Скачати 13.05 Kb.

Конспект заняття з виховання культури поведінки у дітей «Карлсон в гостях у дітей» (1 частина)




Дата конвертації17.07.2017
Розмір13.05 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Скачати 13.05 Kb.

Олена Отрощенко
Конспект заняття з виховання культури поведінки у дітей «Карлсон в гостях у дітей» (1 частина)

частина 2

Дівчатка, здрастуйте! Пропоную Вашій увазі заняття з виховання культури поведінки у дітей, які я почала складати для мого досвіду роботи на тему "Виховання культурно-моральних цінностей у дітей 3-7 років"

1. «Карлсон в гостях у дітей».

Програмне зміст. Продовжувати вчити дітей вживати слова, що виражають прохання, подяку ( «будь ласка», «дозвольте, будь ласка»). Продовжувати вчити вітатися і прощатися, вживати слова «здрастуйте», «до побачення».

Посібники. Лялька Карлсон.

хід заняття

Вихователь. До нас в гості прилетів Карлсон, який живе на даху. Він вміє літати, але не знає важливих слів. Давайте його сьогодні навчимо ввічливості і подружимося з ним.

Вихователь (звертається до ляльки). Поздоровайся з дітьми.

Карлсон. А я і не знав, що потрібно вітатися. Привіт, хлопці!

Вихователь. Коли приходять гості, що їм говорять, як їх запрошують?

Діти. Потрібно сказати: «Проходьте, будь ласка» - і подати стілець.

Вихователь. Правильно. І ще треба сказати: «Сідайте, будь ласка». А ти, Карлсон, повинен відповісти дітям: «Спасибі».

Карлсон. Дякую за запрошення і за те, що на стілець посадили.

Вихователь. Хлопці, Карлсон у нас ласун. Він дуже любить варення.

Карлсон. А у вас є варення?

(Педагог ставить на стіл банку з «варенням». Карлсон лізе в неї рукою.)

Вихователь. Хлопці, поясніть Карлсон, як треба поводитися за столом. (Діти розповідають, що потрібно підв'язати серветку, покласти варення на блюдце і ложкою їсти його з чаєм, при цьому треба ввічливо просити, дякувати.)

Карлсон. Спасибі хлопці. Мені було з вами дуже добре. Можна я ще раз прилечу до вас в гості? Ви мене навчили поводитися за столом, бути ввічливим.

Вихователь. Коли йдуть з гостей, що треба сказати?

Діти. До побачення.

2. «Знайомство з ножем».

(Комплексне заняття для молодшої групи)

Мета. Ознайомити дітей з прийомами використання столового ножа, навчити робити бутерброд з маслом. Виховувати самостійність.

Матеріал. Вирізаний з картону ніж -человечек (з руками, намальованим обличчям, краваткою); красиво оформлений паперовий пакет, ширма для настільного лялькового театру. Ложка, вилка, маслянка з маслом, солодкий чай. На кожну дитину - шматочок хліба, пиріжкова тарілка, чашка з блюдцем, два столових ножа (один - для розглядання, інший - для роботи).

хід заняття

Вихователь пропонує знайти в ігровому куточку паперовий пакет (з картонним ножем всередині). Діти знаходять пакет і приносять його вихователю.

Вихователь. Давайте подивимося, що в цьому пакеті. (Відкриває пакет разом з дітьми. Дістає ніж-чоловічка.) Як ви думаєте, хто це? (Ніж.) Правильно. Давайте сядемо і будемо слухати цього пана. Дізнаємося, навіщо він до нас прийшов.

Діти проходять до стульчикам і сідають. Використовуючи ширму для настільного театру, вихователь від імені ножа розмовляє з дітьми.

Ніж. Привіт, діти! Ви впізнали мене: я - столовий ніж. Ви знайомі з моїми сестрами

- виделкою і ложкою? (Так.) Для чого вони потрібні? (З ними зручно їсти.) Правильно. Вилка і ложка допомагають під час їжі. Я теж хочу вам допомагати. Подивіться (показує ложку і вилку, ми з сестричками схожі? (Відповіді дітей. Вихователь звертає увагу на наявність ручок у ложки, вилки, ножа - вони необхідні.)

Але у мене ще є лезо. З одного боку воно гостре, щоб можна було різати м'ясо, відрізати хліб. Я допомагаю людям з давніх-давен і сподіваюся, що і з вами ми подружимося.

Тепер мені пора йти до інших дітей. Але я хочу залишити вам в подарунок своїх молодших братів. (Вихователь показує гарну коробку з набором ножів.) Постарайтеся подружитися з ними. До побачення!

