• Хід заняття

  • Скачати 12,86 Kb.

    Конспект заняття з розвитку мовлення через театралізовану діяльність «Подорож в країну казок» в середній групі




    Дата конвертації17.04.2017
    Розмір12,86 Kb.
    ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

    Скачати 12,86 Kb.

    Олеся Юдіна
    Конспект заняття з розвитку мовлення через театралізовану діяльність «Подорож в країну казок» в середній групі

    Мета: підвищити рівень розвитку мовлення дітей через театралізовану гру.

    Завдання: 1. Навчальні:

    -Обогащать словник дітей, активізувати його;

    - розвивати мову як засіб спілкування;

    - удосконалювати діалогічну форму мовлення;

    -формувати вміння складати розповідь по картинках з послідовно розвиваються діями (по мнемотабліцам);

    - формувати інтерес до російського фольклору та театралізованої діяльності;

    -формувати вміння концентрувати увагу на обраному персонажа, передавати його характерні риси за допомогою міміки і жестів;

    - продовжувати знайомство дітей з російською народною казкою «Маша і ведмідь» за допомогою театру іграшок на килимі;

    -закріпити знання дітей про знайомих казках, казкових героїв;

    - продовжувати знайомство дітей з мнемотабліцамі.

    2. Розвиваючі: - розвивати рухову активність дітей;

    - розвивати здатність розуміти і відображати емоційний стан.

    3. Виховні: - Виховувати терпіння, витримку, увагу, дбайливе ставлення один до одного;

    - виховувати вміння стежити за розвитком дії у виставі іграшок;

    - Виховувати співчуття до казкового персонажу, викликати бажання допомогти потрапив у біду;

    Попередня робота:

    -Читання казки «Маша і ведмідь», «Зимовье звірів»;

    - знайомство і робота з мнемотабліцамі;

    - інсценування казки «Ріпка»;

    - бесіда з дітьми на тему «Емоції»;

    матеріал:

    - персонажі - іграшки до казки «Маша і ведмідь»;

    - трафаретні образи героїв казки «Курочка Ряба»;

    - магнітна дошка;

    -персонажі до казки «Ріпка» (з спіненої гуми);

    - маски героїв казки «Ріпка»;

    - персонажі до казки «Зимовище звірів» (з кіндер - яєць);

    -клубок;

    -сундучок;

    - іграшка «Ведмідь»;

    - декорації дерев;

    - костюм казкарки для вихователя;

    - ширма.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, проходите. Подивіться до нас сьогодні прийшли гості, давайте привітаємося з ними.

    Діти вітаються.

    Вихователь звертається до гостей:

    Гості наші посидьте,

    Так на нас ви подивіться!

    До дітей: А ви, діточки, до мене йдіть і на мою знахідку подивіться.

    Я по доріжці вранці йшла і ведмедя там знайшла.

    Хлоп'ята, він був дуже сумний і розповів мені таку історію: «Одного разу дівчинка Маша відправила його віднести пиріжки в село бабусі і дідуся, і там він зустрів собак, які накинулися на нього. Ведмідь злякався і побіг, куди очі дивляться. Біг, біг ... і зрозумів, що заблукав. І де тепер його будинок ведмедик не знає ». Ось така історія, діти, трапилася з ведмедем. А ви, здогадалися з якої він казки?

    Діти: Маша і ведмідь.

    Вихователь: Молодці, звичайно - це казка «Маша і ведмідь».

    Подивіться, а ведмедик знову засумував.

    Мишкові життя тепер не всмак,

    Хоче в будиночок свій потрапити.

    А давайте - ка ми з вами йому допоможемо і відведемо ведмедя додому.

    Відповіді дітей:...

    Вихователь: Тільки шлях, хлопці, нам належить нелегкий, т. К. Живе він чарівній країні казок.

    А допоможе нам мій дружок - чарівний клубок.

    вихователь:

    «Ти клубочок, допоможи

    Нам дорогу покажи! »

    Вихователь кидає клубок в напрямку казки «Зимовище звірів».

    Вихователь: А ось і будиночок чий - то, і казка тут якась - то живе?

