• Прикріплені файли

  • Конспект заняття з розвитку мовлення з використанням ІКТ за оповіданням Е. Чарушин «Їжак»




    Дата конвертації18.11.2019
    Розмір4.55 Kb.
    ТипЇжак. Все про їжаків і їжачків для дітей

    Катерина Голубєва
    Конспект заняття з розвитку мовлення з використанням ІКТ за оповіданням Е. Чарушин «Їжак»

    Конспект заняття з розвитку мовлення з використанням ІКТ технології в підготовчій групі.

    Тема: Переказ розповіді «Їжак» Е. Чарушина.

    Мета: формування навички переказу короткого тексту з використанням мнемотабліц.

    завдання:

    освітні:

    - вправляти в узгодженні іменників в непрямих відмінках,

    - формувати навик відповідати на питання фразою з 3 - 4 слів, об'єднувати фрази в короткий розповідь з 4-5 речень;

    - удосконалювати знання дітей по оточуючого нас світу,

    - розширити уявлення дітей про життя диких тварин (їжаків).

    Розвиваючі:

    - розвивати зв'язну мова, мислення, пам'ять,

    виховні:

    - виховувати інтерес до розповідей про тварин

    -виховувати ініціативність, вміння слухати один одного,

    - виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи та її мешканцям.

    Інтеграція в освітній діяльності: розвиток мови, пізнання.

    Попередня робота: розгляд дитячих енциклопедій про диких тварин, бесіди про диких тварин, відгадування загадок з даної теми

    Обладнання: ноутбук, презентація по даній темі, дидактична гра «Хто де живе», картинки для самостійного розфарбовування, корзина, іграшка.

    Хід.

    Організаційний момент:

    Вихователь вносить в групу кошичок і ставить її на чільне місце, мимоволі привертаючи до неї увагу дітей. Дочекавшись, від дітей питання про те, що знаходиться в кошику, вихователь пропонує дітям відгадати загадку

    (2 слайд):

    Лісом котиться клубок,

    У нього колючий бік,

    Він полює ночами

    За жуками і мишами.

    - Хто це, хлопці?

    - Діти: Їжак.

    - Правильно, хлопці.

    Розгляд картинки.

    - Зараз я вам пропоную послухати невеликий опис їжака.

    Слайд 3 (Опис зовнішнього вигляду їжака.)

    Послухайте розповідь, який написав Е. Чарушин. (показує портрет) Він називається «Їжак».Слайд4 (фото Е. Чарушина)

    Слайд 5 (предметні картинки)

    Бесіда за змістом.

    -Де ходили хлопці?

    Кого вони знайшли?

    -Де сидів їжачок?

    - Що зробив їжачок від страху?

    - Куди діти принесли їжака?

    - Чому вони не укололися?

    - Що вони йому дали?

    -Що було далі?

    Физкультминутка «Прогулянка».

    Раз два три чотири п'ять,

    У ліс йдемо ми погуляти.

    Суницю ми знайдемо

    І братикові віднесемо

    Повторне читання оповідання (слайд 6)

    Я вам зараз прочитаю розповідь ще раз, а ви мені допоможіть.

    Ходили хлопці по лісі.

    Знайшли під кущем їжака.

    Він зі страху згорнувся клубком.

    Закотили хлопці їжака в шапку, і принесли додому.

    Дали йому молока.

    Розвернувся їжак і почав їсти молоко.

    А потім їжачок втік до себе назад в ліс.

    - А як ви думаєте чим харчується їжак в дикій природі? (відповіді дітей)

    - Зараз я вам пропоную перевірити, чи правильно ви відповіли на питання. (слайд 7)

    Переказ з наочною опорою (Слайд 8)

    - Ну а тепер спробуйте самі розповісти історію про їжака. А картинки-підказки вам в цьому допоможуть.

    Діти переказують текст, використовуючи мнемотабліцу.

    Заключна частина.

    Вихователь роздає кожній дитині ілюстрацію - розмальовку з оповідання «Їжак»

    Самостійна діяльність дітей.

    рефлексія:

    - чи сподобалося вам заняття?

    -що найбільше сподобалося?

    - що нового ви уналі?

    Прикріплені файли:

    ezhik_hl9v0.pptx | 2125,05 КБ | Завантажено: 11




    Конспект заняття з розвитку мовлення з використанням ІКТ за оповіданням Е. Чарушин «Їжак»