Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого віку по лексичної теми «Транспорт»




Дата конвертації14.04.2017
Розмір8,86 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Михайлова Анжеліка
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого віку по лексичної теми «Транспорт»

Конспект заняття розроблений

Вихователем ГБОУ середня школа №296

структурного підрозділу

Відділенням дошкільної освіти

Фрунзенського району

Михайлової Анжелікою Олексіївною

Конспект організованої освітньої

діяльності вихователя з дітьми

Старшій логопедичної групи «Транспорт».

Освітні області «Пізнання». «Мовний розвиток».

Використання сучасних технологій:

1. Особистісно-орієнтовані.

2. здоров'язберігаючих.

3. Соціоігровие.

Мета: розширювати знання дітей про різні види транспорту в місті Тулі; закріплювати правила поведінки в громадському транспорті; виховувати повагу до людей, які працюють на транспорті.

завдання:

Освітні завдання:

Розширювати і збагачувати знання дітей про види транспорту в рідному місті СПб; уточнити їх уявлення про способи пересування транспорту по місту, дати знання про людей, що працюють на транспорті. Продовжувати знайомити з правилами поведінки в громадському транспорті.

Розвиваючі завдання: розвивати вміння класифікувати види транспорту за місцем його пересування - наземний, повітряний, водний; вміння міркувати, робити висновки. Тренувати в навику знаходити ознаки відмінності і подібності вантажного і пасажирського транспорту.

Виховні завдання: розширювати кругозір дітей, виховувати спостережливість.

Корекційні завдання: Розвивати мова як засіб спілкування. Заохочувати спроби висловлювати свою точку зору. Утворювати відносні прикметники від іменників;

утворювати префіксальні дієслова; збагатити словник; складати пропозиції по картинках;

розвивати слухове увагу дрібну моторику, пам'ять, мислення, координацію мови з рухом.

Обладнання: Картинки з зображенням різного виду транспорту, м'яч.

хід ЗАНЯТТЯ

Організаційний момент.

Вихователь: Подивіться, у кожного з вас на столі лежить перевернута картинка. Візьміть її, подивіться, що на ній намальовано, запам'ятайте і віддайте мені. Сяде той, хто дізнається свою картинку і правильно її назве.

Відповіді дітей: Це мій літак, травні машина, мій тролейбус і т. Д.

Вихователь: Хлопці, а як можна все це назвати одним словом?

Відповіді дітей :: Це транспорт.

Вихователь: Правильно. Сьогодні ми з вами познайомимося з різними видами транспорту. Зараз я буду виставляти на дошку картинки, а ви їх називайте.

Відповіді дітей: літак, вертоліт.

Вихователь: цей транспорт, де літає?

Відповіді дітей: вони літають в небі, по повітрю.

Вихователь: Транспорт, який літає по повітрю, називається повітряний. Хлопці, давайте вимовив ці слова повільно, по складах: «воздуш - ний транс - порт».

Відповіді дітей: віз - душ - ний транс - порт

Аналогічно вимовляються слова «водний, наземний, підземний та космічний транспорт».

Вихователь: Хлопці, що або кого може перевозити цей транспорт?

Відповіді дітей: Цей транспорт може перевозити людей, цеглу і т. Д.

Вихователь: Правильно, людей і вантажі. Людей, які їдуть в транспорті, називають пасажирами. А транспорт, який перевозить пасажирів, називається пасажирський. Транспорт, який перевозить вантажі, називається вантажний. А як називається велика машина, яка перевозить вантажі?

Відповіді дітей: вантажівка.

Вихователь: Правильно, молодці!

Бесіда про видах транспорту і їх призначення

Вихователь: Хлопці, а ще є такі спеціальні автомашини, які мчать, гудучи на всю вулицю, не зупиняючись на перехрестях. На одній написано: «Швидка допомога». Чому цю машину все пропускають?

Тому що хворого треба скоріше доставити в лікарню. По телефону 03 ми зв'язуємося зі службою швидкої допомоги.

