• Хід заняття

  • Скачати 12.57 Kb.

    Конспект заняття з розвитку соціально-емоційної компетентності для старших дошкільнят «Країна Емоцій»




    Дата конвертації13.08.2017
    Розмір12.57 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 12.57 Kb.

    Світлана Болдарева
    Конспект заняття з розвитку соціально-емоційної компетентності для старших дошкільнят «Країна Емоцій»

    мета:

    - Вчити дітей самостійно створювати на піску різні міста;

    - Ознайомити дітей із способами позбавлення від страху;

    - Закріпити знання дітей про емоції, знизити агресивність, тривожність, тренувати вміння розпізнавати емоційний стан за мімікою;

    - Розвивати емоційну сферу, кинестетическую чутливість, творча уява, вміння фантазувати, міркувати, самостійно робити висновки, розвивати комунікативні якості, почуття взаємодопомоги;

    - Виховувати доброзичливе ставлення до інших.

    Устаткування і матеріали:

    оформлення музичного залу - дерева, квіти, озеро, річка, тунель, килим, сухий душ, крапельки дощу із зображенням емоцій, акваріум з замком з піску, квітки добра, гімнастична лава, стаканчики з водою, насіння, лотки з кольоровим піском, іграшки, темні повітряні кульки, музика: релаксационная, звуки водоспаду, мультимедійна презентація, клубок ниток, коректурні таблиці, подарунки - іграшки «Веселунчікі».

    Кількість учасників: 6 осіб.

    Хід заняття:

    психолог:

    У дитячому садку - новий день,

    Всім ми скажемо: «Добрий день».

    Добрий день тобі і мені,

    Всім ми скажемо на Землі.

    психолог:

    - Діти, а яке у вас сьогодні настрій? Дуже добре, що настрій у вас радісне - подивіться, скільки до нас сьогодні прийшов гостей. Давайте поділимося з ними частинкою гарного настрою. (Діти дмухають на долоні). А яким ще буває настрій?

    - Давайте згадаємо, як змінюється вираз обличчя, покажемо:

    Коли нам сумно - ми робимо так.

    Коли ми здивовані - робимо ось так.

    Коли ми налякані - ми ось такі.

    Коли ми сердимося - ми вже такі.

    А коли радіємо - то ось такі.

    - Молодці, все впоралися із завданням, а зможете відгадати настрій за допомогою очей?

    - А що нам може зіпсувати настрій? (Хвороби, погана погода, страх, образа.)

    - А чи потрібно боротися з поганим настроєм? А як це можна зробити? (Всім разом, тому що разом веселіше, а одному важко.)

    - Як об'єднатися? (Взятися за руки, стати поруч.)

    - Я хочу вам дещо запропонувати. У мене є чарівний клубочок. Він допоможе нам об'єднатися.

    Той, кому він в руки потрапить

    Добре слово всім нехай назве.

    Вправа «Чарівний клубочок»

    Мета: формування емпатії, візуалізації невидимого зв'язку між людьми.

    (Діти сідають в коло, передають один одному клубочок, по черзі називаючи добре слово і намотуючи ниточку на палець.)

    - Ця ниточка зв'язала нас в одне ціле. Кожен з нас потрібен в цьому світі. Подивіться, у нас вийшов ланцюжок добрих, щирих слів. А змінилося від цих слів ваш настрій? Наприклад, у мене на серці стало приємно і тепло. А у вас?

    - Давайте змотатися наш добрий клубочок і будемо зберігати його в групі. А якщо комусь раптом стане сумно або будуть потрібні хороші слова, потрібно потримати клубочок в руках - він відразу нагадає все добрі і щирі слова.

    - Діти, але, не дивлячись на те, що ми один одному говорили тільки хороші слова, є в Країні Емоцій - королівство Злості, в якому править чаклунка злорад. Саме вона і її помічники намагаються зробити наші серця кам'яними. Вони посилають нам страхи, образи, поганий настрій, байдужість. Тому я запрошую вас в подорож до Королівства злорад. У нашому світі завжди є люди, які здатні перемогти злорад, зруйнувати її королівство Злості. Сьогодні це можемо зробити тільки ми і ніхто інший. Дорога до цього королівства непроста. Нам потрібно витримати чимало перешкод, але ми будемо один одному допомагати. А подорожувати ми будемо на килимі, який вміє літати.

