• Прикріплені файли

  • Скачати 28,16 Kb.

    Конспект засідання батьківського клубу «Роль бабусь і дідусів у вихованні дітей»




    Дата конвертації20.07.2017
    Розмір28,16 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 28,16 Kb.

    Марина Кузовлева
    Конспект засідання батьківського клубу «Роль бабусь і дідусів у вихованні дітей»

    Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

    дитячий сад №2 «Теремок», міста Приморськ

    Конспект засідання батьківського клубу

    «Роль бабусь і дідусів у вихованні дітей»

    Номінація: методичні розробки (конспекти уроку, заняття, сценарію позакласного заходу, майстер - класу)

    Кузовлева

    Марина Миколаївна

    Педагог - психолог

    2013 рік

    Засідання батьківського клубу.

    Тема засідання:

    «Роль бабусь і дідусів у вихованні дітей»

    завдання:

    - Привернути увагу батьків, бабусь і дідусів до важливості проблеми.

    цілі:

    - Допомогти усвідомити неприпустимість конфліктів між поколіннями, що виникають в процесі виховання дитини;

    - Окреслити шляхи виходу зі сформованих конфліктних ситуацій.

    попередня робота

    - Анкетування батьків, бабусь і дідусів;

    - Випуск стінгазет в групах дитячого саду.

    - Підготовка вихованцями середньої і старшої груп поздоровлень до Дня літньої людини.

    хід заходу

    Срібний вік - так називають японці цей час людського життя, коли за плечима мудрість і досвід, коли багато чого в житті вже зроблено, коли у людини є час зменшити темп і трохи відпочити. Тільки близькі люди допоможуть в цей період не відчути самотності людини, яка як і раніше хоче залишатися корисним і затребуваним.

    У слов'ян здавна була чудова сімейна традиція - жити великий і дружною сім'єю в одному будинку. При такому укладі літній людині завжди відводилася роль глави сімейства. Але часи змінюються, змінюється наш спосіб життя. І наші близькі і рідні виявляються далеко від нас - за сотні і навіть тисячі кілометрів. Стискається серце іноді від того, коли бачиш кинутих і забутих старих, самотньо коротають свої останні дні. Але ж народна мудрість вчить не забувати свого коріння, інакше можна залишитися без майбутнього.

    Коли ми говоримо про виховання дітей, то головну роль, природно, відводимо батькам - мамам і татам. Але ж важливу роль в становленні і розвитку особистості грають і інші близькі родичі - бабусі й дідусі. Незалежно від того, живуть вони разом з родиною чи ні, їх вплив на дітей суттєво. Перш за все, це допомога, яку надають бабусі і дідусі, турбота про них, поки батьки на роботі; доглядають за ними під час хвороби. Тим самим значною мірою допомагають зняти напругу і перевантаження батьків.

    У наш час дуже багато сімей, в яких залишилися без піклування батьків дітей виховують дідусі і бабусі, сімей, де бабусі беруть на себе виховання онуків, коли батьки працюють з ранку і до пізнього вечора. Як же впливають наші батьки на наших дітей?

    Багато мам і тат вважають, що наші батьки не здатні виховувати онуків, що вони тільки псують дитину, дозволяючи йому вольності. Це стереотип, який має мало спільного з дійсністю. Адже не випадково в народі кажуть, що людина стає справжнім батьком тільки з появою онуків. На тлі мудрості, життєвого досвіду, які з'являються з роками, ми починаємо приймати дитину безумовно, не намагаючись реалізувати через нього своє розуміння, яким має бути син або дочка. Найчастіше саме бабусі й дідусі дають впевненість в собі, адекватне прийняття життя.

    Ставлення до виховання дітей у всіх різний.

    Умовно бабусь і дідусів можна розділити на п'ять типів.

