Конспект заняття з валеології для старшого дошкільного віку «Моє здоров'я-моє багатство»




Дата конвертації18.04.2017
Розмір9.52 Kb.
ТипВалеологія

Ксенія Сімашіна
Конспект заняття з валеології для старшого дошкільного віку «Моє здоров'я-моє багатство»

Конспект заняття по пізнавальному розвитку для старшого дошкільного віку на тему: «Моє здоров'я - моє багатство»

Мета: формувати уявлення дітей дошкільного віку про здоров'я як однієї з головних цінностей людського життя; розвивати вміння виділяти компоненти здоров'я людини і встановлювати їх взаємозв'язок; закріпити основні поняття: «особиста гігієна», «вітаміни», «корисні продукти», «здоровий спосіб життя»; виховувати у дітей навички і потреби здорового способу життя.

Попередня робота: перегляд ілюстрацій на тему «Моє здоров'я - моє багатство», читання книги «Мойдодир» К. Чуковського, бесіда «Що таке здоров'я».

Методичні прийоми:

1. Сюрпризний момент.

2. Ігровий момент

3. Гра «Абсолютно вірно!»

4. Физминутку

5. Д / і «Вгадай загадку».

хід заняття

Вихователь: Хлопці, сьогодні вранці, коли я йшла в дитячий сад, я зустріла Чебурашку. Він прийшов до вас в гості, щоб попросити допомоги. Виявляється, Крокодил Гена захворів. Давайте розповімо Чебурашку, що потрібно робити, щоб не хворіти. Сьогодні ми вирушимо з вами в подорож до міста Здоров'я.

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що таке здоров'я? (Відповіді дітей).

Діти: Так! Здоров'я це бути здоровим, не хворіти.

Вихователь: Здоров'я - це коли у вас гарний настрій. Здоров'я потрібно всім - і дітям, і дорослим, і навіть тваринам. Що потрібно робити, щоб бути здоровим? Я вам скажу, хлопці. Потрібно хотіти і вміти піклуватися про своє здоров'я. Якщо не стежити за своїм здоров'ям, можна його втратити.

Тільки ви скажіть на милість:

Шлях до загадкової країні,

Де живе здоров'я ваше,

Чи всі знають? Дружно скажімо ...

Діти відповідають «Так».

Вихователь: Щоб потрапити в місто Здоров'я, потрібно взятися за руки, закрити очі і сказати чарівні слова: «Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі!»

Діти: «Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі!»

Вихователь: Ось ми з вами і опинилися в місті Здоров'я. Хлопці, а ось і наш маршрут. Давайте подивимося на карту нашої подорожі. Подивіться, скільки тут різних вулиць. (Вихователь разом з дітьми розглядає карту-схему)

Хлопці, перша вулиця з якої ми почнемо нашу подорож, це вулиця Вітамінна. Давайте ми Чебурашку розповімо, що ж таке вітаміни і для чого вони потрібні нашому організму.

Вихователь: Чебурашка, зараз тобі хлопці розкажуть, як треба харчуватися, щоб бути здоровим.

Діти: Щоб бути здоровим, необхідно правильне харчування. Треба знати, які продукти можна їсти, а які шкідливі для здоров'я.

Вихователь: Хлопці, скажіть Чебурашку, які продукти корисні для нашого організму, а які шкідливі.

Діти: відповіді дітей.

Вихователь: Діти, які вітаміни ви знаєте? (Відповіді дітей.)

- Хлопці, а для чого потрібні вітаміни?

Діти: відповіді дітей. (Щоб зміцнювався наш організм, було міцне здоров'я).

Вихователь: Правильно, вітаміни зміцнюють весь наш організм, організму легше боротися з хворобами. Треба їсти більше овочів і фруктів.

Вихователь розповідає дітям, що в них багато вітамінів А, В, С, Д. Пояснює в яких ще продуктах вони містяться і для чого потрібні.

Вихователь: Вітамін А - морква, риба, солодкий перець, яйця, петрушка. Важливо для зору.

Вітамін В-м'ясо, молоко, горіхи, хліб, курка, горох (Важливо для серця).

Вітамін С - цитрусові, капуста, цибуля, редис, смородина (від застуди).

Вітамін Д - сонце, риб'ячий жир (Важливо для кісточок).

Хлопці, послухайте вірш «Вітаміни»

Пам'ятай істину просту -

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або сік чорничний п'є.

Дуже важливо спозаранку

Є за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам,

І не тільки вранці.

Від застуди і ангіни

Допомагають апельсини,

Ну а краще з'їсти лимон

Хоч і дуже кислий він.

Дорогий наш Чебурашка і хлопці, запам'ятайте, потрібно їсти тільки корисні продукти, багаті вітамінами.