Вихователь. Спасибі тобі, пане Ніж! (Ніж ховається за ширмою. Вихователь дістає з коробки ножі і роздає по одному кожній дитині.) Поторкайте ніж. Який він? Легкий або важкий? Теплий або холодний? З чого він зроблений? (Відповіді дітей.) Подивіться, у ножа є ручка і лезо. Покажіть ручку, потім лезо. (Діти виконують завдання.) З одного боку лезо гостре. З ножем треба поводитися дуже обережно. Покладіть ножі на мій стіл. (Діти виконують. Входить помічник вихователя з нарізаним хлібом і маслом в маслянки.) Хочете зробити бутерброд? (Так.) Сідайте на свої місця. (Вихователь роздає інші, чисті ножі. Показує кожній дитині правила приготування бутерброда: шматочок хліба кладуть на тарілку, притримують однією рукою, а ножем, тримаючи його в іншій руці, намазують масло. Діти повторюють її дії.) Які молодці! Ви навчилися намазувати масло на хліб, як дорослі. Тепер ви завжди можете користуватися ножем!

Проводиться чаювання з бутербродами.

3. «Який прекрасний цей світ!» (Комплексне заняття).

Цілі: виховувати дбайливе ставлення до природи, здатність відчувати її красу і милуватися нею; пояснити необхідність існування всіх живих істот в природі; ознайомити з правилами екологічно грамотної поведінки.

Обладнання: іграшковий ельф, якого педагог тримає в руках і сам озвучує; 2 кошики; горіхи; вирізані з цупкого паперу головки квітів: ромашок, дзвіночків, тюльпанів.

Підготовча робота: розучити з дітьми вірші, пісні: «Ми - квіточки», слова і музика Алпаровой, «Великий хоровод», музика Чичкова.

хід заняття

Діти входять в зал, сідають на стільчики.

Ведучий: Хлопці, ви любите казки? А хто з вас знає казку про Машу і ведмедя або казку про трьох поросят? Де відбувається дія цих казок? Ви чули коли-небудь казку про маленького ельфа? А хочете, щоб я вам її розповіла? Тоді слухайте, мені знадобиться ваша допомога.

Педагог бере іграшкового ельфа і розповідає казку:

Одного разу, раннім весняним ранком на лісовій галявині народився маленький квітковий ельф. Він був дуже маленький і нічого в житті не знав. Розплющивши очі, він побачив блакитні чашечки квітів. Що це, мама? », - запитав Ельф. "Це квіти. Вони називаються проліски », - сказала мама. «А що таке проліски? Що таке цисти? », - запитав Ельф. «А ось послухай», - відповіла мама.

Ще на темних гілках нирки сплять, В тіні дерев сніг лежить як і раніше, Але як квочка крихітних курчат, Весна на сонці вивела проліски. Я їх шукав, напевно, півдня. Я їх знайшов!

Але як до них доторкнутися?

Вони, живі, дивляться на мене, вони ось-ось готові посміхнутися. Я не можу прийти додому з квітами І зроблю інший подарунок мамі.

Ельф: А що буде, якщо зірвати квітку?

Дитина: Квітка на лузі

Я зірвав на бігу.

Зірвав, а навіщо -

Пояснити не можу.

У склянці він день постояв

І зів'яв.

А скільки б він на лузі

Простояв?

Ельф: А що, квіти самі ростуть і доглядати за ними не треба?

Дитина: Від спеки, від задухи

Донизу хиляться квіти.

Маша встала з лави,

Полила квіти з лійки.

Маша дивиться - все в порядку,

Напилися квіти на грядці.

Пісня про квіти. Гра «Метелики і квіти».

Ведучий: Ельфу дуже сподобалися квіти і метелики, які пурхають з квітки на квітку. І тут він побачив на квітці бджолу і дуже злякався. Чого він злякався?

Дитина: Мене вжалила бджола.

Я закричав: «Як ти могла!»

Бджола в відповідь: «А як ти міг

Зірвати улюблений мій квітка?

Адже він був мені ужжжасно нужжжен.

Я берегла його на ужжжін ».

Ведучий: Ельф побачив пташок і вирішив, що це великі бджоли. І просить про них розповісти.

1-й дитина: Прилетіла до Віри в гості

Плиска - довгий хвіст.

Те знайде на грядці насіння,

Те поспішає кудись у тінь.

Довгим хвостиком весь час

Їй похитувати не лінь.

2-й дитина: Юрка з нашого двору

Снігура зловив вчора,

Всім хвалитися почав

Ось!

У клітці він тепер живе!

Але хлопці зашуміли,

3-й дитина: Що ти, Юрка, справді

Замкнув в клітку Снігура?

Відпусти, не муч даремно!

Снігурі ж не іграшки,

Наші гості - снігурі!

Ти б краще не пастки,

А годівниці майстрував.

