• Хід заняття.

  • Конспект заняття з розвитку мовлення і формування уявлень про домашніх тварин «У селі» для молодших дошкільнят




    Дата конвертації29.05.2017
    Розмір6.81 Kb.
    ТипДомашні тварини та вихованці

    Олена Євгенівна Єфімова
    Конспект заняття з розвитку мовлення і формування уявлень про домашніх тварин «У селі» для молодших дошкільнят

    Конспект занятия по развитию речи и формированию представлений о домашних животных «В деревне» для младших дошкольников

    Конспект заняття «У селі» для дітей молодшого дошкільного віку.

    мета:

    дати уявлення про домашніх тварин і їх дитинчат.

    Завдання.

    Розвиваючі:

    • Тренувати в вимові звукоподражаний: голосно - тихо, тоненьким голоском.

    • Закріпити вміння промовляти слова в вірші

    • Закріпити вміння узгоджувати слова з рухами в пальчикової грі

    Виховна.

    • Виховувати інтерес до навколишнього світу

    Попередня робота: Читання художньої літератури про домашніх тварин, бесіди з дітьми про тварин, сюжетно рольова гра «На фермі», розгляд ілюстрацій з тваринами, розгадування загадок про тварин.

    Устаткування і матеріали: картинки із зображенням домашніх тварин, маски домашніх тварин, м'які іграшки коза і козеня, розмальовки тварин на кожну дитину, кольорові олівці.

    Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна.

    Хід заняття.

    Організаційний момент. Діти стають в коло.

    - Встаньте на лужок і створіть гурток. Вихователь постає разом з дітьми.

    - Хлопці подивіться у вікно, яке яскраве сонечко світить! Давайте привітаємося з сонечком!

    Дивиться сонечко в віконце, Діти крокують за педагогом.

    Світить в нашу кімнатку. Піднімають руки вгору, розчепірюють пальці.

    Ми заплескали в долоні, Грюкають в долоньки.

    Дуже раді сонечку.

    Стукіт у двері. Вихователь вносить іграшку козеня.

    - Ой, хлопці, чуєте, хто - то стукає до нас!

    -Хлопці хто до нас прийшов? (відповіді дітей). Правильно, це козеня.

    - Козленок, а чому ти такий сумний?

    - Я такий сумний, тому що втратив свою маму.

    - Як ми можемо допомогти козеняти? (Відповіді дітей)

    - Давайте знайдемо його маму. (Відповіді дітей)

    - Але для цього ми з вами вирушимо в село. А на чому ми можемо доїхати до села? (Відповіді дітей) Молодці, ви так багато знаєте транспорту. Але сьогодні ми з вами поїдемо на електричці.

    Вихователь пропонує дітям встати один за одним - як вагончики і під веселу музику рушити в дорогу.

    - Хлопці, я буду паровозом, а ви моїми вагончиками. Ми з вами зараз поїдемо по колу під музику, я буду вам показувати рухи руками, як ніби коліщатка стукають, а ви повторюйте за мною і говорите «Чух - чух - чух). Але як тільки музика затихає паровозик зупиняється. Зрозуміло - тоді в путь!

    Звучить музика і діти за вихователем починають рухатися по колу.

    - Подивіться хлопці, ми з вами приїхали в село.

    - А, хто, це там гуляє на галявинці? На фланелеграфе размешена картинка з зображенням корови з телям. (Відповіді дітей) Правильно!

    - Яка корова? (Опитування 2-3 дітей) Правильно, велика.

    - А теля який? (Опитування 2-3 дітей). Правильно, маленький.

    - Що їсть корова з телям? (Відповіді дітей)

    Гра «Хто покликав?»

    - А як мама корова кличе свого теляти? Тихо або голосно? Правильно, голосно, му - му.

    - А як відповідає теля? Правильно, тихо, му - му.

    Гра проводиться аналогічно з конем і лошам, кішкою і кошеням, собакою і цуценям і т. Д.

    - Молодці! Ми постаралися знайти маму для всіх дитинчат в селі.

    Козеня. - А мою маму, ми так і не знайшли.

    - Не переживай Козленок, ми обов'язково знайдемо твою маму.

    - Подивіться хлопці, як багато тварин гуляє, ось в тому загоні. Давайте підійдемо ближче і подивимося чи немає там мами Козленка.

    Діти підходять до столу на якому розкладені іграшки домашніх тварин і серед них є коза.

    - Козленок, подивися тут є твоя мама?

    Козеня тихо ме-е-е, а мама у відповідь голосно ме-е-е. Козеня знаходить свою маму і дякує всім за допомогу. Дякуємо!

    - Козленок і коза, подивіться, як ми граємо в гру «Свинка Нілу».

    Физкультминутка пальчикова гра.

    свинка Ненила

    (плескають у долоні)

    синочка хвалила

    (погладжують себе по голові):

    - Ото ж бо гарненький!

    (Погладжувати кисті правої руки.)

    Ото ж бо прігоженькій!

    (Погладжувати кисті лівої руки.)

    ходить бочком

    (Ребром провідною руки ведуть по столу,

    хвостик гачком

    (Показують вказівні пальці обох рук,

    ніс п'ятки

    (ставлять кулачок на кулачок і на ніс).

    - Хлопці, давайте розповімо козеняти і козі вірш «Конячка»

    А. Барто.

    Я люблю свою конячку,

    Зачешу їй шерсть гладко,

    Гребінцем пригладжено хвостик

    І верхи поїду в гості. Діти разом з вихователем розповідають вірш з використанням вправи - цокання.

    Коза і козеня прощаються з дітьми та дарують їм розмальовки із зображенням домашніх тварин.

    Гра «Вгадай, чия мама?»

    Вихователь надягає маски різних тварин, діти повинні дізнатися тварина і показати як воно ходить, бігає, стрибає.

    - Ну ось, хлопці і нам пора повертатися назад в дитячий сад.

    - Хлопці, я буду паровозом, а ви моїми вагончиками. Ми з вами зараз поїдемо по колу під музику, я буду вам показувати рухи руками, як ніби коліщатка стукають, а ви повторюйте за мною і говорите «Чух - чух - чух). Але як тільки музика затихає паровозик зупиняється. Зрозуміло - тоді в путь!

    Звучить музика і діти за вихователем починають рухатися по колу.

    - Ось ми з вами і приїхали назад в дитячий сад.

    Продуктивна діяльність.

    - Хлопці, а давайте з вами намалюємо своїх тварин. Діти сідають ха столи і прикрашають розмальовки кольоровими олівцями.

    - Які красиві тварини у вас вийшли. Молодці!

    Підведення підсумків:

    Де ми з вами сьогодні були?

    Кого бачили?

    Що вам найбільше сподобалося?





    Конспект заняття з розвитку мовлення і формування уявлень про домашніх тварин «У селі» для молодших дошкільнят