    "Тиран" - це авторитет, який заявляє безапеляційно: роби те, що я говорю, тому що я краще знаю. Багато батьків не хочуть спілкуватися з такими дідусями і бабусями і захищають від них дітей, оскільки такий натиск дуже важко витримати. Тиранія виховує в дитині надмірне послух і залежність.

    "Комп'ютер" - людина, яка постійно повчає, дає оцінку всьому. З такою людиною важко спілкуватися, особливо дитині. Цей тип бабусі тяжіє, напружує, що не виконуючи прямого обов'язку - вчити бути компромісним.

    "Мученик" - це альтруїст, для якої найважливіше служити ближньому. "Не звертайте на мене уваги, головне, щоб у вас було все добре" - часто кажуть такі бабусі і дідусі. У таких людей відповідну поведінку і з онуками, що має наслідки у вигляді розбещеності дитини, якій дозволяється все на світі.

    "Приятель" - це людина, яка потурає в іграх і витівках, не визнає ніякої відповідальності. "Я нічого не міг вдіяти. Це у вас така дитина ", - виправдовуються такі дідусі та бабусі, коли батьки звинувачують їх у тому, що не дивилися за дитиною, який" ходив на голові ". "Друзям" скоро набридають пустощі дитини, що росте, а знайти їм альтернативу вони не можуть.

    "Керівник і провідник" - людина розумна, який знає всі підводні камені, тому сміливо веде дитину по дорозі життя. Але в певний момент, коли відчує, що дитина може зробити щось сам, піде в сторону і дасть можливість проявити себе. Людина мудро і розсудливо вміє балансувати методами виховання, гармонізуючи відносини з дитиною. Інакше кажучи, така людина залишається гнучким, що дозволяє і онукові бути різним, тренуватися, пробуючи себе в різних ролях.

    Напевно, більшість мам і тат задавалися питанням: "А чи можна довіряти старіючим батькам виховання дітей, не зіпсують вони дитини?". Немає проблеми батьків і дітей, є брак культури спілкування в сім'ї, невміння і небажання розуміти іншого. Справа не в установках або шаблонах, що бабусі псують і балують, а в умінні почути і прийняти один одного. Для дідусів та бабусь - це вміння прийняти своїх дітей і онуків і не реалізовувати в них своїх очікувань. Для мам і тат - вміння бути поблажливими і толерантними (терпимими) по відношенню до старості. Тому питання виховання бабусями пов'язаний, перш за все, з психологією старості - на скільки людина старіє і як змінюється його внутрішній світ.

    Ось три найпоширеніші ситуації.

    1. Баба займається собою і не бере участі у вихованні онуків. Коли діти просять посидіти з онуком хоча б годинку, у бабусі знаходяться невідкладні справи. Можливо, що в свій час цієї бабусі її батьки теж не допомагали у вихованні дітей, тому вона платить своїм дітям тією ж монетою. Але треба пам'ятати, що такий порядок в сімейній системі - це не назавжди і не на все покоління. Наскільки батьки зможуть сказати бабусі, що вона їм потрібна, що вона - невід'ємна частина родини, настільки у неї з'явиться бажання брати участь у вихованні онуків, розуміння того, що онуки - радість, а не привід для чергової сварки.

    2. Бабуся і дідусь - зло. Нерідко зустрічаються сім'ї, в яких діти відсторонюються від батьків, тому що свого часу натерпілися від них горя. Вони впевнені, що спілкування з бабусею - пияком і дідусем - тираном нічого хорошого дитині не принесе. Як же бути? Можна захиститися від частого спілкування з такою бабусею, але повагу і вміння прийняти її з усіма слабкостями і недоліками повинно бути сформовано. Потрібно сказати собі: "Так, мені як мамі, це не подобається, але бабуся - частина моєї особистої історії, відкидаючи її - ми відкидаємо самих себе".

    Ховати дитини від батьків чоловіка і від нього самого властиво також розведеним жінкам. Таким методом вони домагаються лише того, що формують у дитини комплекс страуса, який ховає голову у важкій ситуації. Вихід із конфліктної ситуації може бути різним: поступитися, піти на компроміс або співпрацю, втекти від конфлікту.

