• Хід заняття

  • Конспект заняття з використанням технології АМО і ІКТ «Подорож в країну Добросвет»




    Дата конвертації12.06.2017
    Розмір9.89 Kb.
    ТипДоброта. Виховання доброти, вчимося бути добрим

    Катерина Рудишина
    Конспект заняття з використанням технології АМО і ІКТ «Подорож в країну Добросвет»

    Конспект заняття комунікативно - мовленнєвої діяльністю з використанням технології АМО і ІКТ

    «Подорож в країну Добросвет»

    Рудишина Е. В.

    вихователь

    МБДОУ «ДСКВ №68»

    Г. Братськ

    мета:

    Моральне виховання старших дошкільників за допомогою формування навичок культури поведінки.

    завдання:

    освітні:

    - Закріпити уявлення про правила культури поведінки, мовних етикетних формулах: прощання, вітання, прохання, подяка;

    - Продовжувати формувати вміння піклуватися про оточуючих, з вдячністю ставитися до допомоги;

    - Тренувати в умінні справедливо оцінювати свої вчинки і вчинки інших дітей;

    - Закріпити знання дітей про значення слів - добро, доброта, ввічливість Розвиваючі:

    -Розвивати мова дітей, вміння будувати зв'язне висловлювання, логічно оформляти в мові свої думки;

    - Розвивати почуття емпатії, здатність до співпереживання;

    - Розвивати творче мислення, вміння діяти в уявній ситуації;

    виховні:

    Виховувати у дітей духовно- моральні якості: доброту, ввічливість, повагу.

    Виховувати дружні взаємини між дітьми, шанобливе ставлення до оточуючих.

    Викликати бажання брати участь в спільних іграх.

    Хід заняття:

    Діти заходять в групу і стають в коло.

    - Доброго ранку, дорогі діти, я рада бачити вас.

    Зараз ми привітаємося, привітаємо один одного. Які слова вітання ви знаєте? (Якщо діти не можуть, вихователь починає, продовжують діти): «Здрастуйте» «Привіт», «Доброго ранку» і т д. Все вірно, хлопці. А можна привітати один одного без слів, давайте спробуємо. Будемо вітатися один з одним по колу без слів:

    - Протягнемо і потиснемо один одному руку.

    - обіймаючи один одного за талію

    -Ківнем головою.

    -Вам сподобалося вітатися?

    - Хлопці подивіться у мене в руках картинка, що на ній зображено. Вірно, хлопчик дістає цуценя з калюжі. А який вчинок зробив хлопчик? Як його можна назвати? Правильно добрий вчинок, значить добрий хлопчик. Я хочу відкрити один секрет. Цей хлопчик живе в незвичайній країні. Називається ця країна - Добросвет. Там є Привітна Річка, Дбайлива печера, Ласкаве озеро, Узлісся добрих справ, галявина Мудрості. Ви хочете побувати в цій країні?

    Давайте вирушимо туди на хмарах Добра. (Звучить минусовка пісні Шаїнського «Хмари»).

    Діти сідають на хмари (обручі і на них блакитні покривала, розташовані на килимі).

    -Сядьте зручніше, закрийте очі, глибоко вдихніть і видихніть. Уявіть, що ви сидите на пухнастому хмарі, схожому на м'яку гору пухнастих подушок. Ваші хмари повільно піднімаються в небо. Відчуваєте, як вітер обвіває ваші особи? Ви пропливає повз ласкавого сонечка, яке стосується вас своїми променями. Воно вирішило пограти з вами. Лоскоче ваші носики і вушка, погрійтеся під його промінчиками. Ось ми і дісталися з вами до країни Добросвет.

    Відкрийте очі. Подивіться, в яке гарне місце ви потрапили (картинка на мультимедіа).

    А ось і її житель Гном Веселун.

    (Звучить голос)

    «Здрастуйте, дорогі хлопці. Ми раді бачити вас в нашій чудовій країні. Ми приготували для Вас карту, яка допоможе нам в дорозі. На кожній зупинці вас чекає цікаве завдання. За кожне правильно виконане завдання ви будете отримувати один пелюстка. Якщо ви по порядку виконайте всі завдання, то зберете квітка і відгадаєте чарівне слово, яке завжди допомагає жителям нашої країни »

    - Хлопці, давайте пошукаємо, де ж ця карта? (Діти знаходять карту і розглядають її, знаходять на карті цифру один, шукають таку ж в групі)

    - Подивіться - це Привітна річка. У ній плаває пелюстка із завданням: «Переправитися через річку вам допоможе місток ввічливості. За кожну правильну відповідь, ви можете брати по одній дощечці ».

    питання:

    - Як можна «по-доброму» попрощатися з товаришем?

    - Кого можна назвати доброю людиною?

    - Що потрібно зробити, щоб людина посміхнувся?

    - Що ми говоримо, коли ненавмисно один одного скривдимо?

    Яке слово вимовляємо, коли про щось просимо?

    Діти відповідають на питання і будують місток. Перевертають пелюстка, а там буква Д.