    Вправа «Летючий килим»

    Мета: розвивати почуття єдності групи, впевненості в ситуації фізичного зближення.

    - Діти, стає на килим, візьміться за руки або обійміть один одного, щоб не впасти під час польоту (звучить релаксационная музика).

    - Закривайте очі, і уявіть, як ми летимо високо в небі, над лісами і морями, ріками і горами. Ми піднімаємося все вище і вище, летимо над хмарами. Підтримуйте товаришів. Ось ми і приземлилися в королівстві Злості. Відкривайте очі.

    - Нам потрібно дійти до її замку. Але перш ніж продовжувати нашу подорож потрібно перевірити не приготувала або вона будь-які неприємні сюрпризи для нас і замаскуватися, щоб злорад нас не помітила.

    - Як ви думаєте, в кого нам потрібно перетворитися, щоб нас не помітили? (В дерево, тварин, квіти.)

    - Давайте спробуємо замаскуватися. (Діти маскуються, а одна дитина вгадує).

    Вправа «Перетворення»

    Мета: розвиток уяви, уваги, умінь перетворюватися.

    - Молодці, злорад нас не помітила. Але що це за лист на нашому шляху? Давайте його спробуємо прочитати. Як ви думаєте, що це може означати? Отже, щоб продовжити подорож потрібно виконати завдання.

    Вправа «Корректурная таблиця»

    Мета: розвивати психічні процеси, самостійно робити висновки, формувати знання про навколишній світ. Психолог роздає дітям таблиці і всі разом виконують завдання.

    (Звучить музика водоспаду)

    - А зараз нам потрібно пройти через цей водоспад, давайте підійдемо до цього кольорового водоспаду.

    Вправа «Сухий душ»

    Мета: зняти м'язову напругу, вчити дітей узгоджувати свої дії з однолітками, формувати емоційний позитив, емпатії.

    - Якого кольору струменя води? Виходячи з-під водоспаду, ви будете говорити, яке у вас настрій і що ви відчували під струменями води. (Діти розповідають про свої почуття, враження).

    - Діти, а що це у водоспаду? (водяні крапельки). Давайте зберемо крапельки.

    Вправа «Краплинка дощу»

    Мета: розвиток уваги, спостережливості, здатності визначати емоції по схематичним зображенням.

    - Що відчуває твоя крапелька?

    - Ой, діти, здається водоспад цей не простий, а клейовий. І замість водички з нього ллється .. (клей). Ми все склеїлися. (Діти тримають один одного за руку). Але у нас немає часу чекати, поки клей висохне, нам треба поспішати. Що ж нам робити?

    (Треба рухатися разом.)

    Діти переходять через перепони не розриваючи рук: проходять озеро, перестрибують через струмок, переступають через каміння, перелазять через тунель.

    - Ну, ось поки ми йшли клей вже застиг і ми відклеїлися один від одного.

    (Звучить «страшна» музика)

    - Діти подивіться, ми з вами прийшли до якоїсь печери. Давайте подивимося, що ж там знаходиться. Що ви відчуваєте? Подивіться, тут щось лежить. (Повітряні кулі темного кольору) Як ви думаєте що це? (Відповіді дітей)

    - Зла чаклунка ховає у себе в печері дитячі страхи, подивіться як їх багато, можливо тут і ваш страх. Що ж нам з ними робити? Візьміть кульку, уявіть, чого ви боїтеся найбільше і лусніть кульку.

    Вправа «Подолай страх»

    Мета: подолати страхи, стати впевненіше і рішучим.

    - Діти, ми знищили наші страхи. І допомогли багатьом дітям і собі. Адже ми тепер не боїмося злорад. А нам потрібно вирушати далі (Діти йдуть за психологом, психолог звертає увагу на розсипані насіння під ногами)

    - Друзі подивіться, злорад розкидала насіння злості. Що з них виросте, якщо ми їх не зберемо? (Квіти печалі, дерева злості, образи.)

    - Так ці дерева перетворяться в страшний ліс і назавжди залишаться в нашому світі. Збирати їх можна тільки парами тримаючись за руки.

    Вправа «Збери насіння»

    Мета: розвиток уміння діяти разом. (Діти збирають насіння).

    - Діти тримайте ці насіння міцно - міцно в кулачку, щоб не розсипати. Хотіла злорад виростити ліс злості, але у неї нічого не вийшло.

    - А ось і замок злорад.