    3. Буває, що бабусі- дідусі намагаються замінити живих батьків. Не склалося у дочки сімейне життя з батьком дитини, а тут підвернувся хороша людина. Бабуся пропонує: давай я заберу дитину, а ти лад своє життя і не хвилюйся. Тим самим бабуся перекладає відповідальність за виховання дитини на себе. Це помилкова установка - у кожного повинна бути своя відповідальність.

    Виховання - це метод проб і помилок, але в першу чергу - це знання, а також уміння застосувати ці знання на практиці. Не потрібно спеціально виховувати, потрібно допомагати рости і розвиватися нашим дітям. І вийде найвдаліший результат, якщо панує повага, довіра, розуміння двох поколінь - старшого і молодшого.

    Педагог - психолог: Дорогі бабусі й дідусі! Ми раді бачити вас на нашій зустрічі. Ви разом з дитиною проходите золоту пору його життя, наповнюєте її турботою, любов'ю і мудрістю. Ви - джерело терпіння, доброти, моральної опори і захисту своїх онуків. Ви зігріваєте теплом будинок, допомагаєте ростити онуків, ви віддаєте всі сили і тепло своїх сердець близьким і рідним, і вони вдячні вам за це.

    Сьогодні ми обговоримо проблеми, що виникають у багатьох сім'ях. Діти, їх батьки, бабусі і дідусі - як уникнути конфліктів, що виникають між ланками цього ланцюга? Яка роль бабусь і дідусів у вихованні дітей? Чи є у них взагалі якесь право втручатися у виховання або, може бути, це їх обов'язок?

    I. Давайте познайомимося.

    Коротко розкажіть про себе: Ваше ім'я, по батькові, чим Ви займаєтеся у вільний час.

    II. Притча.

    Послухайте, будь ласка, притчу.

    Все в твоїх руках

    Давним-давно в старовинному місті жив Майстер, оточений учнями. Самий здатний з них одного разу задумався: «А чи є питання, на який наш Майстер не зміг дати відповіді?» Він пішов на квітучий луг, піймав найкрасивішу метелика і сховав її між долонями. Метелик чіплялася лапками за його руки, і учневі було лоскотно. Посміхаючись, він підійшов до Майстра і запитав:

    - Скажіть, яка метелик у мене в руках: живий чи мертвий?

    Він міцно тримав метелика в зімкнутих долонях і був готовий будь-якої миті стиснути їх заради своєї істини.

    Чи не дивлячись на руки учня, Майстер відповів:

    - Все в твоїх руках.

    Пам'ятайте рада: все в ваших руках.

    III. «У кожного часу свої пісні».

    Педагог - психолог: «У кожного часу свої пісні», - так ми вирішили позначити тему розмови. І кожен, зрозуміло, щиро вважає, що ці пісні кращі.

    Про розбіжності поколінь сказано і написано чимало. Протягом всієї історії людства старші нарікали на те, що молоді до них недостатньо шанобливі, відмовляються слідувати добрим старим традиціям і зразкам поведінки. Ранні приклади цих нарікань зафіксовані ще староєгипетськими ієрогліфами і фінікійської клинописом. Але якби кожне нове покоління дійсно було гіршим за попередній, то рід людський давно б зійшов нанівець. На щастя, відбувається протилежне, і відбувається багато в чому завдяки тому, що молодь в усі часи прагне переосмислити досвід старших і перевершити їх досягнення. Втім, у міру накопичення власного досвіду кожне покоління стає більш консервативним і втрачається перед юнацьким азартом наступного.

    Такий непорушний закон взаємини поколінь, і він із завидною постійністю втілюється майже в кожній родині. Так що розбіжність у поглядах - справа цілком природне і зрозуміле.