Ведучий: Дивиться ельф, а в дереві дупло. Захотів він дізнатися, хто в дуплі живе. Дитина: Господиня, білочка в лісі

Горіхи збирала,

Вона в лісі тому кожен сук

І кожен кущик знала.

Одного разу в ліс противний тип

Прийшов з великою торбою.

Недбало збив ногою гриб

І говорив так голосно.

дитина

Став гнути Орешин - зламав,

Потім заліз на гілки

І все горіхи обібрав,

Не думаючи про білку.

Відкинув кущ він, як ведмідь,

Пішов собі, задоволений,

А бідній білку і дивитися

На це було боляче.

Гра «Збери горіхи для білки"

Ведучий: Ельф дуже злякався, але мама заспокоїла його. Вона сказала, що поганих людей не так вже й багато, хороших людей набагато більше.

1-й дитина: Я на кущі біля джерела

Чи не торкнув мережі павука,

Я подивилися на мурах.

У них доміще - будь здоров.

Я довго по лісі крокував

І нікого не налякав.

Ніде води я не замутив,

У лісі я просто погостював.

2-й дитина: Я знайшла в лісі кошеня,

Він нявкав тонко, тонко,

Він нявкав і тремтів.

Може бути, його побили,

Або в будинок пустити забули,

Або сам він втік.

3-й дитина: День з ранку стояв непогожий,

Калюжі сірі всюди.

Так і бути, звір нещасний,

Допоможу твоїй біді!

Я взяла його додому,

Нагодувала досхочу,

4-й дитина: Скоро став кошеня мій

Чудо просто.

Шерсть, як оксамит,

Хвіст трубою.

До чого ж гарний собою!

Ведучий: І побачив маленький ельф, як багато всього цікавого на його галявині, але ніяк не міг зрозуміти, як уживаються разом і бджілка, і білка, і жуки, і пташки.

Дитина: Один маленький мишеня,

І маленький жабеня,

І крихітний зозуленя

Живуть, не заважаючи один одному,

Оскільки в норі мишеня,

Біля річки жабеня,

І високо зозуленя

У чиємусь сидить гнізді.

Ведучий: Всі вони живуть в одному будинку, який називається ліс. Ліс - наше багатство.

4й дитина: Лісі - низький уклін.

Всі хвороби лікує він.

У ньому знайде порятунок кожен

І від спеки, і від спраги,

Як нектар, нулі солодкі

З лісового джерела.

5-й дитина: Чисте повітря і краси

Дівочої лісової природи

Від втоми позбавлять,

Настрій поправлять.

Відпочити дадуть душею,

Вселять радість і спокій.

6-й дитина: Це казкове царство,

Де кругом ростуть ліки.

У кожній травичці, в кожній гілці

І мікстура, і таблетки.

7-й дитина: Ну а чим, як, що лікувати,

Може дятел навчити.

Всі цілющі растенья

Знає він без винятку.

Розумний дятел буде радий

Навчити всьому хлопців.

8-й дитина: Потрібно тільки не лінуватися,

Потрібно тільки навчитися

Знаходити в лісі растенья,

Що придатні для лікування.

Гра «Посади квіти»

Ведучий: Ось який великий цей світ, який нас оточує. І в ньому все, все потрібні.

1-й дитина: Все-все,

Все на світі,

На світлі потрібні.

І мошки

Чи не менше потрібні, ніж слони.

Не можна обійтися

Без чудовиськ безглуздих,

І навіть без хижаків

Злих і лютих.

Потрібні все на світі

Потрібні все підряд.

Хто робить мед і хто робить отруту.

2-й дитина: Кепські справи у кішки

Без мишки.

У мишки без кішки

Чи не краще справи.

Так! Якщо ми з кимось

Не дуже дружні

Ми все-таки дуже

Один одному потрібні.

І, якщо нам хтось зайвим здається,

Те це, звичайно, помилкою виявиться.

Ведучий: Ельф сказав мамі: «Хочу, щоб цей світ був тільки моїм». «Він і так твій, і мій, і всіх-всіх на світі. Він належить всім », - відповіла мама.

Дитина: Якщо гроші накопичити,

Можна багато купити.

Будинок, одяг і завод,

Літак і пароплав.

Але не можна купити росу,

Пташиний спів в лісі,

І не сховаєш в гаманець

Родничок і метелик.

Ведучий: Ельф дивиться на світ широко відкритими очима. Йому дуже подобається світ, в якому він живе. Він обіцяє берегти JTOT світ. А зараз йому пора спати, адже він ще зовсім маленький.

Пісня "Великий хоровод"



Скачати 13.05 Kb.


Конспект заняття з виховання культури поведінки у дітей «Карлсон в гостях у дітей» (1 частина)

Скачати 13.05 Kb.