Конспект заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Ходить осінь по доріжках ...»




Дата конвертації20.10.2017
Розмір4,9 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Наталя Носкова
Конспект заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Ходить осінь по доріжках ...»

цілі:

1. Розширювати і активізувати словниковий запас дітей.

2. Вчити утворювати зменшувально-пестливу форму іменників.

3. Вчити дітей відповідати на запитання, за допомогою вихователя переказувати невелике оповідання по сюжетної картині.

4. Розвивати увагу, пам'ять, мислення.

5. Викликати інтерес до заняття.

6. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

7. Виховувати емоційний відгук на навколишню природу.

8. Закріпити і узагальнити знання дітей про характерні ознаки осені через інтеграцію різних освітніх областей.

Організаційний момент.

вихователь:

Здрастуй, сонце золоте! (Ручки вгору).

Здрастуй, небо блакитне! (Ручки в сторони).

Привіт, мої друзі! (Всі беруться за руки).

Дуже рада вас бачити Я! (Колисають ручки).

Вихователь: хлопці сьогодні у нас гості, давайте привітаємося. Сідайте на стільчики.

Вихователь: Сьогодні вранці до нас в дитячий сад прийшов лист. Давайте прочитаємо його. Слухайте уважно.

лист:

«Здрастуйте, хлопці,

Я живу далеко на півночі, в Арктиці,

Тут багато снігу і дуже холодно.

Я ніколи не бачив осені.

Розкажіть мені, будь ласка, про осінь.

Умка - білий ведмедик ».

Конспект занятия по развитию речи во второй младшей группе «Ходит осень по дорожкам…»

вихователь:

Давайте допоможемо Умке. Розповімо про осінь.

Дидактична гра «Розкажи про осінь».

Листя восени (які) червоні, жовті, коричневі, золоті.

Небо восени (яке) сіре, похмуре, похмуре.

Дерева (які) голі.

Вітер (що робить) дме, задуває.

Переважно без опадів (що робить) йде, ллє, мрячить, капає.

Птахи (що роблять) відлітають у вирій.

Листя (що роблять) жовтіють, червоніють, опадають, шарудять.

Це природне явище називається листопадом.

Люди (що роблять) збирають урожай овочів і фруктів.

Звірі в лісі восени (що роблять) готують запаси на зиму.

Вихователь: Ой, хлопці, який вітер подув сильний. Давайте подивимося, як він зірвав вітер з дерев. Слідкуйте очима уважно за листочками.

Зорова гімнастика «Осінь».

Вихователь: У лісі ростуть різні дерева. Які дерева ви знаєте?

(Береза, ялина, сосна, клен та ін.)

Це дерево - якомога ласкаво сказати? (Деревце). Повторіть разом зі мною - деревце.

Це хмара. Назвіть її ласкаво - хмаринка.

Це заєць. Назвіть його ласкаво - зайчик.

Це білка. Назвіть її ласкаво - білочка.

Це їжак. Назвіть його ласкаво - їжачок.

Це гриб. Назвіть його ласкаво - грибочок.

Це лист. Назвіть ласково- листочок.

Вихователь: Давайте і ми з вами перетворимося в осінні листочки. Вставайте підходите до мене швидше.

Физминутку «Осінні листочки».

Вихователь: Хлопці, ви вже багато розповіли про осінь, а тепер давайте розглянемо картину про життя тварин в осінньому лісі. І обов'язково напишемо про це в листі Умке.

Розгляд картини «Осінь в лісі».

Текст розповіді за пропозиціями:

1. Настала осінь.

2. Листя на деревах жовтіють, червоніють і обпадають.

3. Птахи відлітають у вирій.

4. Ведмідь будує барліг.

5. Білочка, їжачок і мишка роблять запаси на зиму.

Питання до тесту:

1. Яка пора року настала?

2. Що відбувається з листям на деревах?

3. Куди відлітають птахи?

4. Що будує ведмідь?

5. Що роблять білочка, їжачок і мишка?

Вихователь: послухайте уважно ще раз розповідь, який у нас вийшов.

1. Настала осінь.

2. Листя на деревах жовтіють, червоніють і обпадають.

3. Птахи відлітають у вирій.

4. Ведмідь будує барліг.

5. Білочка, їжачок і мишка роблять запаси на зиму.

За бажанням 1-2 дитини складають розповідь по картині.

Вихователь: Молодці, хлопці цікаві розповіді склали. А поки ми з вами розмовляли, Катерина Євгенівна всі наші розповіді записала. Я думаю, що Умке буде приємно отримати не тільки лист від нас, але і осінню картину.

Підсумок заняття:

1. Сподобалося вам наше заняття?

2. Діти хто нам надіслав лист?

3. Про який пори року Умка просив нас розповісти?

Молодці, ви дуже добре сьогодні займалися!





Конспект заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Ходить осінь по доріжках ...»