Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі на тему «Домашні тварини та їх дитинчата»




Дата конвертації30.03.2017
Розмір6 Kb.
ТипДомашні тварини та вихованці

Людмила Михайлова
Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі на тему «Домашні тварини та їх дитинчата»

Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі на тему «Домашні тварини та їх дитинчата»

Вік: Старша група

цілі:

• закріплювати знання дітей по лексичної темі "Домашні тварини";

• розширювати і закріплювати словник по темі, вправляти в підборі визначень;

• продовжувати вчити розгадувати загадки;

• розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, дрібну моторику;

• закріплювати вміння складати розповідь - опис, розвивати зв'язне мовлення;

• виховувати дбайливе добре ставлення до тварин.

хід заняття

Вихователь: Доброго дня хлопці! Давайте пограємо в конячку! Сіли, приготувалися і поїхали!

Гімнастика для мови «Конячка»

Вихователь: Я загадую загадки, а ви спочатку уважно слухаєте і думаєте, потім той, хто першим підніме руку, буде відповідати.

1. У мене є п'ятачок,

Замість хвостика - гачок,

В калюжі я лежати люблю

І похрюкує: "Хрю, хрю!"

(Свиня)

2. Я маленька, біла

Пухнаста, несмілива,

Шерсть даю своїй господині

На шарфи і на фуфайки

(Вівця)

3. Хоч і оксамитові лапки,

Але звуть мене "царапкой",

Мишок спритно я ловлю,

Молоко з блюдця п'ю.

(Кішка)

4. Бородатий і рогата

Забереться в город

З'їсть капусту і кріп.

(Козел)

5. Я господареві служу,

Будинок хазяйський сторожу.

Я ричу і голосно гавкоту,

І чужих я виганяю.

(Собака)

6. І сметану і кефір,

Молоко і смачний сир,

Щоб були ми здорові,

Дасть нам строката ...

(Корова)

7. Хто я, здогадайтеся самі.

Я везу зимою сани,

Що легко ковзають по снігу,

Влітку я везу віз.

(Кінь)

8. Комочек пуху - довге вухо

Стрибає спритно, любить морквину.

(Кролик)

Вихователь: Хлопці, які молодці, всі загадки відгадали. Як ви вже здогадалися про що піде мова сьогодні? Правильно про домашніх тварин а хто це такі? Давайте назвемо яких ще ви знаєте?

- Чому їх так називають - домашні? (Тому, що за ними доглядає і годує їх людина.)

-Як називається житло домашніх тварин? (Обори.)

Яку користь приносять людині домашні тварини? (Шерсть, м'ясо, шкіру, молоко.)

Як ви думаєте, чи завжди домашні тварини жили поруч з людиною? Правильно, не завжди. Давним-давно всі тварини були дикими і жили в лісі. Одного разу люди знайшли там маленького кошеня і цуценя, принесли їх додому, стали їх годувати. Кошеня і щеня виросли і звикли жити поруч з людьми, приручити. Люди помітили, що з собакою можна ходити на полювання, що собака добре сторожить будинок, а кішка - ловить мишей. І тваринам теж сподобалося жити разом з людиною. Вони не втекли в ліс, а стали домашніми. З тих пір і живуть поруч, з людьми.

Физкультминутка

Кот Антошка жив у нас

(Встали, руки на поясі,

Він вставав з лежанки на годину

(Потягнулися, руки вгору - вдих,

У два на кухні крав сосиски

(Нахили вліво-вправо,

У три сметану їв з миски.

(Нахили вперед, руки на поясі).

Він в чотири вмивався

(Нахили голови до плечей вліво-вправо,

О п'ятій по килимку катався

(Повороти вліво-вправо).

О шостій тягнув оселедців з кухні

(Ривки руками перед грудьми,

О сьомій грав з мишами в хованки

(Хлопки спереду - ззаду,

О восьмій хитро мружив очі

(Присідання,

О дев'ятій їв і слухав казки.

(Хлопки в долоні,

О десятій йшов до лежанки спати

(Стрибки на місці,

Тому що в годину вставати

(Крокуємо на місці).

Вихователь: А тепер, допоможемо нашим тваринам знайти своїх діток. Діти по черзі називають свою маму, дитинча, множина дитинчати.

Корова - теля - телята.

Собака - щеня - щенята.

Кішка - кошеня - кошенята.

Вівця - ягня - ягнята.

Кінь - лоша - лошата.

Свиня - порося - поросята.

Кролиця - кроленя - кроленята.

Вихователь: Молодці, А які частини тіла цих тварин ви знаєте? (Діти називають частини тіла тварин)

Гра «Чий. Чия, Чиї »

Лапи собаки. Чиї лапи? (Собачі)

Копита корови. Чиї копита? (Коров'ячі)

Борода кози. Чия борода? (Цапина)

Хвіст коні. Чий хвіст (Кінський)

Морда кролика. Чия морда (кроляча)

Лапи кішки. Чиї лапи (Котячі)

Вихователь: Молодці хлопці, а тепер подивіться як багато у нас тварин. Давайте порахуємо.

Гра «1,2,3 ... 10" перетворення іменників з числівниками

Одна корова-дві корови ... - п'ять корів.

Одна коза - дві кози ... - п'ять кіз.

Одна собака - дві собаки ... п'ять собак.

Один кінь - двоє коней ... п'ять коней

пальчикова гімнастика

Кінь весело крокувала

Кінь весело крокувала (з'єднуються великий палець і чотири пальці долоні)

Кінь весело крокувала

Кінь склади називала

ЛА-ле-ли-ло-лу (загинати по черзі пальці однієї руки)

ЛА-ле-ли-ло-лу (загинати по черзі пальці іншої руки)

Гра «скажи навпаки». Підбір антонімів до імен прикметником

У корови довгий хвіст, а у свині (короткий)

У свині товсті ноги, а у овечки (тонкі)

У свині жорстка щетина, а у кішки шерсть (м'яка)

У кози гострі роги, а у барана (тупі)

У козла довга шерсть, а у коня (коротка)

Вихователь: Молодці, давайте тепер подивимося з яких звуків складається слово «Кошеня». Фонетичний розбір слова. Визначення кількості складів.

підсумок:

Хлопці, про кого ми сьогодні говорили?

• Що ви дізналися про домашніх тварин?

• Для чого їх заводять люди?





Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі на тему «Домашні тварини та їх дитинчата»