Конспект заняття з валеології «Бережи своє горло» для вихованців шостої групи дітей з ОВЗ




Дата конвертації03.05.2017
Розмір9.05 Kb.
ТипВалеологія

надія Пермякова
Конспект заняття з валеології «Бережи своє горло» для вихованців шостої групи дітей з ОВЗ

Мета: Сприяти збереженню здоров'я дітей і формуванню знань про надання допомоги при простудних захворюваннях.

Завдання: Дати дітям уявлення про просту природі простудних захворювань. Довести до свідомості дітей, що їх здоров'я багато в чому залежить від правильної поведінки на вулиці, групі з хворими товаришами, родичами. Вчити дітей берегти своє горло і заходам профілактики. Виховувати валеологічних культуру для формування усвідомленого ставлення до здоров'я.

Попередня робота:

Розучування комплексу оздоровчих вправ для горла, відгадування загадок про явища природи, заучування віршів, Бесіда «Як бути здоровим», читання художнього твору К. Чуковського «Айболить», проведення дослідів зі снігом.

Устаткування: книжечки здоров'я (місце, де діти зберігають пам'ятки, рекомендації і т. Д., Пам'ятки приготування розчину для полоскання і профілактиці захворювань горла.

хід заняття

Вихователь. Привіт, хлопці, запрошую вас взятися за руки. Яку геометричну фігуру ми побудували? (Коло) Коло нас об'єднала. Сьогодні ми постараємося, взявшись за руки, передати естафету дружби. Я передаю вам свою дружбу, і вона йде від мене до Максима, від Максима до Тані і т. Д. І, нарешті, знову повертається до мене. Я відчуваю, що дружби стало більше, так як кожен з вас додав до неї свою частинку. Нехай же вона вас не покидає і гріє. Для зміцнення нашої дружби давайте ласкаво посміхнемось. Адже дружба починається з посмішки. З цим прекрасним настроєм все займаємо свої місця і починаємо нашу розмову, а поговоримо ми сьогодні про своє здоров'я.

Вихователь. Хлопці, скажіть мені, будь ласка, хто з вас коли-небудь хворів і чому.

Діти дають свої відповіді.

Вихователь. Ви, виявляється, добре пам'ятаєте, як вас морозило, як піднімається температура, як болить горло, як тече з носа, як мучить кашель. Це називається застуда. А ви знаєте, звідки вона береться?

Діти. Це мікроби забираються людині в ніс, в рот, в горло.

Вихователь. Вірно застуда передається повітряно-крапельним шляхом і вважається інфекційною хворобою. Мікроби, потрапивши до нас у організм, викликають головний біль, нежить, кашель, температуру і болі в горлі. Ми чхаємо і сякаємося, і дихати нам буває важко. Мікроби маленькі, оці невидимі, а наносять нам величезної шкоди. Хлопці, а як ви розумієте вираз «Мікроби передаються повітряно-крапельним шляхом»?

Діти. Хвора людина чхає або кашляє, або просто розмовляє. І в цей час у нього з рота вилітають мікроби.

Вихователь. Вірно, хлопці, але вони не тільки летять, вони шукають розкриті здорові роти.

Всі, хто постоїть поруч з хворою людиною, вдихнуть в себе мікроби - хтось менше, а хтось більше. Мікроби заберуться до них в горло і в ніс, ось тут-то і горло заболить, і нежить почнеться, і кашель з'явиться, а ще буває і чхання. При чханні вилітає найбільша кількість мікробів.

Ось якщо велика людина - це ваш тато, то від нього відразу заразиться мама, бабуся, дідусь і ви. Мама піде на роботу і там чіхнёт на своїх співробітників. Дідусь піде гуляти і чіхнёт на сусідів. Бабуся піде в автобусі і чіхнёт на інших пасажирів автобуса. А ви підете в школу і чіхнёте на друзів, вчителів, вихователів, то все, на кого чхнули, захворіють! Це і є повітряно-крапельна інфекція. Тому подумайте і скажіть, як бути, якщо ви захворіли?

Діти. Коли ми захворіли, то не можна нікуди не ходити, щоб багато людей не заразити.

Вихователь. Вірно, при застуді та грипі, при ангіні ні в якому разі не потрібно відвідувати громадські місця, щоб не заразити інших, а ще не можна забувати і про правила гігієни. Коли чхаєш, закривай рот хусткою. Тоді мікроби потрапляють в полон, в хустинку, і нікуди не летять. Найкраще під час хвороби зберігати постільний режим, щоб і іншим не нашкодити і самому швидше вилікуватися. Сьогодні, я хочу вам показати кілька вправ, які допомагають уникнути хвороби. Повторюємо вправи за мною.

