Конспект заняття з трудового виховання «Види взуття та її призначення» для 4 групи дітей з ОВЗ




Дата конвертації30.03.2017
Розмір8.79 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

надія Пермякова
Конспект заняття з трудового виховання «Види взуття та її призначення» для 4 групи дітей з ОВЗ

Конспект занятия по трудовому воспитанию «Виды обуви и её назначение» для 4 группы детей с ОВЗ

Тема: Види взуття та її призначення.

Мета: Формування знань про взуття і її призначення. Знайомство з правилами і засобами догляду за різними видами взуття.

Завдання: - Ознайомити з правилами і засобами догляду за різними видами взуття. Вчити підбирати взуття по сезону.

- Розвивати усне мовлення за допомогою спілкування і збагачення словникового запасу.

- Створити умови для активної продуктивної діяльності.

Обладнання: Презентація, крем і щітки для чищення взуття, розмальовки

Хід заняття.

I. Організаційний момент.

Дзвіночок нам співає,

На заняття кличе.

Розвиваючи сприйняття,

Починаємо ми заняття

Вихователь. Привіт, хлопці! Пропоную почати наше заняття з привітання один одного, адже саме зі слів вітання починається будь-яке спілкування.

Умова: в вітання обов'язково включити одне зі слів, записаних на дошці і посміхнутися.

Вітаю

Доброго ранку

Доброго дня

вітаю вас

Я бажаю вам

II. Вступна частина.

Вихователь. Хлопці, уважно послухайте загадки, які я вам приготувала і відгадайте їх.

На вулицю не ходимо

Ні влітку, ні взимку.

Зате без - нас ні кроку,

Коли прийдеш додому.

(Домашні капці)

Відгадай загадку - хто ми:

У ясний день сидимо ми вдома.

Якщо дощ - у нас робота:

Тупати, шльопати по болотах.

(Гумові чоботи)

Що ж влітку на ногах? -

Влітку жарко в чоботях!

Щоб раді були ніжки,

Я одягну. (Босоніжки)

два братика

Не можуть розлучитися:

Вранці - в дорозі,

Вночі - на порозі.

(Черевики)

Чи не черевики, які не чобітки,

Дуже сильно гріють ніжки.

У них ми бігаємо взимку:

Вранці - в школу,

Вдень - додому.

(Валянки)

На слайдах з'являються картинки-відгадки, утворюючи виставку різних видів взуття.

Гра «Що тут зайве» (на слайдах показані ряди предметів, серед яких зайвої виявляються предмети взуття. Вони також утворюють виставку різних видів взуття)

Вихователь. Як можна ці назвати ці предмети одним словом?

Діти. Взуття.

Вихователь. Тема нашого заняття: «Види взуття та її призначення». слайд №1

III. Основна частина.

Вихователь. Сьогодні ми з вами згадаємо види взуття та її призначення, будемо вчитися підбирати взуття по сезону, дізнаємося правила догляду за взуттям.

Чи вмієте ви вибирати взуття, яка підходить до пори року?

Вихователь. Скажіть хлопці, а для чого нам потрібна взуття?

Діти. Щоб не поранити ноги і т. П.

Вихователь. Дійсно, взуття необхідна нам для оберігання від травм, а також щоб захистити нас від переохолодження і простудних захворювань. Взуття, як і одяг, повинна бути зручною. Хто з вас знає, де шиють взуття?

Діти. Взуття шиють на взуттєвій фабриці.

Вихователь. Правильно, взуття шиють на взуттєвих фабриках і майстернях з пошиття взуття. Хлопці, а який матеріал використовують для пошиття взуття?

Діти. Шкіру, гуму.

Вихователь. А ще використовують замшу і повсть.

Гра «Назви сезон». Слайд №3, 4, 5.

Вихователь. Яка зараз пора року?

Діти. Весна.

Вихователь. Яка зараз нам потрібна взуття?

Діти. Весняна.

Вихователь. По сезону розрізняють взуття круглосезоннню, літню, зимову і весняно-осінню (демісезонний). Перерахуйте, будь ласка, яку ви знаєте весняно-осіннє взуття.

Діти. Чоботи, черевики.

Вихователь. Візьміть картки №1 і підкресліть тільки весняно-осінню (демісезонний) взуття.

Робота з картками. \ Діти працюють самостійно, потім озвучують \

Діти. Чоботи, черевики, боти, калоші, гумові чоботи, напівчоботи, закриті туфлі, кросівки, ботильйони.

Вихователь. Молодці. А що потрібно робити, щоб взуття служила нам довго?

Діти. Берегти, просушувати, чистити.

Вихователь. Вірно, щоб взуття служила нам довго, потрібно знати і вміти доглядати за нею. Скласти правила по догляду за взуттям нам допоможуть слайди

Слайд №6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Правила догляду за взуттям.

Повсякденний догляд за взуттям (вихователь показує, як треба чистити взуття, супроводжуючи показ словесної інструкцією

Догляд за сухою взуттям:

1. Шкіряна: очистити від пилу і бруду, почистити взуттєвої щіткою, відполірувати ганчіркою

2. Замшеве: очистити від бруду ластиком, почистити спеціальною жорсткою щіткою

3. Тканинна: ​​чистити жорсткою щіткою

4. Гумова: помити, просушити

Догляд за мокрою взуттям:

1. Шкіряна: вимити, витерти, набити газетним папером мисок, висушити (не ставити на батарею - від цього вона зсихається і деформується).

2. Замшеве: набити мисок газетою, висушити, почистити щіткою.

3. Тканинна: ​​вимити з милом або порошком, набити газетою, висушити змінюючи папір.

4. Гумова: помити, просушити

Практична діяльність: картка №2 Завдання. Згадати правила безпеки при догляді за взуттям. Почистити взуття, щоб виконувати всі етапи чистки. \ Техніка безпеки: Працюємо акуратно, щоб взуттєвої крем не потрапив на одяг, в очі і рот. Після роботи прибрати інвентар, вимити руки. \

Діти малюють або розфарбовують демісезонне взуття.

Физкультминутка.

Ви взуті в гумові чоботи. Покажіть, як ви крокуєте по калюжах.

На вас - кросівки. Виходимо на зарядку: потягнулися, підстрибнули, зобразили біг на місці.

На ногах у вас тапочки. Нечутно ходимо по кімнаті.

IV. Закріплення матеріалу.

Гра «Яка взуття?».

Умови: розклади картки з предметами взуття по сезону.

Діти розкладають і озвучують.

Вихователь. Отже, ви успішно впоралися із завданням. Скажіть ще раз, що необхідно робити, щоб взуття довше носилася і радувала нас?

Діти. Доглядати за взуттям.

Вихователь.

Картка №3.

Завдання: Підкреслити правила техніки безпеки.

V. Підведення підсумків та результатів заняття. Рефлексія.

Вихователь. ось і добігає кінця наше заняття. Сьогодні ми з вами вчилися підбирати взуття по сезону, познайомилися з правилами догляду за взуттям, навчилися чистити шкіряне взуття. А зараз подивіться на дошку і

закінчите фразу:

Сьогодні я дізнався ...

Було важко…

Я зрозумів, що…

У мене вийшло…

Мені було….

Ще хотілося б ...

Вихователь. Молодці! Я сьогодні дуже задоволена вами, так як ви всі були уважні, активні і все впоралися із завданням.





Конспект заняття з трудового виховання «Види взуття та її призначення» для 4 групи дітей з ОВЗ