• Звукова культура мовлення
  • Підготовча робота

  • Конспект заняття з розвитку мовлення «Складання дітьми загадок про зиму з використанням елементів мнемотехніки»




    Дата конвертації06.04.2017
    Розмір3,64 Kb.
    Типзима

    Діана Полякова
    Конспект заняття з розвитку мовлення «Складання дітьми загадок про зиму з використанням елементів мнемотехніки»

    мета:

    Розвиток зв'язного мовлення дітей.

    завдання:

    Вчити дітей самостійно придумувати символи, складаючи за допомогою вихователя таблицю з елементами мнемотехніки.

    граматика:

    Тренувати в освіті форм родового відмінка множини іменників.

    Звукова культура мовлення:

    Закріпити правильне звуковимову звуків «с», «ш», «з».

    матеріал:

    Іграшки, картинки (із зображенням тварин, пір року.)

    Підготовча робота:

    Бесіди про зиму, розглядання картинок, складання схем з елементами мнемотехніки.

    хід заняття

    Вихователь: Хлопці, яку пору року вам найбільше подобається? Діти називають пори року. Вихователь: А у що вам подобається грати взимку? Діти перераховують гри. Вихователь пропонує дітям придумати символи, що позначають «дощ», «калюжу», «сніг», «сонячні промені», «зиму», «падає», і т. Д.

    В результаті діти вже можуть скласти потрібні схеми для складання загадок. Вихователь становить схему загадки і пропонує дітям відгадати.

    1 загадка. Опівдні дощ перестав,

    І, що білий пушок

    На осінню бруд

    Почав падати сніжок.

    Вихователь: Коли це буває? (Взимку)

    2 загадка. Все білим-біло сьогодні,

    І світло, хоч сонця немає,

    З неба сиплеться холодний,

    Білий, білий, м'який ... (сніг)

    3 загадка. Хоч сама -і сніг і лід,

    А йде-сльози ллє (зима)

    4 загадка. Падає сніжинка-легка зірка

    А за нею друга, третя, -без кінця (снігопад)

    5 загадка. З неба падають зимою і кружляють над землею

    Легкі пушинки, білі (сніжинки)

    6 загадка. Сніжок пурхає, кружляє, на вулиці біло,

    І перетворилися калюжки в прозоре скло (взимку)

    7 загадка. Рано вранці вийшов дід, в шубу нову одягнений,

    Захотів перевірити сам по лугах і по лісах,

    Чи всі чекають в наряді новому? Всі ль його зустрічати готові (Дід Мороз)

    8 загадка. Під блакитними небесами, чудовими килимами,

    Виблискуючи на сонці, сніг лежить (взимку)

    9 загадка. Ідет- по деревах крокує, тріщить по замерзлій воді,

    І яскраве сонце грає в кудлатою його бороді (Дід Мороз)

    Вихователь хвалить дітей.

    Конспект занятия по развитию речи «Составление детьми загадок о зиме с использованием элементов мнемотехники»





    Конспект заняття з розвитку мовлення «Складання дітьми загадок про зиму з використанням елементів мнемотехніки»