Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі. Розповідання по картині «Дві сестри»




Дата конвертації15.04.2017
Розмір4.77 Kb.

Катерина Паніна
Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі. Розповідання по картині «Дві сестри»

мета:

Вчити дітей складати послідовну розповідь

завдання:

Розвивати увагу, уяву;

• виховувати доброзичливість, стриманість;

розвивати вміння розповідати голосно;

розвиток зв'язного мовлення;

розвиток уміння слухати і відповідати на питання.

Устаткування: красивий конверт; картина; картки з загадками.

Хід заняття: Діти сідають за столи. Вихователь починає заняття з бесіди про погоду. І тут лунає стукіт. Вихователь відкриває двері, а там нікого немає, тільки лист лежить.

Вихователь: «Ой хлопці, подивіться, хто то нам листа надіслав. Як ви думаєте хто б це міг бути? Подивіться який гарний конверт! Давайте разом відкриємо і подивимося, що ж там усередині. »

Відкривши конверт вихователь дістає картки з загадками.

В: «Хлопці, тут лежать картки з загадками, будемо розгадувати?»

***

Гребінець аленький,

Кафтанчік Рябенький,

Подвійна борідка, важлива хода.

Раніше всіх встає, голосисто співає.

Відповідь: Півень

***

Начебто птиця - не літає,

Ходить, зерна збирає.

Відповідь: Курка

***

Знімання хробака, поп'ю водиці,

Хлібних крихт пошукаю,

А потім знесу яєчко,

Дітлахів пригощу.

Відповідь: Курка

В: «Ну хлопці молодці, всі загадки відгадали! А нагадайте мені, курочка і півник які тварини? (дикі або домашні) А де вони живуть? А що вони їдять? »

В: «Хлопці, я то відразу і не помітила, в конверті ще щось лежить.»

Дістає картину.

В: «У листі ще написано:

Привіт хлопці! Я художник. Це я намалював цю картину. Вона називається «Дві сестри». Сподіваюся вона вам сподобалася. Я хотів попросити вас придумати до моєї картині розповідь. Буду дуже вам вдячний. Марк Кетла. »

В: «Красива картина хлопці? Щоб придумати розповідь для початку давайте подивимося що зображено на цій картині. »

В: «Що роблять дівчинки? У що вони одягнені? Якого кольору у них сукні? Що в руці у маленької дівчинки? Подивіться що навколо дівчаток? Де вони знаходяться? Подивіться які квіточки, пізнаєте їх? Знаєте їх назва? Навіщо там лійка? »

В: «Хлопці, а зараз я вам пропоную трошки пограти, готові?»

Гра малої рухливості «Курочка і курчатка». Правила: Вибирається одна дитина - курочка, це мама і вона йде попереду, все решта курчата і повинні йти за своєю мамою, не тікати і не кричати. Так діти пересуваються в будь-яких напрямках, після чого курочка змінюється.

Після гри діти сідають за столи.

В: «А тепер хлопці, будемо складати розповідь. Як би ти розповів історію на картині, Петя? »(Запитати кілька дітей).

В: «Яка пора року? (Літо). Значить дівчинки влітку поїхали куди? (в село, до бабусі). Як ви думаєте на картині зображено ранок або вечір? (Ранок). Літнім ранком дівчинки в селі, у бабусі, робили що? (Грали / годували курочок і півня). Молодці! Хлопці, а що в руці у маленької сестри? (кружка). А як ви думаєте що в гуртку? (пшоно, хлібні крихти). Звідки вона їх взяла? (попросила у бабусі). Добре, Дивіться, що у нас виходить: В гостях у бабусі, в селі, літнім ранком, дві сестри попросили у бабусі пшона, щоб погодувати курочок і півня. Бабуся насипала пшоно в великий кухоль. Маленькій сестриці так кортіло якнайшвидше вибігти на подвір'я, що вона схопила кружку і сестру. Вийшовши на подвір'я вони насипали пшона, і навколо них відразу зібралося багато курочок і навіть півник. »

В: «Красиво у нас вийшло? Вам сподобалось? Хлопці, а як називалася картина? Ну а тепер напишемо розповідь в листі і відправимо його художнику. »

В: «Ви всі молодці, уважно слухали, добре відповідали!»

Посилання на картину: http://svistanet.com/hudozhniki-i-art-proekty/kartini-i-zhivopis/detstvo-bosonogoe-xudozhnik-mark-keathley.html





Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі. Розповідання по картині «Дві сестри»