• Хід заняття

  • Конспект заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Там, на невідомих доріжках»




    Дата конвертації02.07.2017
    Розмір6.08 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Наталя Студнева
    Конспект заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Там, на невідомих доріжках»

    Конспект заняття з сенсорики у другій молодшій групі

    з використанням елементів технології ТРВЗ. Тема: «Там, на невідомих доріжках».

    мета:

    Навчати дітей співвідносити об'єкти в групі по імені ознакою «Розмір»: великий, середній, маленький.

    завдання:

    1. Вчити дітей вмінню виділяти ім'я ознаки «Розмір» в об'єктах групи.

    2. Розвивати уміння користуватися умовним позначенням та знаходити його на моделі

    «Веселий паровозик».

    3. Виховувати наполегливість у дітей, бажання досягати поставленої мети.

    Методи і прийоми:

    Показ картинок, розглядання графічного зображення імені ознаки «Розмір», розглядання карток із зображенням тварин різних за розміром, словесний (питання до дітей, ігровий, Сюрпризний, інд. Допомогу.

    матеріал:

    Картки із зображенням тварин, посібник «Веселий паровозик», графічне зображення імені ознаки «Розмір», диск з музикою з казки «Там, на невідомих доріжках» музика В. Дашкевича, текст пісні Ю. Кіма, іграшки - тварин, чарівна коробочка.

    Попередня робота:

    Д / І: «Нагодуй тварин», підбір іграшок різних за розміром, розглядання об'єктів в групі по імені ознакою «Розмір», загадування загадок: мишка, мишка, заєць.

    Хід заняття:

    Під мелодію з казки «Там, на невідомих доріжках» музика В. Дашкевича, текст пісні Ю. Кіма діти заходять в групу. Їх зустрічає Бабуся загадушка.

    Діти вітаються.

    Бабуся загадушка розповідає історію, що їй внучок надіслав загадки в чарівної коробочці і просить дітей разом з нею їх розгадати.

    Діти сідають півколом на килимку.

    Бабуся загадушка: Відгадайте загадку, відповісте правильно, відгадку знайдете в коробочці.

    Живе в нірці, гризе кірки.

    Короткі ніжки; боїться кішки.

    Відповіді дітей.

    З чарівної коробки беруть картинку - мишку.

    Бабуся загадушка: А за розміром об'єкт, який?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: А тепер я прошу знайти в нашій групі і принести мені іграшку, яка зображена на картинці.

    Діти знаходять іграшку і приносять бабусі.

    Бабуся бере іграшку в руки.

    Бабуся загадушка: Назвіть об'єкт, який у мене в руках?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: Хлопці, який він за розміром?

    Відповіді дітей.

    Іграшку ставлять на стіл.

    Бабуся загадушка: Відгадайте наступну загадку і відгадку знайдете в коробочці.

    Маленький, біленький,

    По ліску стриб-стриб!

    За снежочку тик-тик!

    Відповіді дітей (Заєць).

    Бабуся загадушка: А за розміром об'єкт, який?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: А тепер я прошу знайти в нашій групі і принести мені іграшку, яка зображена на картинці.

    Діти знаходять іграшку і приносять бабусі.

    Бабуся бере іграшку в руки.

    Бабуся загадушка: Назвіть об'єкт, який у мене в руках?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: Хлопці, який він за розміром?

    Відповіді дітей.

    Іграшку ставлять на стіл.

    Бабуся загадушка: Увага, наступна загадка!

    Господар лісової, прокидається навесні,

    А взимку, під хуртовинний виття,

    Спить в хатинці сніговий.

    Відповіді дітей (Ведмідь).

    Бабуся загадушка: А за розміром об'єкт, який?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: А тепер я прошу знайти в нашій групі і принести мені іграшку, яка зображена на картинці.

    Діти знаходять іграшку і приносять бабусі.

    Бабуся бере іграшку в руки.

    Бабуся загадушка: Назвіть об'єкт, який у мене в руках?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: Хлопці, який він за розміром?

    Відповіді дітей.

    Іграшку ставлять на стіл.

    Бабуся загадушка: Хлопці, скажіть який з об'єктів найбільший за розміром - мишка, заєць, або ведмідь?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: А який найменший об'єкт?

    Відповіді дітей.

    Физминутку.

    1,2,3,4,5 - починаємо ми грати.

    Покружляли, покружлявши і в мишенят ми перетворилися.

    А потім ще кружляли і в зайчат ми перетворилися.

    Наостанок покружляли і в ведмедів перетворилися. (Імітація рухів тварин).

    1,2,3,4,5 - ось і скінчилася гра.

    Діти сідають півколом на килимку.

    Бабуся загадушка: А зараз, ми пограємо з вами у гру «Нагодуй тварин».

    Гра «Нагодуй тварин» - мета розставити тарілочки за розміром.

    Бабуся загадушка: Хлопці, а за допомогою якого ознаки ми знаходили об'єкти?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: Про що питав ця ознака?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: А на дні чарівної коробочки лежить ще одна картинка, це графічне зображення нашого ознаки. Як звуть цю ознаку?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: Давайте знайдемо його в нашём «Веселому паровозику».

    Діти показують ім'я ознаки «Розмір».

    Бабуся загадушка: Так за допомогою якого ознаки ми знаходили об'єкти?

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: Дякую вам, діти! А за допомогу і старання дарую вам ці картинки з тваринами.

    Відповіді дітей.

    Бабуся загадушка: Ну, а мені пора! До нових зустрічей, мої дорогі!

    Звучить мелодія музики з казки «Там, на невідомих доріжках» музика В. Дашкевича, текст пісні Ю. Кіма.





    Конспект заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Там, на невідомих доріжках»