Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку «Повітряний транспорт»




Дата конвертації05.04.2017
Розмір9,41 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Лариса Мотоева
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку «Повітряний транспорт»

Конспект з розвитку мовлення в старшій групі

на тему "Повітряний транспорт"

Вихователь МБДОУ р Іркутська дитячого садка №109 Мотоева Л. Л.

Мета: Розвиток пізнавального інтересу до повітряного транспорту.

Програмне зміст:

1. Ознайомити дітей з історією виникнення повітряного транспорту, збагативши уявлення дітей про нього.

2. Продовжувати вчити відповідати повним відповідями.

3. Закріпити знання дітей про частини літака і вертольота.

4. Розвивати зв'язне мовлення, збагачуючи словник дітей словами - назвами транспортних засобів, професій людей.

5. Розвивати уяву, пам'ять і мислення дітей

6. Виховувати вміння уважно слухати вихователя і однолітків.

Методи і прийоми:

* Наочний,

* Інформаційно-рецептивний,

* Словесний,

* Ігровий,

* Використання технічних засобів,

* Метод здоров'язберігаючих технологій.

матеріал:

* Картинки із зображенням повітряних видів транспорту;

* мультимедійна презентація «Історія виникнення повітряного транспорту»;

* Розрізні картинки повітряного транспорту до гри "Склади картинку";

* М'яч.

хід заняття

Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємо їх. Гості наші хочуть дізнатися що ви знаєте і вмієте. А ось про що саме ми повинні розповісти нашим гостям можна дізнатися, заглянувши ось в ці конверти. Ось тільки проблема в тому, що картинки хтось розрізав. Хлопці, ви допоможете мені їх скласти?

Проводиться гра "Склади картинку". Хлопці, що зображено на зібраних вами картинках? Молодці!

Конспект занятия по развитию речи для детей старшего дошкольного возраста «Воздушный транспорт»

Відгадайте загадки:

Крил немає у цього птаха,

але не можна не здивуватися:

Лише розпустить птах хвіст

І підніметься до зірок (Ракета)

Це що за вентилятор,

Над землею завис хлопці!

І реве і торохтить,

Хоч без крил, але летить (вертоліт)

Хто мені скаже, що за птиця

В небесах, як вітер мчить,

Білий креслить за собою

Слід у блакиті блакитний?

А веде його пілот!

Що ж це таке? (літак)

На вигляд це літак.

Крила є і є пілот.

Добре літати вміє,

Але мотора не має. (планер)

Молодці! Про що були загадки? (про повітряний транспорт)

-Так, значить про що ми сьогодні з вами поведемо нашу бесіду? (про повітряний транспорт)

Давайте подивимося як людина підкорила небо.

Історія транспорту

Людина дивився на птахів і хотів навчиться так само як вони літати. Він багато думав і вирішив зробити собі крила.

Але так як птахи літають у нього не виходило. І тоді він винайшов повітряну кулю, який нагрівався теплим повітрям. Тільки така куля не міг далеко літати. Зараз такий повітряна куля називається аеростатів.

Потім чоловік на аеростат прикріпив двигун - вийшов дирижабль

А ще придумав планер, правда він був без двигуна і ширяв у повітряному потоці, але з крилами.

І ось коли людина поєднав дирижабль і планер - вийшов літак з двигуном і крилами, який зміг перевозити пасажирів і вантажі.

Там де не можна сісти і злетіти літаку виручає вертоліт.

Незвідані далі манили людини в космос і він створив апарат для польоту в космос -ракету.

Для того щоб нагадати про повітряні професіях, пропоную пограти

Гра "Питання-відповідь" (з м'ячем)

1. Чому цей транспорт називається повітряний? (тому що він літає по повітрю).

2. Для чого потрібен повітряний транспорт? (Щоб швидше перевозити людей і вантажі).

3. Хто керує літаком? (Літаком керує льотчик).

