• Хід заняття

  • Конспект заняття з розвитку мовлення «Усна народна творчість. потішки »




    Дата конвертації17.10.2017
    Розмір4.46 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Галина Галеева
    Конспект заняття з розвитку мовлення «Усна народна творчість. потішки »

    мета:

    Залучення дітей молодшого дошкільного віку до усної народної фольклору на заняттях з розвитку мовлення.

    завдання:

    1. Продовжувати вчити дітей розповідати вірш разом з педагогом.

    2. Формувати зв'язне мовлення дітей (опис іграшки).

    3. Викликати у дітей радість від слухання знайомої потішки і бажання читати її разом з вихователем.

    4. Формувати інтонаційну сторону мови.

    5. Розвивати уявлення про навколишній.

    6. Розвивати загальну і дрібну моторику дітей.

    Устаткування: м'яка іграшка - заєць.

    Хід заняття:

    Організаційний момент.

    Діти сидять на стільцях.

    Знайомство з темою.

    Вихователь загадує дітям загадку:

    довге вухо

    грудочку пуху

    стрибає спритно

    Любить морквину. Відповідь дітей (заєць).

    Сюрпризний момент. (Стук у двері).

    Вихователь вносить іграшкового зайця. Зайчик вітається з дітьми. Діти теж привіталися з зайцем. Зайчик говорить: «Я чув, що ви говорили про мене, загадували загадку, і я вирішив зайти до вас в гості».

    опис іграшки

    Вихователь пропонує зайчику залишитися і діти описують іграшкового зайчика. Вихователь ставить дітям запитання:

    1. Зайчик великий або маленький? (маленький)

    2. Яка у зайчика шерсть? (пухнаста, м'яка)

    3. Яким кольором? (білий або сірий)

    4. Які вушка у нього? (довгі)

    5. Який хвостик? (короткий)

    6. Де зайчик живе? (в лісі)

    Зайчик хвалить дітей: «Які діти молодці, багато про мене знають».

    Розповідання вірші і потішки про зайчика.

    Вихователь звертається до зайчику: «А діти вірш про тебе знають».

    Діти розповідають вірш А. Барто «Зайка».

    Зайчика кинула господиня

    Під дощем залишився зайка

    З лавки злізти не зміг

    Весь до ниточки промок.

    Зайчик: «Молодці, і вірш про мене знають».

    Вихователь: «А діти ще й потешку про тебе знають».

    Діти розповідають потешку:

    заєць Єгорка

    Звалився в озерце

    Біжіть під гірку!

    Рятуйте Єгорку!

    Зайчик звертається до дітей: «Діти, ви напевно втомилися сидіти на стільчиках, давайте з вами трохи пограємо?

    Фuзмuнутка:

    Навесні в город

    Зайка з радістю йде

    Він спочатку все скопає

    А потім все розрівняти

    Насіння посіє спритно

    І піде садити морквину

    Ямка - насіння, ямка - насіння

    І дивись, на грядці знову

    Зростуть горох, морква

    А як осінь підійде

    Урожай свій збере.

    Розповідання потешек про весну.

    Зайчик звертається до дітей, каже: «На вулиці весна, прилетіли птахи, світить сонечко».

    Вихователь пропонує зайцю послухати потешку про сонечко:

    Сонечко - ведришко

    Зійди скоріше,

    Освіти, обігрій

    Телят, та ягнят,

    Ще маленьких хлопців і зайчат.

    Заєць: «Молодці, які дітки!»

    Вихователь: «Так, зайчик, а на вулиці і сніг розтанув, побігли струмки, скоро здасться зелена травичка. Послухай нашу потешку про травку »:

    Як по лузі, лузі

    По зеленому лузі

    розливають вода

    розстеляють трава

    розстеляють трава

    Трава шовковою.

    Підсумок заняття:

    Зайчик хвалить дітей за розказані вірші, потішки. Пригощає їх гостинцем. Прощається з дітьми заєць, каже: «що в лісі його чекають зайчата».

    Вихователь пропонує на прощання розповісти вірш «Про зайчат»:

    Вушка довгі стирчать

    На маківці у зайчат

    Вдень і вночі чують вушка

    Кожен шерех на узліссі.

    Зайчик дякує дітей і йде.

    Вихователь хвалить дітей і каже, що зайчик ще прийде до них в гості.





    Конспект заняття з розвитку мовлення «Усна народна творчість. потішки »