Конспект заняття з розвитку мовлення Тема: «Подорож у казку»




Дата конвертації07.06.2017
Розмір3.28 Kb.
ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

Лариса Зобнина
Конспект заняття з розвитку мовлення Тема: «Подорож у казку»

Конспект заняття з розвитку мовлення

Тема: «Подорож у казку»

мета:

- згадати російські народні казки;

- закріплювати вміння відповідати на питання поширеними пропозиціями;

- вчити правильно використовувати різні частини мови за змістом;

- розвивати виразність мови;

- виховувати почуття співпереживання, доброту, бажання допомогти.

Матеріали до заняття:

картинки із зображенням тварин, костюми дитячі (лисиця, вовк, сліди тварин.

Сучасні освітні технології: технологія проблемного навчання.

хід заняття

Вихователь: діти, які російські народні казки ви знаєте?

Відповіді дітей ( «Кіт, півень і лисиця», «Колобок», «Теремок», «Маша і ведмідь» і ін.)

По-ль: молодці! Багато казок знаєте. У них часто зустрічається цей персонаж. Відгадайте який? Стрибає спритно, любить морквину.

Діти: заєць.

(вихователь вивішує на дошку картинку із зображенням зайця)

По-ль: діти, заєць він який?

Відповіді дітей (спритний, боягузливий, білий, швидкий, косою і ін.)

По-ль: наступна загадка. Ця руда шахрайка дуже курей краде спритно.

Діти: лисиця.

(вихователь дістає картинку із зображенням лисиці)

По-ль: лисиця яка?

Відповіді дітей (хитра, руда, шахрайка і ін.)

По-ль: хто в лісі взимку холодної ходить злющий і голодний?

Діти: вовк.

(вихователь вивішує картинку із зображенням вовка)

По-ль: вовк який?

Відповіді дітей (зубастий, сірий, злий, дурний і ін.)

По-ль: добре хлопці. Ви підібрали дуже точні визначення цих звірів. А де живуть ці тварини? (діти - в лісі)

По-ль: якщо вони живуть в лісі, як їх можна назвати? (діти - лісові звірі, звірі наших лісів)

По-ль: я пропоную вам відправитися на прогулянку в казковий ліс. Дивіться, чиї це сліди закарбувалися?

Діти вгадують сліди різних тварин - лисиці, вовка, зайця.

По-ль: а тепер я пропоную вам придумати і показати свою казку.

Драматизація казки «Вовк і лисиця» - основа

Діти самостійно визначаються з вибором для себе персонажів, костюмів. Голосом, мімікою, жестами вони максимально наближаються до образу. Діти організовують перегляд казки. Казка може творчо оновлюватися, т. Е. Можуть з'являтися нові персонажі, нові події. Вихователь записує хід казки.

По-ль: який цікавий сюжет у вас вийшов! Які персонажі додалися? Який у них характер? Як змінилася казка?

відповіді дітей

По-ль: пропоную вам, хлопці, згадати будинку цю казку і розповісти її своїм близьким.





Конспект заняття з розвитку мовлення Тема: «Подорож у казку»