    Заперечувати величезну роль бабусь в справі виховання підростаючого покоління просто безглуздо. У нашій країні це безглуздо подвійно, оскільки більшість молодих сімей взагалі не в змозі без допомоги бабусь забезпечити дитині нормальні догляд і виховання.

    Ми провели анкетування бабусь, дідусів, батьків і зараз готові познайомити вас з результатами (результати анкетування).

    IV. конфліктні ситуації

    Педагог - психолог: Шановні співрозмовники! Тепер прийшов час висловитися вам. Як ви думаєте: чому виникають конфліктні ситуації? Що може стати причиною взаємного нерозуміння?

    «У більшості випадків доводиться шкодувати, що сварка була припинена на початку», - стверджував Л. Н. Толстой. Щоб нам не довелося ні про що шкодувати, пропоную спробувати розібратися, які педагогічні методи один одного ви не схвалюєте, а які - викликають повагу. Як би вчинили Ви?

    Ситуація перша: Дитина не прибирає іграшки. Як вчинити мамі - покарати фізично або змусити прибирати? Обговорення ситуації.

    Ситуація друга: Дитина влаштував істерику в магазині, вимагає купити що-небудь. Як вчинити мамі - поступитися чи ні? Обговорення ситуації.

    Ситуація третя: Вранці, збираючись в дитячий сад, дитина відмовляється одягати приготовлену одяг. Як вчинити мамі? Обговорення ситуації.

    Ситуація четверта: Ви прийшли за дитиною в дитячий сад, а він відмовляється йти з Вами. Дитина вимагає, щоб прийшла мама. Ваші дії?

    Обговорення ситуації.

    Педагог - психолог: Пропонуємо познайомити присутніх з підсумками роздумів.

    Педагог - психолог підводить підсумок.

    А зараз ми запропонуємо на ваше обговорення ще кілька ситуацій.

    1. Часто у дитини не одна бабуся і дідусь, і кожному хочеться бути найулюбленішим для онука. А виражається це суперництво між родичами так: «Кого ти найбільше любиш: бабу Віру або бабу Світлану?», - ревниво допитує онука то одна, то інша бабуся. Одна задаровує онука іграшками, інша - солодощами. У дитини вже виробилася звичка заглядати в сумку і задавати незмінний питання: «А що ти мені принесла?».

    Питання: Висловіть свою думку про дану ситуацію, шановні бабусі. Розкажіть про свій досвід стосунків з дитиною. (Обговорення ситуації).

    2. Якось прийшла бабуся за онуком в дитячий сад. До вечора потепліло і хлопчикові дозволили не надягати курточку і шапку.

    - На, бабуся, неси! А я так піду.

    - Я думала, ти не тільки мій помічник, але і бабусин, - сказала вихователька.

    Хлопець засоромився і сказав: «Давай, бабуся, я сам сумку понесу!».

    - Гаразд, гаразд, - каже з іронією бабуся

    - Ну, як же, він і мені допомагає і малюкам теж, - продовжує вихователька, - він же великий і сильний.

    Бабуся невдоволено махнула рукою:

    - Який він зараз помічник! Ось підросте і стане помічником. А поки він ще зовсім маленький!

    Хлопчик розгублено дивиться то на виховательку, то на бабусю: як вчинити? Потрібного рішення він прийняти не встигає: бабусина рука наполегливо підштовхує його в спину, назустріч до розчинених дверей.

    Хлопчик стрімко вибігає в двері, не озираючись, вигукує:

    - А я ще зовсім маленький!

    Питання: Чи є помилки в словах і вчинках бабусі по відношенню до дитини? Чому одні діти розпещені, а інші ні? Де коріння розбещеності, звідки вони йдуть? (Обговорення ситуації).

    3. В автобус увійшли бабуся з онуком. Пасажири звільнили місце і хлопчина тут - же сів. Бабуся, поставивши сумку йому на коліна, встала поруч.

    Пасажири переглянулися: «Ми поступилися місцем твоєї бабусі. Вона, напевно, втомилася ». «Ти вже великий», - додав хтось.