А зараз, пограємо з вами у гру «Абсолютно вірно!» І ти Чебурашка грай разом з нами.

Гра «Абсолютно вірно!»

Вихователь зачитує чотиривірші про продукти. Якщо в них йдеться про корисні речі, діти всі разом говорять: «Правильно, правильно, цілком правильно!» А якщо про те, що для здоров'я шкідливо, діти мовчать.

1. Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік,

І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий ( «Правильно, правильно, цілком правильно!»)

2. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке любити

Їж цукерки, жуй ірис, стрункий, стань як кипарис (Діти мовчать)

3. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте рада:

Їжте фрукти, кашу з маслом, рибу мед і виноград ( «Правильно, правильно, цілком правильно!»)

4. Немає корисніше продуктів - смачних овочів і фруктів.

І Сергієві і Ірині всім корисні вітаміни ( «Правильно, правильно, цілком правильно!»)

5. Наша Люба булки їла і жахливо розтовстіла.

Хоче в гості до нас прийти, та в двері не може проповзти (Діти мовчать)

6. Якщо хочеш бути здоровим, правильно харчуйтеся,

Їж побільше вітамінів, з хворобою не знайся ( «Правильно, правильно, цілком правильно!»)

Вихователь: Молодці, ви все впоралися із завданням.

Давайте продовжимо нашу подорож і вирушимо на іншу вулицю, яка називається Фізкультурна.

Якщо людина буде займатися спортом, він проживе довше. Потрібно обов'язково робити ранкову гімнастику. Корисно обтиратися рушником, частіше грати в рухливі ігри.

Физкультминутка

Вранці зарядку роби (нахили в перед)

Будеш сильним,

Будеш сміливим.

Прожену залишки сну

Ковдра в сторону, (повороти тулуба в сторони ліво / право)

Мені гімнастика потрібна

Допомагає здорово.

Щоб нам не хворіти

І не застудитися

Ми зарядкою з тобою

Будемо займатися.

Вихователь: Хлопці, а які види спорту ви знаєте? (Відповіді дітей)

Вихователь: А ви знаєте, щоб бути здоровим, потрібно не тільки їсти вітаміни і бути сильним! Потрібно ще знати і виконувати правила особистої гігієни. І наступна вулиця, яка нас чекає, це вулиця Чистоти.

- Які правила гігієни хлопці ми з вами дотримуємось будинку і в дитячому садку? (Ми вмивалися вранці і ввечері, чистимо зуби і ін.)

- Для чого це треба робити? (Щоб бути чистими, добре виглядати, щоб було приємно, і шкіра була здоровою, щоб бути загартованими, щоб змити мікроби.)

- Як потрапляють мікроби в організм? (При чханні, кашлі НЕ прикриваючи рот, якщо не мити руки перед їжею, після туалету, не мити овочі, фрукти.)

- Що потрібно виконувати, щоб уберегтися від них? (Відповіді дітей)

Вихователь: хлопці щоб ми могли успішно боротися з мікробами, нам потрібні помічники. Про них я загадаю загадки. А ви уважно послухайте і спробуйте відгадати.

Д / і «Вгадай загадку».

1. Вислизає, як живе,

Але не випущу його,

Білою піною піниться,

Руки мити не лінується.

(Мило)

2. Ось який кумедний випадок:

Оселилася в ванній хмара.

Дощик ллється зі стелі

Мені на спину і боки.

До чого ж приємно це!

Дощик теплий підігрітий,

На підлозі не видно калюж.

Всі хлопці люблять ...

(душ)

3. Ліг в кишеню і чатує

Реву, плаксу і бруднулю,

Їм втре потоки сліз,

Не забуде і про ніс.

(Носовичок)

Давайте повторимо з вами, що потрібно дотримуватися, щоб ми були здоровими, а ти Чебурашка, слухай і запам'ятовуй.

Діти: завжди мити руки з милом, перед їжею, після туалету; є тільки миті овочі та фрукти; коли чхаєш або кашляєш, закривати рот і ніс хусткою; є тільки з чистого посуду.

Вихователь: Молодці! Ось який, виявляється, важкий шлях подолали ми з вами по місту «Здоров'я». Ми дізналися багато цікавого і корисного. Але ми побували не на всіх вулицях, тому ми будемо ще подорожувати по цьому чудовому місту. Я думаю і Чебурашка зрозумів, що треба робити, щоб не хворіти, і більше йому не доведеться ходити в аптеку за таблетками. Передай, будь ласка, Гені, що ми з хлопцями бажаємо йому скоріше одужати!

Роздає вітаміни.





Конспект заняття з валеології для старшого дошкільного віку «Моє здоров'я-моє багатство»