Физминутку

Щоб нам не хворіти і не застудитися

Ми зарядкою з тобою будемо займатися. (Нахили вправо - вліво)

Щоб горло не боліло -

Ми погладимо його сміливо. (Погладжування)

Щоб не кашляти, що не чхати -

Будемо носик розтирати. (Легкий масаж носа)

Лоб ми теж розітріть -

Долоньку, зробивши козирком. (Розтирання чола)

Вилку пальчиками зроби -

Масажуй вушка ти вміло. (Массирование вух)

Знаємо, знаємо так, так, так -

Нам застуда не страшна!

Вихователь. Молодці! Хлопці, буквально вчора після прогулянки у нас хтось скаржився на болі в горлі. Пам'ятаєте?

Діти. Так, це Женя.

Вихователь. Вірно, у Жені з'явилися перші ознаки захворювання горла, а медика не виявилося, вона і сама захворіла, яку допомогу ми йому надали?

Діти. Запропонували пополоскати горло якимось розчином.

Вихователь. Вірно. Колись моїй мамі такий розчин порадив лікар, сказав, що цей розчин добре допомагає при болю в горлі без всяких ліків. Такий розчин, мама готувала і полоскала горло при болю, їй допомогло і стало легше. З тих пір мама завжди з вдячністю згадує лікаря, який порадив їй такий засіб при болю в горлі.

Цей рецепт майже завжди допомагає, особливо при перших ознаках, особисто мені, розчин солі, соди та йоду завжди допомагає. Рецепт такого розчину дуже простий.

Сольовий розчин з йодом:

У склянці води розмішати по половині чайної ложки харчової соди і морської солі, додати 4-5 крапель йоду.

При полосканні:

- Нахиляти голову назад таким чином, щоб рідина досягала осередків ураження, але не проникала в стравохід.

- Під час полоскання вимовляти букву «и» - так язик не завадить розчину омивати мигдалини.

- Виконувати процедуру протягом хоча б 5 хвилин, серіями по 10-15 секунд.

- Після полоскання не їм і не пити чай близько 30 хвилин.

- Повторювати полоскання кожні 3-4 години.

Вихователь. Вклейте цей рецепт в вашу книжечку здоров'я, розкажіть про нього батькам і не забувайте про нього, якщо заболить горло.

Діти вклеюють пам'ятки в книжечки.

Вихователь. Хлопці, проте горло може хворіти не тільки при застуді. Горло може боліти і в результаті алергічної дії (пил, продукти, побутова хімія і т. Д., Або через постійне роздратування тютюнового диму (або смогу, коли слизова носоглотки пересихає. Нерідко причиною захворювання горла стає неправильний прийом лікарських препаратів, а також агресивна їжа зі пекучими приправами. Пам'ятайте, все захворювання горла легше попередити, ніж лікувати і в цілях профілактики, особливо якщо ви часто застуджуєтеся, краще запастися протизапальними трав'яними зборами для полоскань або ін галяцій. Як лікарські засоби добре використовувати шавлія, календулу або ромашку. Так само для зміцнення «імунітету горла» можна робити полоскання поперемінно гарячою і холодною водою, в яку додана ложка морської солі. В якості профілактичних заходів проти розвитку захворювань горла, лікарі рекомендують співати і правильно дихати. Спів, при якому довго розтягуються голосні звуки, і повільне дихання через ніс (вдих) і рот (видих) сприяють зміцненню горла.

Достатньо всього п'ять хвилин в день приділяти цим вправам і хворе горло вас не буде турбувати ніколи.

Вихователь. Час нашої бесіди добігає кінця, дуже хотілося б дізнатися вашу думку про неї. Що корисного ви сьогодні дізналися і до яких моїх порад хотіли б наслідувати?

Діти підводять підсумок заняття своїми висловлюваннями.

Вихователь. Я дуже задоволена сьогодні нашому спілкуванню, дуже хотілося б, щоб всі хвороби обійшли вас стороною. А ще я вам сьогодні хочу подарувати невеликі рекомендації для вас і ваших батьків з профілактики хвороб горла.

Місцева профілактика (рекомендації для батьків)

Для профілактики болю в горлі дуже важливо полоскання. Для початку горло можна полоскати теплою водою, температура якої буде для вас комфортною. Поступово знижуйте температуру до тих пір, поки вода не стане холодною. Як антисептичних засобів можна використовувати відвари трав: шавлії, календули, евкаліпта, соснових бруньок і інших. Прекрасними антисептичними властивостями володіє мед. Тому їжте його кожен день по столовій ложці. Уникайте є занадто холодну їжу, ввечері їжте легку їжу і вживайте побільше фруктів і овочів.

Джерела: http://narodnayamedicina.com/

http://lybkoksharova.ru/profilaktika-zabolevaniy-gorla#ixzz3onznOngZ





Конспект заняття з валеології «Бережи своє горло» для вихованців шостої групи дітей з ОВЗ