    - Вирушаємо далі. Шукаємо на мапі цифру 2. Зараз ми вирушимо в Турботливу печеру (діти сідають на стільчиках підлозі кругом) Діти, подивіться на екран, тут зображені різні предмети (лійка, зерно, аркуш паперу, книга). Які добрі вчинки можна зробити за допомогою цих предметів. На екрані по черзі з'являються предмети, діти дають варіанти, вихователь перевіряє відповідь на екрані. (Варіанти: можна полити квіти, зерном погодувати птахів, намалювати малюнок другу, книгу починають) А як ви думаєте, чому назвали цю печеру називають «Турботливою» Звичайно, ми своїми добрими вчинками про кого - то або про що - то піклуємося. Діти, а про вас хто - небудь піклується? (відповіді дітей).

    Подивіться, з'явився наступний пелюстка з буквою О.

    - Третя зупинка «Ласкаве озеро». Це чарівне озеро. Той, хто потрапляє в нього, може скупатися в добрих, ласкавих словах. Щоб отримати третій пелюстка, треба сказати якомога більше добрих слів своїм друзям.

    Діти стають в коло. Одна дитина в центрі (за умовою: той, у кого найдовше волосся, той, у кого більше всіх гудзиків на сорочці, плаття і т. П.). Діти погладжують його руками, зображуючи хвилі, і кажуть добрі слова, компліменти: хороший, ласкавий, уважний, турботливий і т. П.

    - Дуже добре. Ви сказали стільки добрих слів своїм друзям. За це Гном Веселун подарував вам третій пелюстка. Яка на ньому буква (Б).

    -А зараз трохи відпочинемо. У мене є незвичайний м'яч (півколом стоячи) Третя зупинка «Узлісся добрих справ». На ній діти знаходять «М'ячик добрих справ».

    -Давайте пограємо. Я буду кидати м'яч і називати не добрі справи.

    А ви, піймавши його, повинні сказати навпаки.

    Діти грають, підбирають антоніми:

    Розірвати книгу - склеїти

    Штовхнути - обійняти

    Сумувати - радіти

    Посміхатися - плакати

    Нагрубити - вибачитися

    Сваритися - миритися

    - Чудово пограли. А ось і четвертий пелюстка. (Буква Р).

    - Давайте подивимося на карту. У нас залишилася ще одна зупинка під цифрою 5.

    Діти знаходять цифру 5. Хлопці, подивіться - це галявина Мудрості.

    На екрані з'являтися Гном Веселун.

    -Що б отримати останню букву і вгадати головне слово нашої країни, вам треба відгадати прислів'я. Я почну прислів'я, а ви закінчуйте, піднявши руку, відповідайте.

    - Погано жити без турбот, зле - без доброго слова.

    - Ласкаво творити - себе веселити.

    - Добре діло - велике щастя.

    - Чого собі не хочеш, того й іншому не роби.

    - Доброму завжди добро.

    - Життя дане на добрі справи.

    - Світ не без добрих людей.

    - Худо тому, хто добра не робить.

    - Давайте ніколи не будемо забувати добрі і ввічливі слова, будемо частіше їх говорити один одному. А ось і остання буква нашого чарівного слова (з'являється пелюстка з буквою О)

    - Діти викладають пелюстки і читають слово.

    Яке слово є головним в країні Добросвет? Хто вже зміг здогадатися? (ДОБРО)

    Гном Веселун: Так, слово ДОБРО - головне слово в нашій країні. Воно допомагає нам робити добрі справи і робити добрі вчинки. Зберіть з цих пелюсток квітка ДОБРА і нехай він живе у вашій групі і допомагає вам робити добрі справи. До побачення.

    - Ну що ж, хлопці, ось і закінчилася наша подорож по країні Добросвет. Пора повертатися в дитячий сад. Наші хмари добра чекають нас. Закрийте очі, сядьте зручніше, закрийте очі і подумайте, які добрі вчинки ви сьогодні зробили і пообіцяйте собі, що ніколи не будете робити злих вчинків. (Під музику Шаїнського діти «повертаються» в дитячий сад).

    Відкривайте очі хлопці. Ось ми і повернулися в дитячий сад. Давайте побудуємо «Піраміду дружби і добра» (подаю дітям свою долоню, вони кладуть зверху свої долоньки).

    - Відчуваєте, як тепло моїх рук ніжно переходить до ваших рук? Скажіть, щоб ви хотіли побажати один одному?

    Подивіться, в нашій групі з'явилися сонечко і хмаринка.

    Вони з'явилися не просто так. Якщо ви вважаєте, що впоралися сьогодні з усіма завданнями, що вам було легко і у вас гарне і веселий настрій, прикріпіть промінчик до сонечка. А якщо хто - то зазнавав труднощів, було складно, і немає настрою, прикріпіть крапельку до хмаринці.

    (Звучить пісенька Кота Леопольда «Якщо добрий ти!»)

    Чудово, я бачу, що ви задоволені собою і вас гарний настрій, тому наше сонечко таке яскраве і променисте.





    Конспект заняття з використанням технології АМО і ІКТ «Подорож в країну Добросвет»