• Хід заняття

  • Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «В пошуку чарівного скриньки»




    Дата конвертації16.06.2017
    Розмір5.95 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Тамара Шустрова
    Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «В пошуку чарівного скриньки»

    «У пошуку чарівного скриньки»

    Мета: виявити вміння:

    Зв'язкова мова:

    - складати розповідь по картинці спільно з дорослим;

    - в розумінні зверненої до нього мови, в постановці запитань;

    - вступати в контакт з однолітками, відповідати на питання;

    Звукова культура мовлення:

    - в правильну вимову голосних і приголосних;

    Володіння словником:

    - у використанні в мові назви предметів і матеріалів, з яких вони зроблені;

    - у використанні в мові назви живих істот і середовищ їх проживання;

    граматика:

    - погоджувати закінчення іменників, прикметників;

    - у використанні в мові слів з суфіксами (зменшувальні, пестливі)

    Хід заняття:

    Хлопці, я дуже рада бачити вас, візьміться за ручки і посміхніться один одному. Відмінно!

    - Хлопці, подивіться до нас в групу залетів повітряну кульку,

    а до ниточки прив'язаний конверт. Дивний конверт - на ньому нічого не написано.

    Давайте відкриємо його і подивимося, що там. Тут розрізні картинки. Тут якесь чаклунство, правда, хлопці? Давайте спробуємо зібрати картинку, може тоді зрозуміємо від кого лист.

    Все ясно! Значить лист нам надіслав Зоряний чарівник. Тепер ми з вами можемо його прочитати.

    - Ну, що, хлопці, почнемо подорож? Підемо за першою зіркою.

    «Загадки-відгадки»

    1) Сірий, зубастий,

    По угіддях нишпорить,

    Кого з'їсти шукає (вовк)

    2) Хвіст пухнастий,

    Хутро золотистий,

    У лісі живе,

    У селі курей краде. (лисиця)

    3) Замість хвостика - гачок,

    Замість носа - п'ятачок,

    П'ятачок дірявий,

    А гачок верткий (свиня)

    4) Він в мундирі яскравому,

    Шпори для краси,

    Вдень він - забіяка,

    Вранці - годинник. (півень)

    5) Що за звір лісовий:

    Стало зрозуміло як стовпчик під сосною,

    І стоїть серед трави -

    Вуха більше голови. (заєць)

    Хлопці, скількох тварин ми відгадали? (5)

    Молодці, справилися з цим завданням.

    Давайте прикріпимо зірочку на ковпак чарівника і будемо подорожувати далі.

    Хлопці, подивіться на чарівні картки (гра «З чого ми зроблені»)

    Молодці, справились і з другим завданням (приклеюємо зірочку на ковпак).

    Физминутку.

    «Так» чи «ні»

    Не сумніваюся я, хлопці,

    Що у кожного розуму палата,

    Але у мене для вас порада:

    Відповіді «Так», відповіді «ні»

    Давати миттєво не поспішайте,

    Подумавши міцно, говорите.

    У жаби точно немає хвоста,

    А у корови є він? (та)

    Що їсть жаба на обід?

    Слона з горошком, правда ?. (немає)

    Мамуля купить мені цукерок

    За те, що я лінувався? (немає)

    Розтанув сніг, в струмках вода

    Навесні буває це ?. (та)

    Сідає слон на дроти,

    Щоб пообідати, правда ?. (та)

    Друзям ти говориш «ПРИВІТ»

    І вихователю так скажеш ?. (немає)

    Ми ставимо чашечки в буфет,

    Диван туди поставимо ?. (немає)

    По снігу дві смужки-слід.

    Ведмідь пройшов по снігу ?. (немає)

    Відповіси ти мені без праці

    Взимку цвіте черешня ?. (немає)

    Печемо ватрушки з льоду

    У гарячій печі, правда ?. (немає)

    Ліс -обітанія середу

    Для білок, зайців, дятлів ?. (та)

    У віконці вранці - сонця світло

    Ніч настає, вірно ?. (немає)

    Питання скінчилися, друзі!

    І всіх хвалю, хлопці, я!

    Завданням прийшов кінець.

    Хто не помилився - молодець!

    Ось і третє завдання ми виконали. Потрібно прикріпити третю зірочку.

    Хлопці на нашому шляху зустрілися Мишко і його тато - ведмідь (УМК «Великі і маленькі предмети») приклеюємо зірочку.

    Д / І «Що чує Бельчонок?»

    Подивимося на картинки (презентація) і вимовив все звуки, які чує білченя.

    Змія - ш-ш-ш-ш

    Ведмідь - е-е-е-е

    Вітер - у-у-у-у

    Капель - кап-кап-кап-кап

    Бджола ж-ж-ж-ж

    Пташка - чик-чирик, кар-кар

    Дуже добре! Прикріпимо п'яту зірку на ковпак

    Хлопці, подивіться, що зображено на картинках? (ліс) (ІКТ)

    Правильно, щоб дістати ще одну зірку, чарівник пропонує нам відповісти на наступні питання:

    - Хто живе в лісі?

    - Хто з тварин змінює зимову шубку на літню?

    - Що роблять птахи навесні?

    - Як люди піклуються про птахів взимку?

    - Як називаються дерева, які зелені і взимку і влітку?

    - Чого не можна робити в лісі?

    Молодці! І шоста зірка на ковпак.

    Д / І «Склади казку» (мнемотабліци) приклеюємо зірочку.

    Хлопці, послухайте, що тепер нам пише Зоряний чарівник.

    «Ви виконали багато завдань. Вітаю! За це я хочу виконати ваші найзаповітніші бажання. Візьміть кожен собі зірочку і покладіть її на долоньку. Закрийте очі і згадайте своє бажання. Подумайте, чого б вам хотілося найбільше на світі і добрий чарівник допоможе вам здійснити свої мрії. »

    Відкривайте очі, зоряний чарівник передав мені паличку, вона повинна торкнутися кожної зірочки, щоб бажання збулися.





    Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «В пошуку чарівного скриньки»