    Гей, герої виходьте,

    Хто ви є, нам розкажіть.

    Вихователь вимовляє слова - загадки і після того як діти відгадали, дістає по черзі персонажів казки, захованих за будиночком і деревами.

    -видає я страшний рик,

    Але не лев я просто - (бик).

    -Рожкі, та шубка в кучериках, є у кого? (У баранчика).

    -У мене є п'ятачок,

    Ззаду хвостик, як гачок.

    На спині щетина, а мене звуть (свинка).

    - Хвостик яскравий, різнокольоровий,

    На голівці гребінець, а мене звуть - (півник).

    - У мене м'які лапки,

    На лапках царапки.

    А ще зубастий рот

    Я пухнастий славний (кіт).

    Хлопці, подивіться і скажіть з якої казки ці персонажі?

    Діти: «Зимовье звірів».

    Вихователь: правильно! А тепер, скажіть, чи є серед цих казкових героїв - ведмідь?

    Діти: немає.

    Вихователь: а це значить, що будинок цей не ведмедя і нам потрібно вирушати далі, на пошуки його будинку.

    Вихователь бере клубок і вимовляє:

    Ти клубочок, допоможи

    Нам дорогу покажи!

    Прокатує клубок у напрямку до казці «Ріпка».

    Вихователь: Ой, хлопці, подивіться, нам знову казка зустрілася, може бути тут і живе наш ведмедик?

    Давайте я відкрию чарівна скринька, і ми дізнаємося, що за казка в ньому живе. Вихователь дістає зі скриньки героїв казки зі словами:

    Жили - були дід, та баба

    Дівчинка - їх внучка,

    Так собачка Жучка,

    У будинку мишки водилися,

    Так з кішкою дружили.

    А ще був город,

    Що там тільки не росте!

    Що за казка?

    Діти: «Ріпка».

    Вихователь: Діти, а серед героїв цієї казки, є ведмідь?

    Діти: Ні.

    Вихователь: Так що ж виходить, ми знову не в ту казку потрапили?

    Діти: Так!

    Вихователь: А щоб наш клубочок повів нас далі, я пропоную вам цю казку показати. Але спочатку нам потрібно перетворитися в героїв цієї казки. Вихователь повільно читає слова (і одночасно одягає на дітей маски):

    Очки дітки закривайте,

    У казці дружно побувайте.

    Тут творяться чудеса,

    Казка сховалася поки.

    Нам клубочок допоможи

    Дітей в «героїв» перетвори.

    Раз два три чотири п'ять

    Будемо очі відкривати.

    Інсценування казки «Ріпка».

    Посадив дід ріпку,

    (виходить дід, «садить» ріпку).

    Але засіла вона міцно.

    Дід за ріпку тягне, тягне, (тягне)

    Піт з чола струменем стікає,

    (витирає піт з чола)

    Тільки дід не відступає.

    Бабцю він скоріше кличе,

    Поспішити на город.

    (дід махає рукою, кличе бабку)

    Бабка за діда миттю схопилася,

    (бабка тримається за діда)

    Тільки ось ріпка корінням вчепилася.

    (тягнуть ріпку)

    Стала баба внучку кликати,

    Допомагати їм ріпку рвати.

    (махає рукою, кличе внучку)

    Один за одного міцно тягнуть,

    Тільки ріпку не дістануть.

    (тримаються один за одного і тягнуть ріпку)

    Внучка Жучку кличе

    Ріпка нам не поступається.

    (махає рукою Жучка)

    Один за одним рівно встали,

    Тільки ріпку не зірвали.

    (тримаються один за одного і тягнуть)

    Жучка лапкою махає Мурку,

    Мовляв злазь скоріше з грубка.

    (Жучка кличе кішку)

    Ріпку дружно тягнуть, тягнуть

    Тільки все ж не дістануть.

    Стали все тут мишку кликати,

    Ти йди нам допомагати.

    (звуть мишку)

    Мишка тут як тут була

    І всім миттю допомогла.

    Піднатужилися і ось

    Ріпка з землі йде.

    Хороша велика ріпка,

    Хоч сиділа вона міцно,

    Разом ріпку ми тягли,

    Тільки дружбою перемогли!

    (Всі герої радіють, обіймають ріпку)

    Вихователь: Молодці!

    А тепер пора назад в діточок перетворюватися

    І з казкою прощатися.

    Очки знову закриваємо,

    Що ж - буде очікуємо.

    Один два три,

    Героїв казки в діточок перетвори.

    (знімає маски)

    Вихователь: Ну що ж вирушаємо далі на пошуки будиночка ведмедя.

    Вихователь: Кидає клубок до казки «Курочка ряба»

    Ти клубочок, допоможи

    Нам дорогу покажи!

    Хлоп'ята, подивіться який великий і красивий будинок, напевно - це і є будиночок ведмедики.

    Вихователь відкриває фіранки на вікні. А там тіньові герої казки «Курочка Ряба».

    А ось і сама казка нам здалася.

    Хлопці, а з якої казки ці персонажі?

    Діти: «Курочка Ряба»

    Вихователь: Правильно, молодці! А як ви думаєте, чи може цей будинок бути будиночком ведмедики?

    Діти: Ні.

    Вихователь: А чому?

    Діти:....

    Вихователь: Правильно немає, т. К. Серед героїв цієї казки немає ведмедя. Вихователь бере в руки клубок і намагається штовхнути його, робить вигляд, що не виходить.

    вихователь:

    Клубочок не хоче свій шлях продовжувати

    Просить нас казку йому розповісти.

    Хлопці, подивіться, тут є таблиця, давайте спробуємо по ній розповісти цю казку.

    Діти розповідають казку по мнемотабліце.

    Вихователь: Добре пограли, може бути тепер клубочок продовжить свій шлях. Вихователь прокатує клубок до казки «Маша і ведмідь» зі словами:

    Ти клубочок, допоможи

    Нам дорогу покажи!

    Діти, подивіться, що ж це за казка нам знову зустрілася на шляху. І хто її герої?

    Діти перераховують героїв казки.

    Вихователь: хлопці, а чи всі герої казки на місці?

    Діти: Ні, не вистачає ведмедя.

    Вихователь: Правильно, хлопці, ось ми з вами і знайшли Мишкін будинок. А він вам за вашу допомогу пропонує подивитися цю казку.

    Вихователь: Давайте - ка, сядемо на галявину і трохи відпочинемо.

    Очки тихо закривайте

    Казку в гості чекайте

    Один два три

    Казку діткам покажи.

    Вихователь поки вимовляє слова, надягає на голову хустку.

    Вихователь: Доброго дня, дітки, мене звуть казкарка, я люблю слухати казки, а ще більше їх розповідати і показувати. І зараз я вам пропоную подивитися казочку про ведмедя і дівчинку Машу.

    Вихователь в ролі казкарки показує дітям казку.

    Ось і казочці кінець, а хто слухав молодець. Ну, що ж нам пора прощатися, а вам з казкової країни в вашу групу повертатися. Вам зараз я допоможу, в групу вас перенесу.

    Дітки, очі закривайте,

    В казку шлях не забувайте.

    Найчастіше в гості приходите,

    Казки пам'ятайте, любите.

    Один два три

    До групи діточок швидше поверни.

    Вихователь поки вимовляє слова, знімає хустку.

    Вихователь: Ось, хлопці і опинилися ми знову в групі. Сподобалося вам наша подорож?

    Діти: Так!

    Вихователь: А що вам сподобалося найбільше?

    Діти ...

    Вихователь: Нагадайте, мені у яких казок ви побували в гостях?

    Діти:....

    Вихователь: Кому ми з вами сьогодні допомогли? Хто нам допомагав в нашій подорожі і вказував дорогу?

    Діти:...

    Вихователь: Правильно, хлопці. Я думаю, що ми ще обов'язково повернемося в казкову країну і познайомимося з новими, не менш цікавими казками.

    А тепер прийшов час розлуки,

    Всім ми скажемо до побачення!



    Скачати 12,86 Kb.


    Конспект заняття з розвитку мовлення через театралізовану діяльність «Подорож в країну казок» в середній групі

    Скачати 12,86 Kb.