• Хід заняття

  • Конспект заняття з розвитку мовлення та малювання «Золота рибка»




    Дата конвертації20.06.2017
    Розмір4,35 Kb.
    ТипЗолота рибка. "Казка про рибака та рибку"

    Давідян П.А.
    Конспект заняття з розвитку мовлення та малювання «Золота рибка»

    ПІДГОТУВАЛА ВОСПИТАТЕЛЬ:

    Давідян П. А.

    Тема: «Золота рибка»

    мета

    Формувати вміння дітей зображати образи рибки крупно, на всій площині аркуша, дотримуватися пропорційність між частинами зображення; рівномірно і акуратно зафарбовувати фарбами; доповнювати зображення деталями.

    Вчити дітей складати речення на задану тему: «Що б ти попросив у золотої рибки». Спонукати коротко розповідати зміст мультфільму «Казка про золоту рибку».

    Активізувати словник дітей за темами: «Море», «Небо». Ознайомити з уривком з «Казки про золоту рибку» А. С. Пушкіна; пояснити значення слів «невід», «луска».

    Розвивати зв'язне мовлення, почуття рими, дрібну мускулатуру кистей рук.

    Виховувати бажання доброзичливо обговорити зображення.

    устаткування:

    Запис шуму морського прибою, фонової музики.

    Аркуші паперу, тоновані блакитним кольором.

    Палітра з різнобарвною гуашшю.

    Устаткування для малювання.

    Хід заняття:

    Попередня робота:

    Спостереження за рибками в акваріумі.

    Перегляд мультфільму «Казка про золоту рибку».

    -Хлопці, прислухайтеся! (Звучить шум морського прибою). Що це за шум? Це море шумить. Як називається наше море? Чорне море.

    Давайте уявимо, що ми вийшли з дитячого саду і прийшли на берег моря. Над головою у нас блакитне небо з хмарами, під ногами золотистий пісок, а попереду - море. Як красиво навколо!

    -А скільки слів можна знайти, якщо придивитися і поміркувати. Адже слова можна знайти всюди.

    Я слова знайду всюди -

    І на небі, і в воді,

    На підлозі, на стелі,

    На носі і на руці.

    Ви не чули такого?

    Не біда! Зіграємо в слово!

    Д / упр «Знайди слова»

    -Знайдіть слова на небі. (Хмари, птиці, вітер, хмари, літак, блискавка, блакитне, сонце)

    Знайдіть слова в море. (Вода, хвиля, риба, водорості, шторм, краб, дельфін, медуза, корабель)

    У морі живе багато різних риб. Є риби їстівні для людини. Рибалки їх ловлять, а ми купуємо, готуємо і їмо. Це хамса, оселедець, бички, ставрида, камбала. Є риби небезпечні. Вони можуть вколоти отруйним шипом, як морський кіт і морський дракон; і навіть вдарити струмом, як скат. Рибалки їх не ловлять, адже зустріч з такими рибами дуже неприємна.

    У всіх риб є хвіст. Він служить їм кермом. Ще у риб є плавники. Як ви думаєте, для чого рибам плавники? Саме слово вам підкаже. Плавці потрібні рибам для того, щоб плавати.

    Звичайно ж, у риб є очі. Для чого потрібні очі? Тіло риб вкрите пластинками - лускою.

    -Хлопці, послухайте забавне вірш про те, як риби люблять посміхатися. І не просто слухайте, а підказуйте мені слівця.

    Д / і «Підкажи слівце»

    Якщо це рибка - у неї посмішка.

    Якщо це рибочка - у неї ... (посмішка).

    Якщо це риба - у неї ... (посміхаючись).

    Якщо це рибина - у неї ... (Улибіна).

    Якщо це рибіща - у неї ... (улибіща).

    Як рибки пливуть, покажи!

    (Ноги на ширині плечей, погойдування руками праворуч-ліворуч, зображуючи хвилі)

    Рибки плавали, пірнали

    У блакитній морській воді.

    Те зійдуться-розійдуться,

    Те зариються в піску.

    (Руки перед грудьми зі складеними долонями, біг врозтіч, нахили, зближення-розбіжність, присідання).

    Підсумок заняття:

    -Хлопці, давайте пофантазуємо. А що було б, якби нам золота рибка запропонувала виконати наші бажання? Про що б ви попросили рибку? Подумайте! Ось я б попросила у рибки, щоб мій дідусь скоріше видужав і більше не хворів, а вся моя сім'я вирушила в далекий цікаву подорож.

    -А які ваші бажання?

    (Я слухаю бажання кожної дитини).





    Конспект заняття з розвитку мовлення та малювання «Золота рибка»