    - Нічого, я постою, - сказала літня жінка. - Який же він великий, це він такий рослий. Бабуся мимоволі підтискає губи, звертаючись до онука, який має намір стати: «Сиди, сиди, всім не науступаешься».

    Питання: Уявіть, що ви увійшли в вагон зі своїм онуком. Ваша думка про дану ситуацію. (Обговорення ситуації)

    Шановні бабусі! На ваших столах лежать конверти з корисними порадами. Ми пропонуємо вам обговорити їх (Обговорення корисних порад).

    V. Гостре блюдо.

    Пропонуємо всім взяти участь.

    Якщо Ви отримаєте перечницю з питанням, це не означає, що обов'язково потрібно відповідати на нього. Якщо Ви не хочете висловлювати свою думку, то можете передати перечницю далі по колу. Бажаючі можуть доповнити відповідь.

    питання:

    1. Що краще: читати або розповідати дітям казки?

    2. Чи потрібно захищати онука в його присутності, якщо батьки його покарали?

    3. Як часто говорити внучатам «Не можна»?

    4. Про що запитати дитину, що прийшов з дитячого садка?

    5. Чи розповідати дітям про поганих вчинках їх батьків в дитинстві?

    6. Чи можна розповідати страшні історії або казки на ніч?

    7. Чи можна потай від батьків дозволити онукові то, що вони заборонили?

    Педагог - психолог: Що ж. ... Прийшов час зробити остаточні висновки і підвести підсумок.

    Кожна сім'я - це цілий світ зі своїми правилами і традиціями, зі своїми проблемами. Немає рецептів, які підходили б абсолютно для всіх. Але є закони і правила, які дотримуватися потрібно завжди.

    1. Відповідальність за дітей несуть, насамперед, батьки. Вони відповідають і за здоров'я, і за виховання, і за поведінку дітей. Тому в складному організмі, яким є сучасна сім'я, бабусі і дідусі, як би не була велика їх досвід, мають право дорадчого, а не вирішального голосу.

    2. Молоді батьки, які намагаються виховати дитину самостійно, безумовно, мають рацію. Але часто - тільки теоретично. Діти вимагають часу. А у сучасних батьків його, як правило, немає.

    Практично куди легше зробити все за малюка, ніж домогтися, щоб він систематично - не в порядку гри на один день, на один ранок - виконував певні вимоги.

    Те, чого хочуть молоді батьки, в більшості випадків правильно, - але неймовірно важко! Психологічно важко. Якщо врахувати, що батьки спілкуються з дітьми «впритул» лише у вихідні дні і після роботи, - та й в цей час у них багато різних справ, і діти бувають надані бабусям і дідусям, навіть коли мама і тато вдома, - стане ясно, як важко доводиться дідусям і бабусям. Тому потрібно бути вдячними бабусям і дідусям за їх великий, але нікому не відомий працю.

    3. Коли молоді скаржаться на своїх батьків, на їх «застарілі» методи виховання, вони не враховують такого моменту: якби вони самі займалися дітьми - тільки дітьми! - вони не уникли б багатьох помилок, на які скаржаться. Їм просто не вистачило б терпіння, спокою, вони б смикали дітей, думаючи, що досить два-три рази повторити наказ - і відразу виробиться той автоматизм, якого практично ми добиваємося десятиліттями ... Пішов би в хід і ремінь, і окрики ...

    4. Треба намагатися, щоб діти не побачили, не відчули розбіжностей між дорослими - вони адже дуже швидко стануть на них спекулювати.

    5. Бабусі і дідусі потребують тактовному ставленні до них. Якщо ви підвищили голос на свою матір або батька в присутності сина (і навіть у відсутності) - вважайте, що коли-небудь ваш син підніме голос на вас. Коректність можна прищепити дітям одним-єдиним способом: самим бути коректними.