А ось і інша машина, яка летить, обганяючи всіх, і хтось її не затримує. На ній нічого не написано, але її відразу все дізнаються, адже одні тільки пожежні машини бувають червоні, як вогонь. Пожежну машину пропускають без затримки - вогонь потрібно швидше загасити, поки він будинок не спалив. Набравши, по телефону 01 ми можемо, викликати пожежну допомогу.

Сигнал по номеру 02 отримують працівники міліції, коли життя людей загрожує небезпека від злочинців.

Вихователь: А зараз ми з вами пограємо в гру «Четвертий зайвий».

На коврограф виставляються картинки. (Н-р: легковий автомобіль, автобус, вантажний автомобіль, літак і т. Д).

Физкультминутка:

Їдемо, їдемо на машині,

Газ включаємо, вимикаємо,

Дивимося уважно ми вдалину.

Двірники зчищають краплі

Вправо - вліво. Чистота!

Волосся куйовдить вітер.

Ми шофери - хоч куди.

Вихователь: А тепер давайте сядемо в автобус і проїдемо одну зупинку. Але автобус не рушить з місця, поки ми не розповімо як потрібно поводитися в транспорті. Давайте повторимо правило, закінчивши, пропозиції словами «дозволяється», «забороняється».

При посадці в транспорт

Входити в задні двері. (дозволяється)

А виходити через передні. (дозволяється)

Якщо їдеш в транспорті,

І навколо тебе народ,

Чи не штовхаючись, що не позіхаючи,

Проходь скоріше вперед.

Їхати «зайцем», як відомо ,. (забороняється)

Поступатися старенькій місце. (дозволяється)

Спиратися на вхідні двері. (забороняється)

Сісти на вільне місце. (дозволяється)

Висовуватися з вікна. (забороняється)

Голосно розмовляти і кричати. (забороняється)

І так, остання зупинка, автобус зупинився, але двері чомусь не відкриваються. Для того, щоб вони відкрилися, ми повинні згадати, як обходять автобус?

Відповіді дітей: Треба почекати, коли він піде.

Вихователь: А щоб транспортний засіб поїхало, його потрібно завести, а щоб завести, його потрібно підготувати. Так і наш рот. Щоб добре говорити, а далі нам потрібно буде розповідати, потрібно зробити зарядку для язичка.

- «Двері». Водій відчиняє двері (широко відкрити рот, закриває (закрити). Повторити 3 рази.

- «Лопатка». Сів водій - язичок в машину і дивиться вперед (відкрити рот і покласти широкий язик на нижню губу, потримати).

- «Годинник». Вирішив водій протерти скло і включив двірники (відкрити рот і водити кінчиком язика з одного куточка рота в інший).

- «Дятел». Повернув водій ключ, а мотор ще холодний і не заводиться, а тільки «говорить» ддддддд (відкрити рот і чітко вимовити Ддддд).

- «Моторчик». Нарешті мотор прогрівся і завівся ррррррррр (порикувати).

Вихователь: Молодці хлопці, завели свої машини. Хлопці, про що ми сьогодні з вами говорили?

Відповіді дітей: про транспорт.

Вихователь: Тепер ви знаєте, що транспорт буває різний. Який він буває?

Відповіді дітей: буває наземний, підземний, водний, космічний і повітряний. А ще буває пасажирський, вантажний і спеціальний транспорт.

Дидактична гра з м'ячем «Скажи навпаки»

- приїхав - поїхав.

- приплив - відплив.

- прикатился - покотився.

- злетів - приземлився.

- великий маленький.

- важкий - легкий.

- швидкий - повільний.

- новий - старий.

- далеко - близько.

- високо - низько.

Вихователь: Молодці, хлопці! Мені дуже сподобалося, як ви працювали, були уважними, активними.

Ви сьогодні все дуже добре займалися.





Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого віку по лексичної теми «Транспорт»