• Хід заняття.

  • Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення в старшій групі на тему «Зима»




    Дата конвертації22.11.2019
    Розмір7.12 Kb.
    Типзима

    Наталя Боганова
    Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення в старшій групі на тему «Зима»

    Провела вихователь: Боганова Наталія Вікторівна

    Мета: Розвиток зв'язного мовлення.

    завдання:

    1. Узагальнювати і систематизувати знання дітей про зиму, уточнити ознаки зими.

    2. Закріплювати вміння дітей відповідати на запитання повним пропозицією.

    3. Активізувати словник по даній темі; вчити підбирати визначення до заданих словами (активізація прикметників). Узагальнення словника: хуртовина, заметіль, запорошені, хуртовинну, холодна, сніжна, морозна, розсипчастий, іскристий, вітряний, крихкий і т. Д)

    4. Удосконалювати граматичну будову мови: вчити підбирати однокореневі слова, використовувати в мовленні іменники в потрібному відмінку, утворювати якісні прикметники.

    5. Розвивати увагу, мислення.

    6. Виховання любові до природи.

    Хід заняття.

    Вихователь загадує загадку:

    Настали холоди,

    Обернулася в лід вода,

    Довговухий зайка сірий

    Обернувся зайчиком білим.

    Перестав ведмідь реветь-

    У сплячку впав в бору ведмідь.

    Хто скаже, хто знає,

    Коли це буває?

    (Взимку).

    На дошці висять ілюстрації із зимовими пейзажами. Вихователь пропонує дітям прочитати вірші А. С. Пушкіна про зиму.

    Вихователь. Діти, сьогодні ми будемо говорити про прекрасну пору року - зими.

    Хто скаже, скільки місяців триває зима? (Три).

    Назвіть ці місяці? (Грудень січень лютий.)

    А який зараз місяць? (Січень).

    Вихователь. У цей час ми часто говоримо слово «сніг». А який сніг? (Білий, холодний, пухнастий, липкий і т. Д.)

    Вихователь читає дітям уривок з вірша Е. Трутневу «Перший сніг».

    Що таке за вікном?

    Відразу в будинку посвітлішало!

    Це сніг лежить килимом,

    Найперший, найбільший білий!

    Вправа «Сніжинки».

    Діти, поки ми з вами розмовляли, на вулиці пішов сніг, і до нас прилетіли справжні сніжинки, Подивіться, які вони? Вихователь роздає кожній дитині сніжинку на ниточці. Давайте змусимо наші сніжинки паморочиться. Повільно наберіть повітря через ніс. Щоки не роздувати, витягайте губи трубочкою і дуйте на сніжинки. (Стежити, щоб діти не піднімали плечі під час виконання вправи. Повторити 3-5 разів).

    Конспект занятия по развитию связной речи в старшей группе на тему «Зима»

    Дидактична гра «Додай слово».

    Взимку все покрито білим пухнастим снігом. Давайте ми пограємо з цим словом. Я буду читати вірш, а ви закінчуйте рядки словами, схожими на слово сніг.

    Тихо, тихо, як уві сні, падає на землю (сніг)

    З неба все ковзають пушинки - сріблясті. (сніжинки)

    На дерева, на лужок тихо падає. (сніжок)

    Ось веселощі для хлопців - все сильніше. (снігопад)

    Всі біжать наввипередки, всі хочуть грати в. (сніжки)

    Немов в білий пуховик вбрався. (сніговик)

    Поруч сніжна фігурка - це дівчинка. (Снігурка)

    На снігу-то, подивися, з червоною грудкою. (снігурі)

    Немов у казці, як уві сні, землю всю прикрасив. (сніг)

    Які ви слова додавали? На яке слово вони схожі? (відповіді)

    Вихователь. Які явища природи можна спостерігати взимку? (Снігопад, заметіль, завірюху). Стежки запорошило це як ви розумієте? (Знесли снігом). Ці слова діти повторюють хором і індивідуально.

    А зараз ви підберете якомога більше слів відповідають на питання який? Яка? Яке? Упр. «Який? Яка? Яке? »

    а) Зима яка? - (холодна, сніжна, морозна)

    День який? - (морозний, сніжний, холодний, сонячний, короткий, вітряний.)

    Сніг який? - (білий, пухнастий, холодний, розсипчастий, м'який, іскристий, хрусткий, блискучий.)

    Ніч яка? - (довга, місячна, зоряна, сніжна, морозна)

    Лід який? - (холодний, міцний, прозорий, крихкий, тонкий)

    Бурулька яка? - (холодна, крижана, прозора, мокра, тверда)

    б) Про що можна сказати:

    Морозний що? - (день, вечір, вітер)

    Холодна що? - (погода, зима, ніч, бурулька.)

    Сніжне що? - (дерево, хмара, озеро.)

    Крижане що? - (дороги, бурульки, гірки.)

    Физкультминутка «Сніжинки».

    Ой летять, летять сніжинки - (Плавні помахи руками)

    Білосніжні пушинки.

    Це зима - зима (Відводимо спочатку праву руку в сторону, потім ліву)

    рукавами повела

    Всі сніжинки закрутила

    І на землю опустила. (Покружляти і присісти)

    Вихователь. Що відбувається взимку з деревами? Які вони? (Вони стоять голі, без листя, тільки сосна і ялина зелені, дерева взимку відпочивають).

    А як ви думаєте живуть взимку звірі в лісі? (Діти розповідають про зайця, лисицю, білку, ведмедя, вовка та ін.)

    Птахи все полетіли на південь? Розкажіть, які птахи зимують і чим харчуються, хто їм допомагає вижити взимку. (Розповіді дітей заслуховуються 2-3 розповіді).

    А які у вас забави та ігри взимку. (Катаемся на санках, лижах, ковзанах. Граємо в сніжки, ліпимо бабу і ін.)

    Пальчикова гімнастика «Ми у двір пішли гуляти».

    Раз два три чотири п'ять. Загинають пальчики по одному.

    Ми у двір пішли гуляти. Йдуть по столу вказівним і середнім пальчиками

    Бабу снігову ліпили. «Ліплять» грудочку двома долонями.

    Пташок крихтами годували «кришаться» хліб усіма пальчиками.

    З гірки ми потім каталися. Ведуть указ. пальцем по долоні.

    А ще в снігу валялися. Долоньки кладуть на стіл одній і ін. Стороною.

    Все в снігу додому прийшли. Обтрушують долоньки.

    З'їли суп і спати лягли. «Їдять ложкою« суп.

    Вправа «Закінчи речення».

    Давайте пограємо в гру. Я буду говорити початок пропозиції, а ви будете додавати слово сніговик.

    Ми вирішили зліпити. (сніговика)

    Ми приробили Ніс морквину нашому (снеговику)

    Ми показали сусідам нашого ... (сніговика)

    Ми грали з нашим ... (снеговиком).

    Ми розповіли бабусі про (сніговика).

    Підсумок заняття.

    Згадайте, про що ми говорили на занятті?

    Що робили на занятті?

    Що сподобалось?

    Оцінка роботи дітей.





    Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення в старшій групі на тему «Зима»