• Хід заняття

  • Квест «Пропала казка»




    Дата конвертації06.06.2017
    Розмір5.51 Kb.
    ТипКвести для дітей. Сценарії дитячих квест-ігр

    Євгенія Солодовникова
    Квест «Пропала казка»

    Квест-гра «У пошуках зниклої казки»

    для дітей старшого дошкільного віку

    Автор: Солодовникова Євгенія Леонідівна

    Мета - сприяти розвитку уяви дошкільників, використовуючи сучасні нетрадиційні методи і прийоми, зокрема, за допомогою впровадження в виховно-освітній процес ігровий квест-технології, що сприяє формуванню у дітей самостійного мислення, розвитку фантазії і пізнавальної активності.

    завдання:

    - вправляти в кількісному і порядковому рахунку, просторової орієнтуванні, виховувати цілеспрямованість, стійкість, інтерес до математичних знань, розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення; прищепити інтерес до нової форми ігрової діяльності

    • Продовжувати вчити вважати в межах 6 і знайомити з порядковим значенням числа 6, правильно відповідати на питання: «Скільки?», «Який за рахунком?», «На якому місці?»

    Удосконалювати вміння рухатися в заданому напрямку і визначати його словами: вперед, назад, направо, наліво.

    • Тренувати в рахунку і відліку предметів в межах 7 слух.

    - залучати дошкільнят до сприйняття художньої літератури (казок, розвивати пошукову активність, прагнення до новизни; розширювати кругозір, ерудицію.

    - виховувати особисту відповідальність дітей за виконання завдання.

    Матеріали та обладнання:

    Магнітна дошка, лист А3 з зображенням хатинки без фігурок тварин, конверти, фігурки тварин на магнітах, банки, Д / і «Пазли» (собака) 2 шт., Д / і «Хто зайвий» (домашні і дикі тварини, Д / і «Знайди пару» (казкові герої) за кількістю дітей, розмальовки

    Хід заняття:

    - Хлопці ви любите слухати казки?

    (відповіді дітей)

    -У мене є теж цікава казка, яку я хотіла вам прочитати. Але, що з нею сталося? Вона вся стала біла? А ні, ось тут є якась записка.

    «Це, я Клякса пожартувала над вами, забрала вашу казку. Але якщо, захочете, можете попрацювати і знайти всіх персонажів казки, тоді ви дізнаєтеся, як вона називається. Залишаю вам карту підказку, будете виконувати кожне завдання і отримувати новий конверт, а знайдете ви її - йдіть прямо 5 кроків, потім вліво 3 кроку ».

    Ну, що, хлопці згодні відправиться в подорож за героями казки?

    (відповіді дітей)

    Йдемо до фланелеграфу там під тканиною карта - картинка, а тварини з неї вирізані. І лежать 8 пронумерованих конвертів.

    №1 Ось, Клякса залишила нам першу підказку.

    Він коричневий, кошлатий.

    Вгадайте-но, хлопці,

    Хто, побудувавши теплий будинок,

    Спить всю зиму в будинку тому?

    (Ведмідь)

    Зображення ведмедя вішаю на фланеліграф

    Хлопці, а що ведмідь зараз робить?

    Спить в барлогу. А чому? Зима. Які зимові місяці ми знаємо? (відповіді дітей)

    Чим любить ласувати ведмідь?

    (відповіді дітей)

    № 2 Беремо конверт

    Наступна підказка знаходиться під тим предметом, де ведмедик зберігає своє улюблені ласощі. Предмет скляний, стоїть на столі під п'ятою банкою.

    Давайте їх порахуємо. (7) (на столі стоїть 7 банок з «медом».

    Викликати дитини і відрахувати.

    Дістає конверт там гра «Хто зайвий?» (Вовк, кішка, корова, коза).

    Чому? Домашні та дикі тварини.

    Зображення вовка вішаю на фланелеграф

    Скільки ми знайшли вже тварин? (2)

    №3 Беремо конверт. Наступна підказка знаходиться в коробці з м'ячиками.

    картка

    Гребінець аленький,

    Кафтанчік Рябенький,

    Подвійна борідка,

    Важлива хода.

    Раніше всіх встає,

    Голосисто співає.

    (півень)

    Зображення півня вішаю на фланелеграф

    Скільки ми знайшли вже тварин? (3)

    № 4 Беру конверт № 4 (не відкриваю,)

    Так, півень рано вранці встає. А, що ми вранці робимо? Зарядку. Ось і нам треба виконати завдання півня і отримати наступну підказку.

    Скільки разів я кукарекну: руки вгору підняти, присісти, підстрибнути.

    Ось і наступний конверт.

    Ой, ми з вами так стрибали, що наступна підказка вся перемішалася.

    (хлопці сідайте за 2 столи)

    «Збери пазл» (діти діляться на дві команди і збирають пазл, виходять собаки)

    Скільки вже у нас тварин?

    Зображення собак вішаю на

    № 5 Беру конверт № 5

    Ось ще підказка, такі, завдання шукайте під дерев'яним предметом у якого боку різного кольору.

    Гра «Знайди пару» (Казкові герої, за столом)

    Хто залишився зайвим? ЛИСИЦЯ

    Вішаємо лисицю на фланелеграф

    Скільки ми знайшли вже героїв? 7

    Може ви вже здогадалися як називається казка і кого ще не вистачає (заєць)

    (відповіді дітей) «Заюшкина избушка»

    Молодці, з усіма завданнями впоралися всі загадки відгадали, але тут ще один конверт найбільший! (книга і листи з розмальовками за казки).





    Квест «Пропала казка»