователь: Ось і закінчилася наша подорож по лісовому царству Королеви Математики. Хлопці, вам сподобалися завдання Королеви математики? Що в нашій подорожі вам сподобалося найбільше?

(Відповіді дітей)





«Лісовий переполох, або Чому погано не вміти рахувати». Конспект заняття з математики для старших дошкільнят