• Хід заняття.

  • Конструювання способом оригамі з елементами аплікації «Будиночок»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір4,59 Kb.
    ТипАплікація. Ідеї ​​для дитячої творчості

    Ірина Баранова
    Конструювання способом оригамі з елементами аплікації «Будиночок»

    Програмне зміст:

    Мета: розвиток художньої творчості у дітей за допомогою оволодіння методикою конструювання способом оригамі з елементами аплікації.

    Освітні завдання:

    1. формувати вміння слідувати усним інструкціям;

    2. навчати різним прийомам роботи з папером;

    3. повторити основні геометричні фігури.

    Розвиваючі завдання:

    1. розвивати у дітей художній смак, творчі здібності та фантазію;

    2. розвивати у дітей окомір, привчати до точних рухів пальців;

    3. розвивати просторову уяву.

    Виховні завдання:

    1. виховувати інтерес до конструювання з паперу;

    2. формувати культуру праці і вдосконалювати трудові навички;

    3. вчити акуратності, вмінню дбайливо й ощадливо використовувати матеріал, тримати в порядку робоче місце.

    Матеріали та обладнання: кольоровий папір різного кольору 20х20 см, схема роботи, ножиці, клей-олівець, фломастери.

    Хід заняття.

    1. Вихователь:

    - Діти, послухайте, будь ласка, вірш:

    «Будинки бувають різні:

    Високі і низькі, зелені та червоні.

    Широкі і вузькі, панельні, цегляні.

    Начебто звичайні, але нам вже звичні »

    - Сьогодні на занятті ми з вами будемо робити будинок з паперу способом оригамі.

    - Перед вами на дошці прикріплена схема роботи.

    2. Етапи:

    Вихователь: 1) Діти, скажіть якої форми у вас папір? Покажіть мені ваші квадрати. Молодці! Послухайте і подивіться, будь ласка, що потрібно буде зробити. Далі працюємо за схемою.

    2) Спочатку квадратні листи потрібно скласти навпіл по горизонталі.

    3) Діти, подивіться, яка фігура у мене вийшла? Правильно. Тепер цей прямокутник необхідно скласти навпіл по вертикалі, позначаючи центр, акуратно зам'яти лінію згину і розгорнути.

    4) До центральної лінії згину потрібно загнути боку вашого прямокутника з двох сторін. У вас повинен вийде квадрат.

    5) А тепер, розгорніть квадрат знову до прямокутника.

    6) Хлопці, нам залишилося розкрити бічну частину так, щоб зверху папір загнулася у вигляді якої фігури? Правильно, трикутника. Те ж саме робимо з іншого боку.

    7) Наш будиночок готовий. Ми трохи розгорнемо бічні стінки і поставимо будинок на площину.

    2. Физкультминутка "Будую будинок"

    Вихователь: Молоточком я стукаю, будинок побудувати я хочу (кулочка стукаємо про інший кулачок)

    Будую я високий будинок. (Руки над головою - зображуємо дах будинку)

    Буду жити я в тім домі. (Удари руками над головою)

    3. Закріплення, виконання роботи.

    Вихователь: А зараз, ви будете виконувати роботу за схемою. Але, для початку, згадаємо етапи роботи.

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Давайте виконаємо тепер ці етапи самостійно.

    Молодці! У вас вийшли будиночки, але в них чогось не вистачає ...

    4. Давайте відгадає загадки:

    1) В темряві, ближче до ночі,

    У будинків запаляться очі.

    Тільки їх закриють скоро

    Щільні вії-штори. (Вікна)

    2) Однією рукою всіх зустрічає,

    Інший - проводжає.

    Хто приходить, хто йде -

    Всі її за руку водять. (двері)

    3) Чи варто свічка

    Із цегли.

    Всіх вище.

    Рота роззявила,

    І димом дихає. (труба)

    5. Отже, вікна двері і трубу ви виріже з решти кольорового паперу і приклеїте на свій будиночок.

    6. Підсумок заняття. Вихователь: Подивіться, які чудові будиночки у вас вийшли. Дякую вам за роботу. Ви всі молодці!

    Конструирование способом оригами с элементами аппликации «Домик»




    Конструювання способом оригамі з елементами аплікації «Будиночок»