    (Психолог з дітьми підходить до «замку - акваріуму», замок побудований з піску, в нього веде місток через рів - гімнастична лава, на початку містка столик на якому стоять стаканчики з різнобарвною рідиною)

    - Нам залишилося пройти останню перешкоду, перейти за цим містку через рів. Нехай кожен з вас висипле насіння злості в стаканчик з чарівною рідиною. Злість перетвориться в добро і буде спрямована проти чаклунки. Візьміть стаканчики і пройдіть по містку, щоб не розлити чарівну рідину. Вилийте цю рідину на стіни Замку, щоб знищити злорад.

    Вправа «Не пролий воду»

    Мета: формування впевненості у власних силах, розвиток координації руху.

    - Ми зруйнували замок злорад. А на його місці виросла квітка добра, тепла, дружби, любові. Я пропоную вам побудувати чарівне місто, де панує любов і добро. Але спочатку пропоную вам його представити.

    Вправа - релаксація «Чарівний місто на землі»

    - Присядьте на пеньки, закрийте очі і спробуйте розслабитися, зняти напругу. Сядьте так, ніби вам хочеться трохи відпочити. Відчуйте, як вам стає тепліше. Тепло опускається в руки. Руки розслаблюються, стають важкі і теплі. Дихання вільне і рівномірне. Вам дихається легко і приємно. Відчуйте, як розслабляється спина, шия, голова, щоки, підборіддя, губи. Очі стають важкі, злипаються. Спробуйте уявити собі місто, де вам дуже добре! Місто, яке ви коли - ні будь бачили або місто, який малює ваша уява. Розгляньте його. Який він? Розгляньте, де ви знаходиться? Які відчуття викликає у вас це місто?

    - Запам'ятайте його колір, аромат. Візьміть з собою його тепло. Ви завжди можете повернутися. Стисніть руки в кулаки, сильно потягніться вперед, вгору. І повільно відкривайте очі. Поверніть голову вправо, вліво, посміхніться.

    - Як ви себе почуваєте? (відповіді дітей за бажанням)

    - Ви побували в чарівному місті, там, де вам було приємно, добре, затишно. Давайте побудуємо чарівне місто, який ви представили.

    Вправа «Привітання з піском»

    - Виберіть лоток з піском, який подобається вам за кольором.

    Мета: зниження психоемоційного напруження, розвиток творчої уяви.

    психолог:

    Дорогі діти, посміхніться,

    І на пісочок подивіться.

    В пісочку ми знову гратимемо

    І чарівне місто зображати.

    Тому до пісочку підійдіть,

    І в нього руки опустіть.

    Привітаємося з піском,

    Нашим дорогим дружком.

    Але сумний наш дружок,

    Тому що дуже самотній.

    Давайте ми його повеселитися,

    Полоскочи, розсмішимо.

    Засміявся наш дружок.

    Покотився знову його клубок,

    Як веселий струмочок.

    В казку нам доріжку він покаже -

    Про чарівне місто все розповість!

    (Діти будують з піску «чарівне місто», психолог підтримує, підбадьорює дітей, висловлює свою зацікавленість)

    психолог:

    Добре, друзі, ми попрацювали,

    І чарівне місто все побудували.

    Будемо тепер ми дружно жити

    І тільки добро всім людям дарувати.

    Обговорення:

    - Який у вас настрій? Хто хоче розповісти про свій чарівний місто?

    психолог:

    Ми в казку прийшли, щоб Зло перемогти.

    Щоб всіх навчити, як на світі жить.

    Один одного любити і завжди поважати,

    Гарне слово про мир і дружбу сказати.

    (Діти отримують «Веселунчікі» - іграшка з радісним настроєм)

    - Діти, а сьогодні з нами подорожували і наші гості, як ви думаєте вони нам допомагали? Ну, якщо вони вас підтримували, то я вам пропоную подарувати їм квіти добра і любові. Ви згодні зі мною?

    - Пора повертатися в наш дитячий садок. Вставайте на наш чарівний килимок, тримайтеся за руки, Обійміть один одного, щоб не впасти. Закрийте очі, летимо (звучить релаксационная музика).

    рефлексія

    - Ось і закінчилася наша подорож. Що було важко вам виконати? А що найбільше запам'яталося? До нових зустрічей.



    Скачати 12.57 Kb.


    Конспект заняття з розвитку соціально-емоційної компетентності для старших дошкільнят «Країна Емоцій»

    Скачати 12.57 Kb.