Конспект заняття з розвитку мовлення дітей раннього віку на основі фольклорного твору «Теремок»




Дата конвертації01.04.2017
Розмір5,65 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Туровська Євгенія Олександрівна.
Конспект заняття з розвитку мовлення дітей раннього віку на основі фольклорного твору «Теремок»

Тема: До нас прийшов учений кіт.

Програмні завдання.

мета:

Викликати у дітей позитивні емоції;

• Стимулювати активну увагу, пам'ять, мислення, сприйняття;

• Формувати зв'язне мовлення за допомогою малих фольклорних форм;

• Формувати активний і пасивний словник.

Закріплювати в мові назва тварин і їх ознак.

завдання:

• Довести до дітей зміст дружби, взаємодопомоги, взаємовиручки, доброти через театралізовану виставу.

Попередня робота:

• Створення предметно - просторово розвиваючого середовища в групі;

• Перегляд мультиплікаційного фільму «Теремок»;

• Читання потешек «Як у нашого кота», «Зайка сіренький», «Ведмедик клишоногий»;

• Розгляд картинок із зображенням тварин лісу;

• Робота над розвитком артикуляційного апарату;

Рухлива гра «У ведмедя у бору»;

Матеріал: мішок, кіт, ширма, ляльковий театр (мишка, жабка, вовк, лисиця, заєць, ведмідь).

хід заняття

Вихователь підходить до мішечка на підлозі і говорить:

- «Подивіться, хлопці, що це лежить у нас на підлозі?»

- «Це мішечок, ой, він ворушиться» (з мішечка лунає нявкання)

- «Хто ж це там нявкає?»

- «Хлопці, підійде і подивимося»

Конспект занятия по развитию речи детей раннего возраста на основе фольклорного произведения «Теремок»

(діти можуть доторкнутися хто побажає)

Вихователь бере в руки мішечок з іграшкою

- «Хлопці, давайте допоможемо котику вибратися з мішечка».

- «Покличемо його:« Іди до нас, котик: киць, киць, киць »

(Діти кличуть. Кот з'являється з мішечка, вмивається)

Вихователь дістає кота, читає забавку:

«Котик»

Як у нашого кота

Шубка дуже хороша

Як у котика вуса

дивною краси

Очі сміливі, зубки білі

(діти імітують рух під слова потішки)

вихователь:

- «Діти, скажіть яка шубка у котика? Які очі? Які вусики? Які зубки? »(Відповіді дітей).

- «Молодці, а зараз давайте привітаємося з котиком!» (Вітаються).

Кот:

- "Привіт, діти!. Я коток - сірий хвосток, в гості до вас йшов, мішечок знайшов, вліз в мішечок а вилізти не зміг. А ніс я вам казку «Теремок», ось вона, в мішечку »

- «розсаджувати зручніше, дивіться і слухайте»

(перегляд дітьми театралізованої вистави «Теремок»)

- «Діти, хто мені скаже хто знайшов першим« Теремок »? (Відповіді дітей)

- «А хто мені скаже хто зламав« Теремок »? (Відповіді дітей)

- «Молодці. Бачу ви слухали казку уважно, добре »

вихователь:

- «Хлопці, зараз пограємо в гру, вставайте зі стільчиків».

- «І котик з нами пограє»

(фізкультурна хвилинка «Миші водять хоровод»)

Миші водять хоровод

На лежать дрімає кіт

Тихіше миші, які не галасуйте

Кота Ваську не будіть

Ось прокинеться Васька кіт

Розіб'є весь хоровод

Кот:

- «Ой заморився, втомився»

вихователь:

- «Посидь, відпочинь, а хлопці тобі покажуть пальчиковую гру»

(Пальчикова гра «Теремок»)

На галявині теремок

Двері закрити на замок

З труби йде димок

Навколо терема паркан

Щоб не забрався злодій

Тук-тук-тук тук-тук-тук

Відкривайте я ваш друг! (з'єднати долоні будиночком)

(зігнути пальці в замок)

(зігнути пальці в кільця)

(розтопити пальці, руки перед собою)

(поклацати пальцями)

(кулаком постукати по долоні)

(однією долонею охопити іншу)

Кот:

- «От спасибі. молодці »

- «А зараз мені пора додому, я до вас ще прийду і іншу казку принесу».

Діти прощаються з котом.

Кот йде.





Конспект заняття з розвитку мовлення дітей раннього віку на основі фольклорного твору «Теремок»