• Хід ЗАНЯТТЯ.

  • Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі.




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір4,18 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Тетяна Зайцева
    Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі.

    «В МАГАЗИН ЗА іграшки»

    МЕТА: Формувати вміння дітей описувати іграшки за зразком вихователя. Закріпити вміння розрізняти на слух звуки З - З, Ж - Ш, вимовляти їх голосно і чітко. Розвивати фонематичний слух. Удосконалювати вміння підбирати епітети до іменників. Виховувати дбайливе ставлення до іграшок, бажання брати участь у всіх видах діяльності. Виховувати доброзичливість і спонукати до активного прояву турботи до однолітків.

    ОБЛАДНАННЯ: сюжетно-рольова гра «Магазин», предметні картинки, різні іграшки, дзвіночок.

    ВИДИ ДИТЯЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: рухова, ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

    Хід ЗАНЯТТЯ.

    Хлопці, яка сьогодні чудова погода. А чи не піти нам погуляти по місту. Зайдемо в магазин «Іграшок». Я бачила там нові іграшки. А які ви зараз відгадаєте.

    Гра «Відгадай загадку»

    Сам порожній, Голос густий. Дріб вибиває. Хлопців скликає. (Барабан).

    Очки блакитні. Кудрі золоті. Губки рожеві. (Лялька).

    Його штовхають, а він не плаче. Його кидають - назад скаче. (М'яч).

    Зростанням різні подружки, але схожі один на одного,

    Всі вони сидять в один одному, а всього - одна іграшка. (Матрьошка)

    Його тримаю за поводок, хоча він зовсім не щеня,

    А він зірвався з повідця і полетів під хмари. (Повітряну кульку)

    Вихователь: Ну - ка дітлахи, дівчата і хлопці. Гаманці беремо з собою, в магазин йдемо гурьбою. Продавець там всіх зустрічає, ввічливо всіх величає. Ми іграшки все розкупили і грати ми все приступимо.

    Вихователь: От халепа. У магазині що щось трапилося, всі товари розкидані так переплутані. Давайте розкладемо все по місцях.

    Дидактична гра «Кожному товару свій відділ».

    Діти розкладають і пояснюють (овочі в овочевий відділ, взуття у взуттєвій відділ ....)

    Дзвенить дзвінок. Відкрився відділ «Іграшки».

    Вихователь: Діти, іграшки продаються не за гроші. Їх можна купити тоді, якщо ви розкажіть про неї продавцю. Вихователь дає зразок і купує перший. 4 -5 дітей розповідають про свою іграшці.

    Дзвенить дзвінок. У відділі оголошено перерву.

    Физминутку.

    Скаче кінь наш, цок-цок-цок. (скачуть як конячки)

    Чути тупіт швидких ніг.

    Лялька, лялька, потанцюємо, (присідають з пружинкою)

    Своєю ручкою помахай.

    Ось як паморочиться дзига - (кружляють)

    Продзижчав і на підлогу ліг.

    Літак летить, летить. (руки в сторони)

    Льотчик сміливий в ньому сидить.

    А тепер ми все-матрьошки, (плескають у долоні)

    Голосно ляскаємо в долоньки.

    Вихователь: Ось ми купили в магазині іграшки. Іграшки виставляються на стіл і проводиться гра «Скажи яка?».

    М'яч - круглий, гумовий, червоний, стрибучий.

    Машина - пластмасова, вантажна, іграшкова, зелена.

    Вихователь: Ось зараз ми до кожної іграшці підбирали слова, які її описують і розповідають про неї. Ви знаєте, хлопці, що в світі все має свою пісню. Як плаче лялька? Як гуде машина? Як спускає лопнув м'яч? Як шелестить вітер у листі, тече вода в крані, співає комарик, дзижчить жук? Давайте пошукаємо в нашому магазині товари в яких є звук Ж - З - Ш - З.

    Вихователь: Добре ми пограли, але не можна ж забувати.

    Що не можна їх адже ламати, на частинки розбирати.

    Нічого не поламали? Все на місце ви поклали?

    Ось тепер і всі іграшки, будуть вам завжди подружки.

    Будуть з вами все грати, добрим словом згадувати.

    Вихователь проводить підсумкову бесіду про дбайливе ставлення до іграшок. (Іграшки роблять цікавіше наше життя, над ними працювали люди, вони коштують чималих грошей, з іграшками треба грати акуратно і дбайливо)

    Дзинь, дзень, дзень. Дзвенить дзвінок. Ось і скінчився урок.

    До свиданья дітлахи, дівчата і хлопці.





    Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі.