• Хід заняття

  • Конспект заняття з розвитку мовлення дітей раннього віку. Тема: «Зайка в гості до нас прийшов»




    Дата конвертації22.04.2017
    Розмір5.94 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Олена Панасенко
    Конспект заняття з розвитку мовлення дітей раннього віку. Тема: «Зайка в гості до нас прийшов»

    Мета: Формування активного і пасивного словника дітей;

    Закріплення знань дітей про іграшку (зайка);

    Розвиваючі завдання:

    1. Розвивати пам'ять, увагу, мислення дітей;

    2. Розвивати естетичне сприйняття, творчі здібності.

    Виховні завдання:

    1. Виховувати доброзичливе ставлення до іграшки.

    2. Виховувати вміння грати разом з іншими дітьми.

    Практичні завдання:

    1. Вчити дітей показувати на іграшці частини тіла (вуха, очі, лапки, хвіст);

    2. Спонукати дітей до активних дій з іграшкою і діалогу.

    Попередня робота:

    1. Створення предметно - розвиваючого середовища в групі

    2. Читання віршика «Зайка сіренький сидить».

    3. Розгляд картинок із зображенням зайчика.

    4. Рухлива гра «Дожени зайчика».

    Матеріал: іграшка - зайка, іграшка - вантажна машина, морквина.

    Хід заняття:

    Вихователь підходить до мішечка на підлозі і говорить: «Подивіться, хлопці, що це лежить у нас на підлозі? Мішечок, ой, він ворушиться.

    «Хто ж це може бути? Хлопці сядемо на стільчики, подивимося, хто ж туди забрався? »

    (Діти сідають на стільчики, з мішечка з'являється голова іграшки-зайчика).

    «Я зайка - попригайка, в гості до вас йшов, мішечок знайшов, вліз в мішок, а вилізти не зміг».

    Вихователь бере в руки мішечок з іграшкою:

    Давайте, хлопці допоможемо зайчику вибратися з мішечка.

    Позовом його, зайка йди до нас.

    вихователь:

    «Ось і вийшов наш зайка, хлопці, подивіться, який він гарний».

    Пропонує дітям повторити: «Скажи, Ваня, хто це?»

    Ваня: «зайка».

    Вихователь: «Правильно, це зайка».

    «Тая, назви, хто це?»

    Тая: «зайчик».

    Вихователь: «Правильно, це зайчик».

    Вихователь спонукає дітей називати іграшку різними словами: зайка, зайчик, зайченя, разом з дітьми розглядає іграшку: «Який гарний зайка, м'який, пухнастий».

    Пропонує його помацати, погладити. Потім бере зайчика в руки і грає з ним: лапками стосується то до одного, то до іншого дитини.

    «Зайка лапками грає, зайка лапки зігріває». (Показує).

    «Це лапки, лапки. Що це? Це лапки.

    (Звертається до дитини)

    Василиса, покажи і назви, що це? »

    (Василиса показує і називає)

    Вихователь: «Молодець».

    (Гладить вушка, називає)

    «Це вуха, вушка. Що це?

    Аня, скажи, що це? »

    Аня: «Вушка».

    Вихователь: «Молодець!»

    (Діти по черзі показують вушка, називають)

    Вихователь грає його хвостиком, каже: «Який хвостик красивий у зайчика, зайка хвостиком грає, дітлахів забавляє. (Доторкається по черзі до дітей, лоскоче їх) »(Дії повторюються кілька разів). Який спритний зайка до нас прийшов у гості! Дітки мені здається, що наш зайка зголоднів. Давайте погодуємо його морквиною (Ігрова ситуація разом з дитиною).

    Вихователь: Дітки подобається вам наш зайчик?

    А може він поживе у нас в садку?

    Йому виявляється зовсім не куди йти.

    Давайте послухаємо віршик про нашого зайчика і все пограємо:

    Зайчик сіренький сидить

    І вухами ворушить, (робить ручками вушка на голові і ними ворушить)

    Ось так, ось так

    І вухами ворушить. (2 рядки 2 рази)

    Зайчику холодно сидіти

    Треба лапочки погріти, (плескає в долоні)

    Ось так, ось так

    Треба лапочки погріти. (2 рядки 2 рази)

    Зайчику холодно стояти

    Треба зайчику поскакати, (стрибає)

    Ось так, ось так

    Треба зайчику поскакати. (2 рази)

    Хтось зайчика злякав.

    Зайка стриб і поскакав.

    Зайка поїв, пограв з вами дітки і дякує вам, а тепер він хоче покататися в машині.

    (Вихователь дістає вантажну машину, садовить в неї зайчика і разом з дітьми котить вантажівка по групі, потім непомітно перекидає його на підлогу і читає вірш.

    «Ні, даремно ми вирішили

    Прокатати зайчика в машині

    він кататися не звик,

    Перекинув вантажівку ».

    (Гра повторюється). Іграшку знову садять в машину. Коли машина перевертається, діти вимовляють слова: «бух», «впав»

    вихователь:

    «Хлопці, зайка наш дуже втомився пора йому спати. Давайте віднесемо його в спальню і покладемо спати.

    література:

    1. Програма виховання і навчання в дитячому садку.

    За редакцією М. А. Васильєвої, В. В. Гербовий, Т. С. Комарової

    Москва, Мозаїка-Синтез, 2007.

    2. Розвиваючі ігри-заняття з дітьми від народження до трьох років, Л. Н. Павлова, Москва, Мозаїка-Синтез, 2008.





    Конспект заняття з розвитку мовлення дітей раннього віку. Тема: «Зайка в гості до нас прийшов»