Конспект заняття з розвитку мовлення «В гостях у Буратіно»




Дата конвертації30.03.2017
Розмір5.65 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Лайла шайхулліна
Конспект заняття з розвитку мовлення «В гостях у Буратіно»

ГДО МОБУ ЗОШ вихователь Шайхулліна

«В гостях у Буратіни»

Мета: розвивати пізнавальні та мовні вміння дітей на прикладі улюблених казок.

• вчити відповідати на питання, висловлювати свої судження;

• актуалізація словника по темі;

• вдосконалення граматичного ладу.

хід заняття

Діти, сьогодні вранці біля дверей нашої групи я виявила конверт з листом. Вгадайте від кого воно?

Загадка.

У батька є хлопчик дивний,

Незвичайний, дерев'яний,

На землі і під водою

Шукає ключик золотий,

Усюди ніс суне свій довгий.

Хто ж це?.

відповідь: Буратіно

(Показ іграшки Буратіно).

В: ТАК

Зараз ми дізнаємося, що написав Буратіно Ой так, так тут купа помилок, допоможіть розібратися.

«Дорогі хлопці, пише вам .... уратіно. Запрошую вас в .... ості. Дуже вас .... ду.

В: Давайте разом, виправимо помилки.

(Воспит. Читати кожне слово, а діти кажуть якого звуку не вистачає. Як потрібно сказати правильно).

В: Хлопці на чому можна поїхати в гості. (відповіді дітей)

Перед вами поїзд, машина, вертоліт. Ми вирушимо на те транспорті, в назві якого два склади. Як дізнатися?. Як вимірюємо довжину слова. (кроком)

Скільки складів у слові Машина, Вертоліт, Поїзд. (Картки з картинками транспортів, діти вибирають складається з 2-ух складів).

Але для початок нам треба покласти в поїздку їжу

Сир, сік, ніж, чай, вода, капелюх, чашка, ложка, цукор, черевики, компас.

А зараз давайте розподілимо на свої місця складаються з 1,2,3 складів (в коробки, з відмітками 1,2,3).

Физминутку.

Ми ногами топ-топ-топ (кроки на місці)

Ми руками хлоп-хлоп-хлоп (хлопки в долоні)

Ми очима мить-мить-мить (моргання очима)

Ми плечима чик-чик-чик (по черзі піднімаємо плечі)

Раз сюди, два сюди (повороти вліво-вправо)

Повернись навколо себе

Руки догори все підняли

Сіли - встали, сіли - встали (присідання)

Немов Ваньки - Встанька стали

А тепер пустилися навскач,

Немов наш веселий м'яч (підскоки на місці)

Раз - два, раз - два

Ось і приїхали до Буратіно

А зараз зайдемо тільки ось без стуку не можна заходити

Постукали, покрутили

Потягнули і відкрили.

(з'являється Буратіно з книгою)

Подивіться у Буратіно є книга з цікавими завданнями, іграми.

І він хоче щоб ви допомагали йому. Давайте допоможемо Буратіно вирішувати завдання. Хочете знати які завдання.

Отже, відкриємо першу сторінку на першій сторінці зображена чарівна країна. У чарівній країні живуть веселі чоловічки (показ картинок дівчинки в сукнях червоного кольору). Це ожилі звуки. Буратіно просить назвати звуки (А, О, У, І) Які це звуки? (Голосні). Яким кольором ми їх позначаємо? (Червоним).

А ще в Чарівній країні живуть ось такі хлопчики. (Показ хлопчиків в синіх футболках). Підкажіть Буратіно, які це звуки. (Приголосні). Яким кольором ми їх позначаємо?

Давайте пограємо зі звуками я скажу звуки різні, а ви підніміть відповідну фішку

якщо почуєте голосний звук, то гурток червоного,

а якщо приголосний звук то ви підніміть синю фішку. Будьте уважні. (МОЛОДЦІ)

Відкриємо 2-у сторінку

Хлопці а ви знаєте які герої є в казці Буратно (лисиця, кіт, Карабас -Барабас і. Тд.) А які герої там найхитріші

Давайте познайомимося з словом кіт яка схема підійде як ви думаєте.

Проводимо аналіз слові.

Скільки звуків слові. «КОТ»?

А зараз самі спробуйте в зошитах аналізувати слово «ЛИСИЦЯ». (один р-к виходить до дошки)

Молодці і цим завданням впоралися.

Відкриємо третю сторінку

Гра називається «Дитинчата або назви ласкаво»

1Медведь - (Ведмежа)

2. заєць Зайченя

3. Кот- Кошеня

4. Лисиця-Лисеня

5 Білка-Бельчонок

6. Вовк Вовченя

7. Тігр- Тигреня

8. Лев-Левеня

9. Хом'як-Хом'ячок

10. Лось-Лосеня

11. Олень-Оленя

12. Корова-теля

Фіз. хв.

А зараз вставайте в коло гра називається «Наооборот» (з м'ячем)

Вихователь кидає м'яч дітям і говорить слова:,,,,

Вперед - назад короткий - довгий

Високо - низько товстий - тонкий

Вузький - широкий темно - світло

Добрий - злий легкий - важкий

Солодкий - кислий гарячий - холодний

вліво - вправо. попереду - ззаду

великий - маленький внизу - вгору і т. д молодці а зараз сіли

Відкриємо 4 сторінку а там завданні

Якась картинка (всім по одній роздати)

подивіться на свою картинку і складіть речення і зробіть графічну схему.

Ось і закінчилася листи книги.

А ось Буратіно нам дає подарунок ключик золотий.

Сюрприз золотий ключик а нам вже пора повертатися в садок. (Закривають очі і слухають пісню). Підсумок заняття.





Конспект заняття з розвитку мовлення «В гостях у Буратіно»