• Хід заняття.

  • Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «Як лисичка бичка образила»




    Дата конвертації16.06.2017
    Розмір6.21 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Марія Шульгіна
    Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «Як лисичка бичка образила»

    Мета. Допомогти дітям запам'ятати зміст казки і зрозуміти головну ідею твору.

    Завдання. Вчити дітей пересказивавать текст по частинах, драматизувати уривки казки.

    Розвивати діалогічну і монологічну мова, виразно ти жестів, міміки, творчі здібності.

    Виховувати доброзичливість і любов до навколишнього світу.

    Устаткування. Ноутбук, красива коробка, квітку-семецветік, настільний театр "Лисиця і бичок", атрибути для драматізірова (головні убори, елементи костюма, блакитна тканина, фігурки з солоного тіста, фарби, пензлі, губки.

    Хід заняття.

    Діти сидять на килимі грають. Вихователь заносить велику коробку.

    По-ль. Хлопці, подивіться, нам прийшла посилка! Як ви думаєте, що в ній? (Відповіді дітей)

    Вихователь разом з дітьми відкриває коробку і дістає квітку-семецветік.

    По-ль. Подивіться який красиву квітку! Як же він називається? (Відповіді дітей)

    По-ль. Так хлопці, це квітка-семецветік. А що ж нам побажати? (Відповіді дітей)

    По-ль. А давайте вирушимо в подорож на північ, як дівчинка Женя з казки. Але для початку, щоб не замерзнути ми поділимося один з одним теплом своїх сердець.

    У коло швидше ставай

    Міцно за руки тримайся!

    Будь же добрим, чи не скупися

    Щедро людям посміхнися.

    Від посмішки усім відомо

    Чи стане похмурий день чарівним!

    По-ль. Тепер ми можемо відправитися в подорож. Які чарівні слова потрібно сказати?

    діти:

    Лети, лети пелюстка

    Через захід на схід,

    Через північ, через південь

    Повертайся зробивши коло,

    Лише торкнешся ти землі

    Бути на нашу вели!

    По-ль. Ось ми і опинилися з вами на півночі. На півночі теж живуть люди. Називають цей народ -ескімоси. Я зараз вам про них розповім.

    Вихователь разом з дітьми підходять до ноутбука. Показ слайдів. Розповідь вихователя про ескімосів.

    По-ль. Як же холодно на півночі, давайте з вами сядемо біля багаття і погріємось. А поки ви гріється я вам розповім одну чудову ескімоську казку. Називається вона "Як лисичка бичка образила".

    По-ль. Як ви думаєте, хто такий бичок? (Відповіді дітей)

    По-ль. А є морська рибка бичок. Ось лисичка його і образила, а як вона його образила я вам зараз розповім.

    Вихователь читає казку.

    "Йшла одного разу лисичка по березі моря. А бичок, рибка морська, висунувся з води і став лисичка розглядати. Побачила лисичка бичка і заспівала.

    Бичок, бичок

    Булькатий.

    Бичок, бичок

    Большеротий.

    Бичок, бичок

    Колючий бочок!

    А бичок їй і каже:

    - А ти кудлата, і очі у тебе круглі! І в море ти жити не можеш!

    Заплакала маленька лисичка і побігла додому.

    Лисиця-мати запитує:

    - Хто тебе образив, доню? Чому ти плачеш?

    -Як же мені не плакати? Мене морської бичок образив. Наговорив мені, що я кудлата і очі у мене круглі.

    А лисиця запитує:

    -А ти йому нічого не говорила?

    - Сказала.

    -Що ти йому сказала? - запитала лисиця.

    - А я йому сказала, що він булькатий і великоротий.

    -Ось бачиш, - сказала мати-лісіца- ти його перша і образила.

    Вихователь. Вам сподобалася казка (Відповіді дітей)

    По-ль. Яка в цій казці лисичка? (Відповіді дітей)

    По-ль. А який бичок? (Відповіді дітей)

    По-ль. Що заспівала лисичка? (Відповіді дітей)

    По-ль. А що відповів бичок? (Відповіді дітей)

    По-ль. Пам'ятайте, що відповіла мама-лисиця (Відповіді дітей)

    По-ль. Ось і ви, перш ніж скаржитися на кого-небудь, подумайте, а робили ви, як лисичка з цієї ескімосской казки.

    По-ль. Лисичка співала пісеньку -дразнілку, давайте ми разом її заспіваємо.

    Діти разом з вихователем співають пісеньку.

    По-ль. А тепер Мілана заспіває (Рита.)

    По-ль. А я вам хочу ще раз прочитати цю казку.

    Вихователь повторно читачів казку.

    По-ль. Може хтось хоче нам розповісти цю казку за допомогою настільного театру. (Діти вибирають собі пару і розповідають казку по частинах)

    По-ль. Ось яка цікава казка, а нам треба й міру знати і відправлятися назад в дитячий сад.

    Вихователь відриває пелюстка і разом з дітьми вимовляють слова:

    Лети, лети пелюстка

    Через захід на схід,

    Через північ, через південь

    Повертайся зробивши коло.

    Лише торкнешся ти землі

    Бути на нашу вели!

    По-ль. Вам сподобалося наше подорож? (Відповіді дітей)

    По-ль. Про який народ ви дізналися? (Відповіді дітей)

    По-ль. Як називається казка, яку вони склали (Відповіді дітей)

    По-ль. А ви хотіли б самі перетворитися на героїв казки?

    вихователь відриває пелюстка, діти повторюють слова:

    Лети, лети пелюстка

    Через захід на схід,

    Через північ, через південь

    Повертайся зробивши коло.

    Лише торкнешся ти землі

    Бути на нашу вели!

    Діти переодягання в героїв казки. Розповідають за ролями. Вихователь нагадує дії. "Лисичка йшла", "бичок висунувся з води" і тд.

    По-ль. Як називається казка? Що цією казкою нам хотіли сказати ескімоси? (Відповіді дітей)

    По-ль. Так хлопці, є такі приказки "Як відгукнеться, так і відгукнеться." Не хочеш щоб тебе образили, не ображай і сам інших.

    По-ль. А зараз, давайте вирушимо в нашу майстерню і раскрасімь фігурки з солоного тіста для нашейітеатральной студії.

    Діти розфарбовують фігурки.

    По-ль. Яка ж у нас вийшла чудова казка, молодці!





    Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «Як лисичка бичка образила»