• Хід заняття

  • Конспект заняття з розвитку мовлення в групі раннього віку «Кошеня»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір3,83 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Анастасія Климко
    Конспект заняття з розвитку мовлення в групі раннього віку «Кошеня»

    Тема: «Кошеня»

    Мета: Розвиток у дітей мовленнєвої взаємодії з іншими дітьми в процесі спільної роботи.

    завдання:

    1. Звукоподрожаніе і спільна робота зі складання описового оповідання з вихователем.

    3. Прищеплювати дітям інтерес до спільної діяльності, вчити дбайливо і доброзичливо ставиться до живих істот - кішці.

    Попередня робота:

    Розгляд з дітьми предметних картинок із зображенням тварин.

    Вправи на звуконаслідування «Хто як кричить».

    матеріал

    Кошик, столик, іграшки (кішка і кошеня, картки із зображенням «тварин» (кінь, кішка, собака, корова, кози і вівці, поросята);

    Запис голосів тварин і природи.

    Хід заняття:

    1. Дидактична гра «Хто як кричить»

    Діти сидять по колу

    Вихователь. діти а чи зможете ви вгадати по голосу хто як кричить?

    Показує картинку тварини.

    Діти по черзі відгадують і звукоподражают побаченої зображенні: кінь, кішка, собаки, корова, кози і вівці, поросята.

    Вихователь. Сьогодні прийде до нас в гості. Послухайте і відгадайте, хто це?

    Вночі він зовсім не спить,

    Будинок від мишок сторожить,

    Молоко з миски п'є,

    Ну звичайно це-

    Діти. Кішка.

    Вихователь. молодці хлопці

    2. Гра «Послухаємо за вікном, за дверима».

    Діти слухають звуки: шелест, шуми, дзюрчання води і т. Д., В кінці гри звучить аудіозапис «Нявкання кошеня».

    Вихователь. Чий голос ви чуєте?

    Діти наслідують нявканню. Називають тварину.

    Вихователь.

    Хто нявкнув біля дверей?

    Відкривайте швидше!

    Вихователь вносить в кошику іграшкового кошеня. Діти сідають на стільчики.

    3. Спостереження за кошеням.

    Вихователь. Якого кольору кошеня?

    Чорний.

    Вихователь. Що є у кошеняти?

    Голова, тулуб, лапки, хвостик, вушка, очі, ніс, вуса, рот, зуби.

    Під час називання частин тіла, вихователь показують указкою на кошеня.

    Вихователь. Скільки хвостів у кошеняти?

    У котеняти один хвіст.

    Вихователь. А вух скільки?

    Два вуха.

    Вихователь. Що кошеня їсть?

    Молоко, м'ясо, суп, ковбасу, мишей і т. Д.

    Вихователь. Шерсть яка у кошеняти?

    Діти по черзі гладять кошеня.

    М'яка, пухнаста, чорна, блискуча.

    Вихователь.

    4. Пальчикова гра «Кошенята».

    Вихователь. Давайте пограємо пальчиками. Нехай вони у нас будуть кошенятами.

    Діти встають, вихователь читає вірш, діти виконують руху.

    вихователь

    Ось п'ятеро кошенят.

    Один пішов - і немає його. Показують праву руку.

    Ну, немає його - і немає. Кошенят залишилося четверо. Розводять руки в сторони.

    Ось четверо кошенят. Один нічною порою Показують чотири пальці.

    На дерево заліз - кошенят залишилося троє. Рух руками перед собою.

    Але десь запищав мишеня тонко-тонко. Закривають долонями вуха.

    Кошеня почув - залишилося два кошеня. Приставляють долоні за вуха.

    Один з них з м'ячем зник в дверях безслідно, Показують один палець.

    А найрозумніший - той, що залишився, останній, - Приставляють палець до чола.

    Він до миски підійшов і, як і повинно кицьки, Роблять з долонь миску. Хлебтати за п'ятьох став молоко з миски. «Лаку» з долонь.

    Молодці хлопці.





    Конспект заняття з розвитку мовлення в групі раннього віку «Кошеня»