    6. Не забувайте про таке явище, як поезія старості. Є великий сенс в тому, що людина на схилі років стає м'яким, терплячим. Позбавляти дітей цього людяного, поетичного впливу нерозумно і негуманно - не кажучи вже про самих бабусь, для яких онуки стають сенсом життя і прикрасою старості.

    7. При тактовному поведінці батьків бабусі і дідусі можуть багато внести в молоду сім'ю. А щоб на педагогічному рингу не було кривавих баталій, візьміть за основу поведінки мудру пораду.

    Рада бабусям і дідусям: Ви вже були батьками, виконували цю роль, як вміли і як могли. Тепер - черга ваших дітей.

    Не забувайте про те, що прийде час, і ви об'єднаєтеся, тому що ваш улюблений син і онук уже сам буде вирішувати проблему батьків і дітей. І в таборі батьків ви будете разом. Тому що у них, ваших дітей і онуків будуть зовсім інші пісні. Про це - вірш Л. Рубальской.

    «Ми з дідом»:

    Мій дід сучасний і зовсім не старий.

    Туристські пісні співає під гітару.

    Він в джинсах, як я, ходить влітку на дачі.

    Ми з дідом друзі, тільки от біда:

    Йому все здається, що ми не те читаємо,

    Йому все здається, що ми не в то граємо,

    Йому все здається, не ті співаємо ми пісні,

    І у нього все в дитинстві було цікавіше.

    Ми з дідом проводимо удвох тренування

    І плутаємо навіть часом кросівки.

    У комп'ютерах дідові все просто і ясно,

    І все ж він часто бурчить незгодна.

    Йому все здається, що ми не те читаємо,

    Йому все здається, що ми не в то граємо,

    Йому все здається, не ті співаємо ми пісні,

    І у нього все в дитинстві було цікавіше.

    Виховання - це метод проб і помилок. Але в першу чергу - це знання, а також уміння застосувати ці знання на практиці. Не потрібно спеціально виховувати, потрібно допомагати рости і розвиватися нашим дітям. І вийде найвдаліший результат, якщо панує повага, довіра, розуміння двох поколінь - старшого і молодшого.

    Бережіть один одного, добротою зігрівайте!

    Бережіть один одного, ображати не давайте.

    Бережіть один одного, суєту забудьте.

    І в хвилину дозвілля поруч один з одним побудьте.

    Адже любов близьких, тепло рідних, добре слово, посмішка - це найдорожче, що у нас є. Ми будемо дуже раді, якщо сьогоднішня зустріч хоч трохи допоможе вам і вашим близьким. Ми підготували для вас пам'ятки для бабусь і дідусів.

    Всім дякую за увагу. Успіхів! І пам'ятайте: Все в ваших руках!

    додаток

    АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ

    1. Яка участь бабусь у вихованні Вашої дитини?

    а) Тільки вони і займаються дитиною;

    б) дають поради, які я ігнорую;

    в) дають корисні поради, до яких я прислухаюся;

    г) я роблю все, що вони радять;

    д) бабусі взагалі не втручаються в процес виховання;

    е) бабусі в цілому слідують моїм побажанням.

    Інше___

    2. Як часто Ваша дитина спілкується з бабусями?

    а) З однією з них ми живемо разом, інша приходить по вихідних;

    б) одна сидить з дитиною замість няні, інша приїжджає в гості час від часу;

    в) бабусі працюють «нянями» по черзі;

    г) зустрічається з кожної раз на місяць;

    д) зустрічається з кожної рідше, ніж раз на місяць;

    е) не спілкується ні з однією з них.

    Інше___

    3. Чи були у Вас конфлікти з бабусями на грунті виховання дітей?

    а) Постійно;

    б) рідко, тільки з принципових позицій;

    в) ні, ніколи.

    Інше___

    4. Як Ви боретеся з прагненням бабусь робити все по-своєму в вихованні дітей?

