Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення у дітей 4-5 років Складання розповіді-порівняння «Птах і літак»




Дата конвертації14.04.2017
Розмір4,32 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Галина Віталіївна Баранова
Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення у дітей 4-5 років Складання розповіді-порівняння «Птах і літак»

Розповідь-порівняння «Птах і літак»

цілі:

1. Активізувати словник за темами «Птахи» і «Літак».

2. Навчати вмінню порівнювати предмети, знаходити подібності та відмінності.

3. Тренувати у вживанні фрази з протівітельним союзом А.

4. Вчити утворювати префіксальні дієслова від слова - летіти.

5. Вчити самостійного складання фрази з 4-5 слів.

6. Розвивати загальну моторику, координацію мови з рухом.

Устаткування: іграшкові птах і літак, годівниця, картинки Ворона і Літак, схема для складання розповіді-порівняння.

хід заняття

I. Організаційний момент

Дих. упр. «Ми поду ...» (діти дмуть на вертушку)

II. Гра «Докажи слівце»

Логопед демонструє дітям дві іграшки і повідомляє, що до нас сьогодні прилетіли: літак і ворона. Далі показує дії з предметами і вимовляє початок пропозиції, діти закінчують його.

- Літак під хмарою (летить). Літак до гори (підлітає). Літак навколо гори (облітає). Літак в далеку далечінь (летить).

Далі логопед демонструє дії з птахом близько годівниці:

- Птах в наш парк (прилетіла). Птах до годівниці (підлетіла). Птах навколо годівниці (облетіла). Птах з годівниці (вилетіла). Птах від годівниці (відлетіла). Птах далеко-далеко (полетіла).

Логопед підсумовує, що літак і птиця можуть літати.

III. Повідомлення теми заняття

- Сьогодні ми будемо вчитися порівнювати птицю і літак. Чим вони схожі, а чим відрізняються. Спочатку розповімо, чим вони схожі: (відповіді дітей) у птиці два крила і у літака два крила. У птаха є хвіст і у літака є хвіст. Птах вміє літати і літак може літати.

- Чим же вони відрізняються?

- Птах жива, а літак зробили люди. Тіло птиці покрито пір'ям, а літак зроблений з заліза. Птах маленька, а літак великий. Птах легка, а літак важкий. Птах махає крилами, вона летить сама, а літаком управляє льотчик. Птиці потрібна їжа: зерна, насіння, а літаку потрібно паливо.

IV. Пальчикова гим-ка «Мотор»

V. Физминутку на вибір педагога

VI. розповіді дітей

Діти з опорою на схему-помічницю порівнюють птицю з літаком.

Конспект занятия по развитию связной речи у детей 4–5 лет Составление рассказа-сравнения «Птица и самолёт»

У птиці два крила і у літака два крила. У птаха є хвіст і у літака є хвіст. Птах вміє літати і літак може літати.

Птах жива, а літак зробили люди. Тіло птиці покрито пір'ям, вона легка, а літак зроблений із заліза, він важкий. Птах маленька, а літак великий. Птах махає крилами, вона летить сама, а літаком управляє льотчик. Птиці потрібна їжа: зерна, насіння, а літаку потрібно паливо.

VII. Рухлива гра «Літак»

VIII. підсумок





Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення у дітей 4-5 років Складання розповіді-порівняння «Птах і літак»