4. Як по-іншому можна назвати льотчика? (пілот)

5. Хто забезпечує зв'язок з землею, з аеропортом під час польоту? (радист)

6. Хто перевіряє правильність курсу літака? (штурман)

7. Хто перевіряє справність всіх приладів і механізмів літака, вертольотів і космічного корабля? (інженер або борт-інженер)

8. Хто допомагає пасажирам, приносить їм обід і розносить напої? (стюардеса)

9. Хто готує літак до польоту на землі? (механіки і робочі на аеродромі)

10. Як можна назвати людей, які будують літаки? (літакобудівельники)

11. Як називається професія людини, який вигадує нові моделі літаків? (Конструктор)

12. Хто випробовує нові літаки? (льотчик-випробувач)

13. Як можна назвати пілота вертольота? (вертольотчик)

14. Хто керує польотом космічного корабля? (космонавт)

15. Як можна назвати людей які будують ракети? (ракетобудівники)

16. Як називається команда льотчиків? (Екіпаж)

17. Для чого потрібні парашути? (Щоб не розбитися, стрибаючи з літака)

18. Де приземляються літаки? (аеропорт, аеродром)

Гра "Літає - не літає". (на килимі) (Вихователь називає транспорт якщо повітряний діти показують "крила", а якщо немає - плескають у долоні)

Вертоліт, метро, літак, ракета, трамвай, автобус, тролейбус, повітряна куля, човен.

Динамічна пауза "Літак і ракета"

Руки в сторони - в політ відправляємо літак.

Праве крило в перед, ліве крило вперед.

Раз, два, три, чотири - полетів наш літак.

А зараз ми з вами, діти, відлітаємо на ракеті.

На носочки піднімися, а потім руки вниз.

Ось летить ракета вгору!

Складання розповіді "Вирушаємо в політ"

Хлопці, давайте вирушимо з вами в уявний політ. Я пропоную вам придумати назву свого літака. Потім розкажіть, будь його призначення. Куди він летить? Кого або що везе? Які події можуть трапитися під час польоту? Як члени екіпажу подолали труднощі? Як завершився політ?

Робота з ілюстраціями

А) -Подивіться уважно на малюнки, що ви бачите? (літак і вертоліт)

1. З яких частин складається літак? (кабіна, двері, крила, хвіст, корпус, ілюмінатори, шасі)

2. З яких частин складається вертоліт? (кабіна, гвинт, хвіст, колеса, корпус, ілюмінатори, двері)

А чи знаєш ти, що колеса літака називаються шасі, а вікна-ілюмінатори.

Б) Порівняйте літак і вертоліт.

1. Що є у літака і немає у вертольота? (крила)

2. Що є у вертольота і немає у літака? (гвинт)

3. Що є і у літака і у вертольота? (кабіна, хвіст, ілюмінатори)

Гра «Докажи слівце» (для закріплення вивченого)

1. Розпустила червоний хвіст,

Полетіла в зграю зірок.

Наш народ побудував цю

Міжпланетну. (ракету)

2. В небесах гримить грім

І ні хмаринки кругом.

Пісня розкотисто співає

Гвинтокрилий (Вертоліт.)

3. У цьому будинку тиша,

Багато вікон, двері одна.

Будинок летить під небеса.

За віконцем вся країна.

Будинок відправився в політ.

Значить це. (літак)

4. хмаринок немає на горизонті,

Але розкрився в небі парасольку,

Через декілька хвилин

Опустився. (парашут)

5. Сміливо в небі пропливає,

Обганяючи птахів політ.

Людина ним керує.

Що таке? - (. Літак)

6. Без розгону вгору злітаю,

Бабку нагадую.

Вирушаю я в політ,

Хто ж це? (гвинтокрил)

7. Це що там під місяцем?

Диня з будинок завбільшки?

В небесах ширяє корабель

Під назвою. . (Дирижабль)

підсумок заняття

• Про що ми сьогодні говорили? Що дізналися нового?

• Яке завдання здалося вам самим цікавим?

• Яке завдання викликало у вас утруднення?

• А хто на ваш погляд був найактивнішим на занятті, себе не називати!

- Які ви, хлопці, молодці! Відмінно працювали на занятті. На цьому наше заняття закінчене. Що ви хочете сказати нашим гостям? (До побачення)





Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку «Повітряний транспорт»