    а) зводжу до мінімуму їх спілкування з дитиною;

    б) проводжу профілактичні бесіди;

    в) кожен раз відстоюю свою позицію;

    р) котрі борюся, так як у нас немає розбіжностей;

    д) не борюся, оскільки це марно;

    е) навіщо боротися? На то і бабусі, щоб балувати дитини.

    Інше___

    Дякую за участь!

    АНКЕТА для бабусь і дідусів

    1. Яке Ваше участь у вихованні онуків?

    а) тільки я і займаюся дитиною;

    б) даю поради, які батьки ігнорують;

    в) даю поради, до яких батьки прислухаються;

    г) я роблю все, що скажуть батьки;

    д) я взагалі не втручаюся в процес виховання;

    е) батьки, в цілому, слідують моїм побажанням.

    Інше___

    2. Як часто Ви спілкуєтеся з онуками?

    а) постійно, т. к. ми разом живемо;

    б) приїжджаю в гості час від часу;

    в) зустрічаємося раз на місяць;

    д) зустрічаємося рідше, ніж раз на місяць;

    Інше___

    3. Чи були у Вас конфлікти з батьками на грунті виховання онуків?

    а) постійно;

    б) рідко, тільки з принципових позицій;

    в) ні, ніколи.

    Інше___

    4. Якщо думка батьків в питанні виховання не збігається з Вашим, які Ваші дії?

    а) зводжу до мінімуму спілкування з дитиною;

    б) проводжу профілактичні бесіди з батьками;

    в) кожен раз відстоюю свою позицію;

    р) котрі борюся, так як у нас немає розбіжностей;

    д) не борюся, оскільки це марно;

    е) навіщо боротися? На то і батьки, щоб виховувати дитину.

    Інше___

    Дякую за участь!

    Пам'ятка для бабусь і дідусів

    Дорогі бабусі й дідусі!

    Пропонуємо вам кілька порад щодо виховання онуків і внучок.

    1. Свою любов і відданість до внуків не перетворюйте на ділі в послужливість і рабську покору. Не ставайте бабусями-попустітельніцамі;

    2. Не беріть на себе дитячі турботи, які потрібні їм для самовиховання;

    3. Не балуйте їх безліччю подарунків і нескінченним доставлянням задоволення;

    4. Не проявляйте по відношенню до них дріб'язкової опіки;

    5. Розповідайте їм частіше про себе, про своє дитинство, про свою роботу;

    6. Розкрийте їм свою душу, довіряйте їм свої сумніви, жалі, переживання;

    7. ділиться секретом з ними, розповідайте і читайте їм казки, гуляйте разом з ними;

    8. Показуйте їм приклади довіри, чуйності, працьовитості;

    9. Давайте їм працювати поруч і разом з вами;

    10. Говоріть з онуками, як з дорослими;

    11. Не нагадуйте онукам про те, що вони ще маленькі. Намагайтеся залучати їх до справи, в яких вони відчують себе дорослими.

    12. Будьте, будь ласка, ввічливі, послідовні в спілкуванні з онуками.

    література

    1. Давидова О. І., Богославець Л. Г., Майер А. А. Робота з батьками в дитячому саду: Етнопедагогіческіе підхід. - М .: ТЦ Сфера, 2005. - 144с. - (Додаток до журналу «Управління ДНЗ»).

    2. Метенова Н. М. Батьківські збори в дитячому саду. - М .: «Видавництво Скрипторий 2003», 2009. - 104 с.

    3. Сімейний та батьківський клуби в дитячому саду. Методичні рекомендації. / Под ред. Н. В. Мікляева. - М .: ТЦ Сфера, 2012. - 128 с. (Бібліотека Вихователя) (9).

    Прикріплені файли:

    ppt0000001_967ad.ppt | 1910,5 КБ | Завантажено: 271


    Скачати 28,16 Kb.


    Конспект засідання батьківського клубу «Роль бабусь і дідусів у вихованні дітей»

    Скачати 28,16 Kb.